0 800 307 555
0 800 307 555

10 місць для бюджетного відпочинку в Україні

Плануємо відпустку

Літо в розпалі, саме час подумати про відпустку. За статистикою, 36% українців ще не визначилися, де відпочивати. 10,7% вирушать у відпустку за кордон. А 53,1% планують відпочивати в Україні.
Зміст

Відпочинок у межах країни – набагато зручніше й простіше. Не потрібно думати про ПЛР-тести та самоізоляцію. Тим паче наша країна повністю перейшла в «зелену» карантинну зону.

Так, у нас важко знайти сервіс як на закордонних курортах, проте можна бюджетно відпочити на морі, на озерах, у горах і в різноманітних санаторіях.

Окрім того, в Україні безліч цікавих замків, палаців, музеїв, парків, заповідників, церков і соборів.

Finance.ua вирішив скласти список популярних та доступних місць для відпочинку. Вирахувати для вас скільки це коштуватиме.

Щоб знати, як іще можна заощадити, рекомендуємо підписатися на наш телеграм-канал. Там ми публікуємо багацько фінансових лайфхаків, за які ваш гаманець вам подякує.

Джарилгач (Херсонська область)


Джерело фото: Вікіпедія / CC BY-SA 3.0

Давно мрієте побувати на Мальдівах? Тоді подорож на острів Джарилгач саме для вас. Блакитна вода, чистий пісок, неймовірні краєвиди та мінімальна присутність людей: тут немає, а ні готелів, а ні баз відпочинку.

Є будиночки для мандрівників, але зазвичай на острові оселяються в наметах. Це чудове місце для тих, хто любить спокійний відпочинок без натовпу туристів.

Проте зауважте, що на острові багато диких тварин. Тут можна зустріти зайців, кабанів, сарн, оленів, єнотоподібних собак. До берегів іноді припливають дельфіни.

Як дістатися та в скільки обійдеться мандрівка?

Якщо ви подорожуєте власною автівкою, треба лише доїхати до Скадовська, а звідти катером до острова (близько 30 хвилин). Або ж поїздом до Херсона (з Києва вартість квитків коливається від 210 до 400 грн), потім пересісти на автобус до Скадовська (180-225 грн за один квиток).

Цьогоріч вітчизняні турагентства пропонують заплатити від 3500 до 5000 грн за 7 днів відпочинку на Джарилгачі. У цю суму входить:

  • катер до острова та назад;
  • трьох разове харчування + сезонні фрукти;
  • групове спорядження, аптечка, дрова для вечірнього багаття;
  • спортивний інвентар для дозвілля.

Намет, спальник чи каремат можна взяти на прокат. З екскурсій на острові пропонують сафарі.

Вартість одноденної мандрівки на острів – 790 грн.

Шацькі озера (Волинська область)


Джерело фото: Вікіпедія / CC BY-SA 4.0

Місце, в якому варто побувати хоча б раз. Тут можна насолодитися чистим повітрям і кришталевою водою, яка, до речі, збагачена гліцерином та сріблом.

Серед 30 озер найбільшим є Світязь, глибина якого сягає 58 метрів. Поруч – сосновий ліс.

На території Шацьких озер ви знайдете безліч розваг як для дорослих, так і для дітей: екскурсії, прогулянки на човні, катання на катамаранах, дайвінг, риболовля тощо. Також працюють кафе та ресторани, де можна смачно й недорого поїсти.

Як дістатися?

Для тих, хто подорожує поїздом, найпростіше доїхати до Ковеля. Вартість квитка з Києва 200-300 грн. Звідти сісти на автобус до Світязя – від 66 грн.

Або ж можна прямо з Києва їхати на мікроавтобусі «Київ-Шацьк-Світязь». Час у дорозі займає близько 7 годин. Вартість квитка – 500 гривень.

Житло

Можна знайти на будь-який гаманець та смак. Скажімо, 2-місний номер «економ» (санвузол розташований на території) обійдеться в 300-450 гривень на добу. Є кухня, де можна самостійно готувати. Якщо ж знімати номер «люкс» у готелі з великою територією, басейном, сауною та різними додатковими опціями, він обійдеться у 1200-2600 грн (сюди включений сніданок).

А можна й зовсім зекономити й поселитися у наметовому містечку. На території є душ, туалет, альтанки та місця для паркування. Вартість – 30-40 грн за розміщення намету. Плюс стільки ж за паркування.

