0 800 307 555
0 800 307 555

Дитячий банкінг

До Міжнародного дня дітей – банківські послуги для юного покоління

У березні 2020 року monobank випустив «дитячу» картку - для клієнтів від 6 до 16 років. За її допомогою батьки можуть перераховувати дітям кишенькові гроші і контролювати їхні витрати: встановлювати ліміти на витрати і зняття готівки. Такі картки – не ноу-хау monobank. Вони є у «Привату» та інших банків. Але поява чергового «дитячого» пластика – зайве підтвердження того, що банки починають активно боротися за неповнолітніх клієнтів, пропонуючи їм нові продукти. Напередодні Міжнародного дня дітей Finance.ua вирішив розповісти вам про цікаві пропозиції банків для своїх юних клієнтів, а також їхніх батьків.
Зміст

Дитячі картки

Картка Юніора від ПриватБанку

Першим банком, який відкрив двері для дітей, був ПриватБанк. Його Картка Юніора, яку батьки можуть оформити для дитини у віці від 6 до 17 років, припала до душі і дітям, і дорослим. Діти отримали повноцінний пластик, за допомогою якого можна платити в магазинах, знімати готівку в банкоматах і на практиці вчитися фінансової грамотності. А батьки – можливість контролювати витрати своїх чад. У свій час до «Юніора» можна було навіть підключити кредитний ліміт (не більше ніж 300 грн), але в червні 2019 року «Приват» вирішив прибрати цю функцію.

Дитяча картка від monobank

Прагнучи у всьому перевершити «Приват», команда monobank (яку заснували вихідці з того ж «Привату») створила свій варіант дитячої картки . Її можна оформити дитині від 6 до 16 років. І у них вона вийшла цікавішою. Як за зовнішнім виглядом – підліток може обрати або яскраву жовту картку, або чорну, як і у батьків. Так і за функціоналом.

Діти можуть обирати 2 з 6 категорій, за покупки в яких їм буде нараховуватися повноцінний кешбек. Мінімальна сума для його виведення на основний рахунок – 60 гривень (у дорослої картки – 100 гривень). Вони також можуть відкрити собі накопичувальний рахунок, назвати його, наприклад, «На самокат», «На велосипед» або «На планшет» і відкладати на бажану покупку.

Батьки, само собою, отримують повний звіт за всіма фінансовими операціями дитини. Розробники передбачили гнучку систему налаштування батьківського контролю: можна заблокувати зняття готівки з картки, її поповнення третіми особами, саму картку врешті-решт і встановити інші обмеження.

Цікавий факт

«Дитячий» пластик monobank і приватівська «Картка Юніора» – це повноцінні картки, у яких є свої окремі карткові рахунки в банках. Тоді як всі інші дитячі картки не є самостійними, а лише додатковим інструментом доступу до батьківського рахунку.

Дитяча картка від Ощадбанку

За 75 гривень можна оформити дитячу картку з оригінальним дизайном і в Ощадбанку. Вона випускається як додаткова до карткового рахунку одного з батьків. При цьому дитина отримує можливість розраховуватися нею в магазинах і знімати готівку (не більше ніж 500 гривень на добу і 4000 – на місяць). За 5 гривень на місяць можна підключити мобільний банкінг, на вибір: на телефон одного з батьків або дитини. Так чи інакше, батьки завжди можуть контролювати витрати дітей через Інтернет-банк Ощад 24/7.

FUN картка від Райффайзен Банку Аваль

У Райффайзен Банк Аваль для підлітка можна оформити FUN картку. Картка також є доповненням до батьківського рахунку. За замовчанням на ній стоятиме ліміт витрат 1000 гривень на місяць, але дорослий завжди зможе його збільшити (або урізати, за погану поведінку 😀).

Поповнення картки готівкою в касі або через Сash-In банкомати – без комісії. Два рази на місяць підліток може зняти готівку без комісії; за кожне наступне зняття банк візьме 1%+ 5 гривень. Обслуговування картки коштує 21 гривню на місяць. Але якщо дитина буде здійснювати за нею 5 і більше операцій, то банк плату не візьме. У батьків буде повний контроль над карткою дитини через Інтернет-банк Райффайзен Онлайн.

