6 неочевидних способів використання кредитки

Кредитна картка як застава, пропуск та особистий помічник

Як більшість з нас використовує кредитні картки? Як безкоштовний, "кишеньковий" банківський кредит, який завжди під рукою. Для цього вони, власне кажучи, і придумані. Якщо закінчилися свої гроші, можна продовжувати платити кредитками. Головне потім вчасно повернути банку борг. Але їх можна використовувати й інакше. Ми розповімо про шість неочевидних способів використання кредитних карток, про які ви могли не знати.

Кредитна картка як застава

Кредитні гроші на картці можна використовувати в якості застави. Наприклад, як страховий депозит в готелі, при оренді автомобіля або квартири. При цьому гроші з картки не списуються. На ній лише блокується потрібна сума. Після того, як ви оплатили проживання або оренду авто, заблокована сума знову стає доступною. Ніяких відсотків за таке «замороження» платити не доведеться.

Кредитна картка як пропуск

Багато привілейованих карток беруть участь у міжнародній програмі Lounge Key. Це означає, що їх власникам відкриті двері більш ніж 700 VIP-залів очікування аеропортів по всьому світу, закритих для всіх інших пасажирів. Таким правом, наприклад, володіють власники кредитної картки Travel від Альфа-Банку. А ті, хто оформив кредитку «soloМандри» від ПУМБу, можуть безкоштовно користуватися бізнес-залою Mastercard Lounge міжнародного аеропорту «Бориспіль».

Кредитна картка як особистий помічник

Викликати таксі, забронювати столик у ресторані, підказати адресу найближчого готелю – це звичайнісінькі прохання, з якими в цілодобові консьєрж-сервіси звертаються власники привілейованих банківських карток. Бувають і більш екзотичні доручення. Наприклад, власник елітної картки одного з українських банків якось попросив допомоги в організації перевезення породистого скакуна з однієї країни в іншу.

Кредитна картка як спосіб заробітку

Мова про кешбек. Банки стимулюють клієнтів розплачуватися їхніми картками. Це приносить їм комісійний прибуток, частиною якої вони готові ділитися з клієнтами у вигляді кешбеку. Він може виплачуватися живими грошима, які потім можна витратити так, як завгодно. А може і бонусами, що дають знижки в певних магазинах. Великі гроші, звісно, заробити не вдасться. Але повернути пару сотень витрачених гривень у кінці місяця буде приємно.

Кредитна картка як місце зберігання власних грошей

Є кредитки, у яких одночасно відкриті і дебетовий, і кредитний рахунки. Наприклад, Weekend Card від ТАСкомбанку. Як цим користуватися? Поповнювати дебетовий рахунок і тримати на ньому власні гроші. Розплачуватися при цьому в магазинах можна кредитними грошима, а на власні будуть капати відсотки. Головне – не забувати вчасно погашати заборгованість і не вийти за рамки пільгового періоду, щоб не нарватися на зайві відсотки.

Кредитна картка як показник статусу

Розрахувавшись навіть за незначну покупку кредиткою рівня, наприклад, Visa Infinite, MasterCard World Signia або платиновою карткою якогось із банків, можна підкреслити свій особливий статус. Ці картки називають «чорними», тому що вони виконані в темних тонах або виготовлені з чорного пластику. Від звичайних вони відрізняються кредитними лімітами і сумами страхових покриттів, які в десятки разів вищі. Їх річне обслуговування може коштувати кілька тисяч гривень. Але зате скрізь, де вам доведеться ними розплачуватися, ви заявите про себе як про заможну людину.