0 800 307 555
0 800 307 555

Що таке «Дитинство без війни»

Або як робити добрі справи, просто купуючи товари в магазині

Відвідування музею іграшок, день у зоопарку, уроки інтерактивної арт-терапії, чемпіонат із настільного тенісу, спільні тренування з відомими професійними спортсменами — на сторінках благодійного проєкту «Дитинство без війни» у facebook або instagram багато світлин із щасливими дітьми, які весело проводять дозвілля.
Зміст


Фото: facebook проєкту Childhood without War

Дивлячись на ці надихаючі фото, навіть і не скажеш, що це діти зі складною долею — сироти або позбавлені батьківської опіки. Зараз вони посміхаються, тому що у Турції, де вони перебувають, не чутно сирен та вибухів. Тому що є фахові люди, які їм допомагають психологічно стабілізуватися, доглядають за ними та забезпечують всім необхідним. Це стало можливим завдяки ініціативі українських підприємців.

«Дитинство без війни» — благодійний проєкт, ініційований підприємцем Русланом Шостаком. Його мета — евакуація діток із України до Туреччини на період воєнних дій та забезпечення там всіх їхніх потреб. Проєкт вже підтримують декілька відомих компаній, серед яких платіжна система Visa та monobank. Саме завдяки їх співпраці, допомогти маленьким українцям зараз може кожен із нас.

Що таке «Дитинство без війни»

Ідеологом та головним меценатом проєкту «Дитинство без війни» є Руслан Шостак, засновник та співвласник національних торговельних мереж EVA та VARUS. Підприємці та меценати, які до нього долучилися, прагнуть забезпечити найбільш незахищеним маленьким українцям, позбавлених батьківської опіки, мирне небо над головою, доки в їх рідній країні йдуть бойові дії. З моменту запуску проєкту його підопічними стали понад 1600 дітей (та 400 дорослих, які їх доглядають). І щотижня їх кількість зростає на 50-100 діток. Загалом, проєкт передбачає забезпечити евакуацію від 3000 до 5000 дітей.

Варто відзначити, що процес організовано на високому професійному рівні. Усі маленькі біженці та супроводжуючі їх особи отримують статус міжнародного захисту, який діє протягом усього часу перебування в Туреччині. На весь час, починаючи з дня відʼїзду з України, всі мають розширене медичне страхування.

Все гаразд і з безпекою. Задля неї, назви готелів, у яких перебувають діти, не розголошуються. На їх території цілодобово перебувають представники місцевої поліції, а вхід для сторонніх осіб можливий виключно за спеціальним дозволом.

Всі ці складні питання допомагає вирішувати взаємодія з державою. Надважливою є допомога Посольства України у Туреччині в повному документальному оформленні дітей.

«Цей проєкт вважаю все ж таки державним, оскільки у ньому велику роль відіграє посольство України у Туреччині, консульство в Анталії, Міністерство соцполітики, інші міністерства та відомства України та Туреччини. Серед координаторів цієї роботи і офіс Першої леді України. Це така синергія держави й бізнесу, що допомагає здійснювати проєкт, пов'язаний із найдорожчим, що у нас є – нашими дітьми, а отже – нашим майбутнім», — розповідає Шостак.

Коштує все це також недешево. Вартість евакуації 1 дитини з України складає €180, вдвічі більше коштує місяць її перебування у Туреччині. Але зараз, завдяки тому, що проєкт підтримують платіжна система Visa та monobank, долучитися до нього може кожен із нас.

Як допомогти дітям

Зробити це дуже просто. Достатньо придбати будь-які товари у мережах магазинів EVA та VARUS на суму від 150 гривень одним чеком, оплатити їх карткою Visa, і 5 гривень з кожної такої покупки буде перераховано на допомогу дітям. А якщо це буде картка від monobank, то сума пожертви подвоюється. Тобто, завдяки кооперації декількох успішних компаній, кожен українець може зробити добру справу, просто купуючи потрібні для себе речі.

Крім того, звичайно, вітаються і прямі благодійні внески. Реквізити рахунків, на які їх можна робити, є на сторінці проєкту.

Вже 7 місяців Росія веде проти України жорстоку, безглузду війну, від якої страждають без виключення всі українці. Але найбільшу ціну платять діти. Насамперед, сироти та позбавлені батьківської опіки. Держава, яка зараз зіткнулася з неймовірною кількістю викликів, не завжди має змогу приділяти їм достатньо уваги. І добре, що є люди, готові їй в цьому допомогти.