0 800 307 555
0 800 307 555

Битва депозитів: monobank vs ПриватБанк

Чиї вклади кращі?

Кожен банк хоче, щоб ви тримали свої заощадження саме у нього. Важливий аргумент в боротьбі за гроші клієнта - це процентна ставка, від якої залежить прибутковість вкладу. Важливий, але не єдиний. Багато клієнтів готові пожертвувати кількома відсотками прибутку заради зручності, технологічності і хорошого сервісу. Ми порівняли депозити двох, напевно, найбільш технологічних українських банків - monobank і ПриватБанку - за 6 критеріями. Ось що вийшло.
Зміст

Простота оформлення

В обох установах вклади можна оформити через інтернет-банк. У випадку з mono – через мобільний додаток, оскільки десктопної версії інтернет-банку у нього просто немає. Для цього потрібно просто перевести на депозит гроші з заздалегідь оформленої картки.

Депозит у гривні з картки можна поповнити тільки власними грошима (не кредитні). І це не дуже зручно для клієнтів monobank. Річ у тім, що вони можуть оформити собі тільки одну гривневу картку. І їм доведеться вибирати між використанням кредитного ліміту по ній і можливістю поповнити з її допомогою депозит. У клієнтів «Привату», у яких карток може бути кілька, такої проблеми немає. І якщо на одній з них є кредитна заборгованість, завжди можна поповнити іншу і вже з неї перевести гроші на вклад.

Щоб відкрити валютний депозит, потрібно попередньо поповнити валютну картку. І в моно, і в «Приваті» це можна зробити, скориставшись онлайн-обміном, який є в обох інтернет-банках. Купуєте валюту, поповнюєте нею валютну картку і з неї переводите гроші на вклад.

Якщо хочете поповнити його готівкою, то в Приватбанку для цього є каси відділень і мережа терміналів. На валютну картку monobank «готівку» можна внести тільки через каси банків-партнерів: ТАСкомбанку і Універсалбанку. Якщо в місті їхніх відділень немає, то залишається тільки онлайн-обмін.

Резюме

Відкрити депозит набагато простіше в ПриватБанку. Не кажучи вже про те, що у нього, на відміну від monobank, є відділення, куди завжди можна принести готівку, якщо немає бажання відкривати вклад онлайн.

Процентні ставки

У ПриватБанку максимальна процентна ставка по депозиту в гривні – 16,5% на термін від 3 до 5 місяців. У monobank максимальна процентна ставка дається по депозитах на 12 місяців і становить 18% річних.

За доларовими вкладами різниця менше, але теж на користь monobank. У «Приваті» максимум, який можна отримати, принісши долари в банк, – 3% річних за річним депозитом. У monobank на цей же термін можна розмістити валюту під 3,25%.

А ось різниця по процентних ставках в євро вражає: за річним депозитом monobank платить 2,25% річних, тоді як ПриватБанк всього лише 1,25%. Це майже вдвічі менше!

Резюме

Процентні ставки вигідніші в monobank.

Повернення депозиту

У випадку з гривнею досить просто отримати депозит як в ПриватБанку, так і в monobank. Правда, в «Приваті» можна налаштувати повернення на «картку для виплат» (КДВ) і отримати його без комісії в банкоматі або в будь-якому відділенні банку.

У monobank при знятті готівки з картки в банкоматі доведеться заплатити 0,5% комісії. Як варіант, можна перевести гроші з картки mono на картку іншого банку або зняти без комісії в касі Універсалбанку.

Валютний депозит в monobank отримати на руки можна тільки у відділеннях Універсалбанку, які є навіть не в кожному обласному центрі. Ніяк інакше отримати готівку з депозиту або з валютної картки monobank вийде. Це робить вклади mono не особливо зручними для клієнтів з невеликих міст.

У Приватбанку валютний депозит можна отримати без комісії в касі будь-якого відділення. Потрібно при його закритті вивести всю суму з відсотками на КДВ в потрібній валюті і потім вже з неї зняти гроші. Замовити готівку в ПриватБанку бажано заздалегідь, інакше в касі відділення до вашого приходу їх може просто не виявитися. Це можна легко зробити в Приват24. Вибираєте найближче відділення, дату отримання і до вашого візиту підготують потрібну суму.

Резюме

Отримати депозит набагато простіше в ПриватБанку.

Лінійка депозитів

Відкрити гривневий вклад у «Приваті» можна на будь-який термін від 1 до 12 місяців, а також 18 і 24 місяці. З валютою трохи інакше. Депозит в доларах може бути на термін 1 місяць і від 3 до 12 місяців, а в євро – тільки від 3 до 12 місяців.

У monobank все простіше. Можна відкрити вклад на термін від 1 до 12 місяців, незалежно від валюти: гривня, долар або євро.

Крім того, у Приватбанку є вклад з можливістю вільного поповнення та зняття (аж до нуля) – Приватвклад під 7% річних. У monobank подібного депозиту немає. Його аналогом може стати просто зберігання грошей на гривневій картці під 10% річних.

Резюме

Тут явного фаворита немає. У ПриватБанку ширший вибір депозитів за термінами. Зате monobank дозволяє відкрити вклади в доларах на 2 місяці, в євро – на 1 і 2 місяці, чого немає у його конкурента.

Дострокове розірвання

В обох банках можна оформити вклад з можливістю дострокового розірвання, але ставки за ними нижчі, ніж за депозитами, які не можна розірвати.

У «Приваті» вони зменшується так: на 2,5% в гривні, 0,75% в доларах і 0,25% в євро. Тобто максимальна процентна ставка для таких депозитів буде 14% річних в гривні і 2,25% в доларах. Не так цікаво, як строковий вклад, але це плата за вільний доступ до грошей.

У monobank депозити з можливістю розірвання можна оформити на термін від 3 до 12 місяців. При цьому процентна ставка стане меншою всього на 1% в гривні і на 0,5% в доларах або євро.

Резюме

У monobank більш гнучкі умови депозитів щодо розірвання.

Особливі депозити

Крім депозитів «для всіх», у банків є вклади для окремих категорій клієнтів.

У ПриватБанку можна оформити вклад на дитину – депозит «Джуніор» – а також безподатковий депозит для тих, хто отримує в банку зарплату, пенсію або соціальні виплати. «Джуніор» відкривається на ім'я одного з батьків з умовою, що як тільки дитині виповнюється 16 років, всі права на вклад переходять до дитини. Безподатковий депозит передбачає відсутність прибуткового податку і військового збору з відсотків, що нараховуються.

У monobank є депозити IRON для заможних клієнтів, які готові довірити банку від 400 000 гривен, 20 000 доларів США або 20 000 євро. Тим, хто оформив такий вклад, банк видає картку преміум-класу MasterCard World Elite – IRON BANK.

Резюме

Депозити ПриватБанку розраховані на максимальне охоплення потенційної клієнтури: дітей, пенсіонерів, безробітних тощо. Monobank робить ставку на багатих людей.

Висновки

  • Сильні сторони вкладів monobank – вищі, ніж у «Привату», процентні ставки і гнучкі умови їх розірвання. Але проти них грає те, що депозити в гривні не завжди зручно поповнювати з єдиної картки банку, яка може бути в кредитному ліміті. Плюс валютні вклади в mono тяжче перевести в готівку через не надто широку мережу відділень його банків-партнерів.

  • Сильна сторона вкладів Приватбанку – широка мережа відділень і терміналів, яка робить комфортним їх зняття і поповнення готівкою. Плюс асортимент депозитів для особливих категорій громадян. Недолік – не найвищі ставки.