0 800 307 555
0 800 307 555

Вісім способів заощадити на комуналці цієї зими

Як не переплачувати за світло, газ, тепло і воду

Взимку 2020-2021 за комуналку доводиться платити більше. В основному це пов'язано зі зростанням ціни на природний газ. Звідси і подорожчання опалення та гарячої води. Комунальні платежі займають від 30 до 50% сімейного бюджету, а в деяких сім'ях – і того більше. Українці постійно шукають, як заощадити на оплаті. Деякі способи, на жаль, доступні далеко не всім. Але є і прості та водночас досить ефективні рішення. Finance.ua підготував 8 способів, як заощадити на оплаті комунальних послуг.
Зміст

Укласти договір на постачання природного газу за нижчою ціною

Якщо ви живете в приватному будинку, взимку доводиться багато платити за газ, який використовується не тільки для приготування їжі, але і для обігріву житла. До зими ціна на газ зазвичай зростає, тому що його витрачається набагато більше, ніж влітку.

Як заощадити на оплаті за газ? Можна укласти договір на постачання газу безпосередньо з компанією ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України». Підключитися до постачання газу швидко і безпроблемно зможе, наприклад, будь-який з клієнтів ПриватБанку, використовуючи для цього веб-версію Приват24.

Для цього необхідно:

  1. На сайті Приват24 обрати розділ «Послуги», потім підрозділ «Комунальні постачальники».
  2. Обрати зі списку свою адресу.
  3. Обрати послугу «Газопостачання»
  4. Далі обрати «Нафтогаз України»
  5. Внести свої дані
  6. Обов'язково вказати EIC-код – це індивідуальний газовий код житла, зазначений у квитанції на розподіл газу.
  7. Підписати заявку і відправити її.

Ось який це має вигляд крок за кроком:

Зазвичай заявка розглядається протягом декількох днів. Щойно заявка буде затверджена, можна буде закуповувати газ наперед, фіксуючи ціну (це найкраще робити влітку, коли ціна мінімальна) або платити помісячно за нижчою ціною.

Економія може бути досить суттєвою. Наприклад, ціна газу у «Київгаз» за листопад – 8,819 гривні за куб. метр, у «Нафтогаз України» – 6,33 гривні – майже на 30% дешевше.

Поліпшити теплоізоляцію приміщення

Найпростіше, що можна зробити, – поміняти старі дерев'яні вікна з кривими рамами на нові пластикові.

Якщо ж у вас вже стоять пластикові вікна, перевірте, чи не утворилися з часом мікрощілини в гумових ущільнювачах. Якщо з вікон дме, значить, частина тепла з квартири виходить на вулицю. Для фахівця, який займається встановленням вікон, не становитиме жодних труднощів замінити ущільнювач, і однією проблемою стане менше.

Також не завадить виконати маніпуляції з утеплення дверей. Особливо якщо ви живете не в багатоквартирному будинку, де двері виходять на сходову клітку, а в приватному. Через двері може виходити багато тепла, за яке ви платите.

Платити тільки за те, що ви витрачаєте

Якщо в квартирі або будинку прописані троє і більше осіб, то оплачуючи холодну або гарячу воду за нормою споживання, ви переплачуєте мінімум в 2 рази. А якщо ваша сім'я звикла економно витрачати воду – то взагалі в 3.

Встановіть лічильники води і платіть тільки за те, що споживаєте. За кілька місяців вартість купівлі та встановлення лічильників окупиться, після чого ви почнете істотно економити.

Поставити бойлер для нагріву води. Замість того щоб платити за централізовану подачу

Якщо ви любите часто приймати ванну або якщо в квартирі живе багато людей, то споживається багато гарячої води: на водні процедури і миття посуду. І кожен місяць ви з жахом чекаєте на рахунок за гарячу воду, яка часто не така вже й гаряча, як хотілося б...

Якщо у вас вже встановлені лічильники води, є сенс поставити електричний бойлер і використовувати його для нагріву. Так, доведеться більше платити за електроенергію, але ви не будете переплачувати за гарячу воду. Економія на оплаті гарячої води може скласти від 30 до 50%.

Встановити багатотарифний лічильник електроенергії

Попередній спосіб буде особливо ефективний, якщо встановити в будинку/квартирі двох- або трьохтарифний лічильник електроенергії (т.зв. «день-ніч»). Можна вмикати бойлер, щоб він нагрівався після 23 години, і платити за електроенергію ще менше.

Також можна вмикати прання вночі. Сучасні пральні машини мають режим «відкладеного прання». Можна заздалегідь закласти в машину білизну, залити або засипати мийний засіб і запрограмувати її увімкнення тоді, коли електроенергія дешевша.

Замінити всі лампи на енергоощадні

У вашому будинку ще збереглися старі лампи розжарювання? Якщо так, терміново замініть їх на нові LED-лампи. Лампочка зі споживанням 10-12Вт буде світити краще, ніж стара 100-ватна, а споживати в 10 разів менше електроенергії.

До того ж такі лампи дуже довговічні, на відміну від старих. Практично на все існує 2 або навіть 3 роки гарантії. Головне – зберегти чек і коробку від лампочки.

Якщо у вашій квартирі не люблять вимикати світло в кімнатах або коридорах, можна також встановити датчики руху. І тоді світло буде запалюватися, тільки коли хтось заходить або виходить. Втім, це вже «на любителя».

Використовувати тільки енергоефективну побутову техніку

Сучасна техніка відноситься до різних класів енергоефективності:

На сьогоднішній день встановлено 7 основних класів енергоефективності: A, B, C, D, E, F, G. Певний клас присвоюється приладу залежно від кількості кіловат, яку він споживає.

Літера А на зеленому тлі означає високий показник енергоефективності техніки. Існують ще два класи: А+ і А++, які позначають ще більш високу енергоефективність, ніж клас А.

Клас B – прилади з більш низьким показником енергоефективності і т. д.
Стара побутова техніка часто споживає дуже багато електроенергії, а ви навіть не здогадуєтеся, куди йдуть ваші гроші.

При купівлі нової техніки одним з головних параметрів для вибору, наприклад, холодильника або посудомийної машини повинен стати показник енергоефективності.

Грамотне використання побутових електроприладів

Холодильник варто розморожувати до того, як на стінках утворилася велика налідь. У такому стані він споживає більше електроенергії.

Електричну духову піч для приготування деяких страв можна вимкнути заздалегідь, особливо якщо в рецепті написано «тушкувати 5-10 хвилин на повільному вогні».

В електрочайнику варто гріти рівно стільки води, скільки потрібно. Все одно повторно кип'ятити воду шкідливо, а на нагрів більшої кількості води йде більше електроенергії.

Частіше чистити пилосос від зібраного пилу. Чим він повніший, тим більше споживає електроенергії, а пил збирає гірше.