Додаткова картка для дитини від банку Південний

Ще одна додаткова картка для підлітків від 6 до 18 років, яка може замінити собою кишенькові гроші. «Південний» дозволяє батькам встановлювати денний, тижневий або місячний ліміт на зняття готівки в банкоматах і розрахунки в торгових мережах, а також контролювати витрати дитини за допомогою мобільного додатку «Південний MyBank» або смс-банкінгу.

Дитячі депозити

Депозит Junior від ПриватБанку

«Дитячий» депозит – це, скажімо так, продукт для дорослих, але на користь дітей. Наприклад, чудовий спосіб накопичити грошей до повноліття дитини – відкрити в ПриватБанку депозит Junior. Він доступний у трьох валютах:

  • доларах (під 1,75% річних);
  • євро (під символічні 0,01% річних);
  • гривні (під 10,5% річних) строком на 12 місяців.

Поповнювати його можна на суму не більше за ту, що була покладена при відкритті вкладу, а також не більше ніж на 50000 гривень/3000 доларів/3000 євро. Після закінчення терміну депозит автоматично продовжується ще на рік, при цьому нараховані відсотки капіталізуються (додаються до суми депозиту). У договорі вказується ім'я та дата народження дитини, на яку оформляється вклад. Після настання її повноліття всі права на депозит переходять до неї.

Депозит «Дитячий» від банку Credit Agricole

Можливість накопичити суму до повноліття дитини надає і банк Credit Agricole. Депозит «Дитячий» можна відкрити в гривні, доларах або євро. Причому не тільки на користь дитини, але і від імені самої дитини. Мінімальна сума вкладу – 500 гривень/100 доларів/100 євро. Максимальна – 1 мільйон гривень або еквівалент у валюті. Поповнювати можна протягом усього строку дії, мінімальна сума поповнення – 100 гривень/20 доларів/20 євро.

Вклад оформляється на строк до настання повноліття дитини. У день її 18-річчя він закінчується, і гроші можна отримати з відсотками. Поточна процентна ставка – 7,5% в гривні, 0,01% в доларах і євро – залишається незмінною протягом усього строку дії вкладу. Відсотки виплачуються раз на рік. Їх можна капіталізувати або виводити на окремий рахунок.

Депозит на дитину до досягнення повноліття від ОТП Банку

У ОТП Банку «дитячий» вклад можна оформити тільки у валюті: доларах або євро. Відсотки також будуть вельми умовні: 0,25% річних в доларах і 0,01% в євро. Виплачуються вони раз на рік. Мінімальна сума вкладу, як і мінімум, на який його можна поповнити – 20 доларів і 20 євро. Поповнювати депозит можна без обмежень.

Прибутковий дитячий депозит від Альфа-Банку

Дитячий депозит від Альфа-Банку доступний в гривні, доларах і євро на строк від 3 до 60 місяців. Максимальний строк дії вкладу в національній валюті – 24 місяці, в іноземній можна відкрити на 5 років. Мінімальна сума для відкриття – 5000 гривень, 200 доларів або євро. Процентні ставки такі:

  • у гривні на два роки – 10,5% річних;
  • у доларах на 5 років – 4,25% річних;
  • у євро на 5 років – 2,50% річних.

За великі вклади – понад 250 000 гривень/8000 доларів або євро – банк готовий платити більше: 11% річних у гривні, 5% в доларах і 2,75% в євро.

 

Важливий момент: на момент закінчення депозиту підлітку має бути менше ніж 14 років. Це означає, що на дитину, якій зараз, наприклад, 11, не вийде оформити валютний депозит строком на 4 роки, а на 2 або 3 – без проблем. Поповнювати вклад можна тільки в перші пів року після відкриття. Оформляється він тільки офлайн, тобто доведеться їхати в банк.

Депозит «Вклад у майбутнє» від банку Південний

У «Південного» «дитячий» депозит називається «Вклад у майбутнє». Оформити його можна в тих же трьох валютах (гривня, долар або євро), але тільки на 13 місяців. Ставки такі: 11% у гривні (при виплаті відсотків в кінці строку), і 0,01% у валюті. Протягом усього строку дії вкладу його можна поповнювати. Після закінчення банк може автоматично пролонгувати вклад під чинну на момент пролонгації ставку. Тобто щороку ходити в банк не потрібно. Але вперше все ж таки доведеться – вклад оформляється тільки офлайн.