Генічеськ (Херсонська область)


Джерело фото: alltravels.com.ua

Для відпочинку на морі можна обрати Генічеськ – невелике курортне місто на березі Азовського моря. Піщані пляжі, поклади цілющої блакитної глини, розвинена інфраструктура приваблюють відпочивальників з усіх куточків України. У місті є аквапарк і дельфінарій.

Звідси легко дістатися до заповідника «Асканія Нова», а також до унікального солоного Рожевого озера, яке розташоване біля Арабатської стрілки поблизу села Приозерне.

Також за 20 км від Генічеська ви знайдете гаряче джерело у селі Щасливцеве. А за 50 км – страусову ферму.

Як дістатися?

Доїхати до Генічеська можна потягом. Вартість квитка від 300 грн. Також є варіант дістатися автобусом, але в дорозі доведеться провести 13 годин, а квиток обійдеться у 700 гривень.

Житло

У місті можна недорого винаймати квартиру (однокімнатна в центрі – від 500 грн) або окремий будиночок.

Також тут багато готелів, пансіонатів, котеджів, баз відпочинку прямісінько біля моря.

Ціни коливаються від 100 грн за ліжко-місце до 2500 грн за номер. Усе залежить від умов, додаткових послуг та віддаленості від узбережжя.

Стандартний 2-місний номер із душем і туалетом – 300-600 грн.

Харчуватися можна або в готельних ресторанах, що зазвичай обходитися дорожче, або ж у місцевих кафешках. Щоб смачно поїсти, на одну особу вдень треба витратити близько 500 грн.

Моршин (Львівська область)


Джерело фото: Вікіпедія / CC BY-SA 3.0

Якщо ви хочете не лише гарно відпочити, а й оздоровитися, вирушайте у Моршин – один із найстаріших бальнеологічних курортів нашої країни. Він розташований за 85 км від Львова.

Місто оточене лісами, є торф’яні грязьові джерела. А найголовніше – мінеральне джерело Моршин.

Окрім того, тут є на що подивитися: красиві бювети, стара церква Покрови Пресвятої Богородиці 1700 року, паркова площа біля Мармурового палацу. Від курорту можна легко доїхати до багатьох популярних туристичних місць на заході України.

Як дістатися?

Найближче до Моршина розташований Стрий – усього 14 км. З Києва квиток на поїзд коштуватиме 600-700 грн. Звідти можна дістатися електричкою або ж маршруткою (30 хвилин дороги, ціна – 16-30 грн).

Також можна їхати залізницею до Львова (82 км до Моршина), Івано-Франківська (100 км) або Дрогобича (45 км).

Або ж автобусом з Києва (10 годин, квиток – 500 грн).

Житло

У місті є велика кількість санаторіїв і комплексів відпочинку. Тут в залежності від умов ціна коливатиметься від 200 до 2500 грн за добу.

Можна також орендувати квартиру (від 300 грн), кімнату (від 150 грн) або ж номер у готелі (від 300 грн).

Озеро Синевир (Закарпатська область)


Джерело фото: Вікіпедія / CC BY-SA 3.0

Одне з найбільших та найкрасивіших гірських озер Карпат, яке місцеві називають «Морським оком». Воно розташоване у Міжгір'ї.

Купатися у Синевирі заборонено, але можна поплавати на плоту. Температура води навіть у спеку максимально піднімається лише до 11-13 градусів. А скупатися ви можете в гірській річці Теребля.

Окрім єднання з природою, можна знайти й інші розваги: кінна прогулянка, риболовля, фотосесія, катання на велосипедах. А ще тут є унікальний «Музей лісу і сплаву», де представлені старовинні знаряддя праці лісорубів, побутові та житлові споруди.

Як дістатися?

Щоб потрапити до Синевиру, спершу треба дістатися до залізничної станції Воловець (з Києва 10 годин, квиток на поїзд – близько 650 грн), від неї маршруткою до Міжгір’я, звідти – до села Синевирська Поляна – від нього до парку «Синевир» та озера кілька кілометрів. Їх можна подолати пішки за півтори години.

Також можна дістатися до міста Хуст, звідти до Міжгір’я, а далі – до Синевирської Поляни.

Житло

Найближче до озера розташоване село Синевирська Поляна. Тому тут вигідно винаймати житло. Кімната на людину обійдеться від 150 грн за добу. Стандартний номер у готелі коштуватиме від 300 грн. А будинок можна орендувати за 1200-1500 грн. Усе залежить від ваших вимог і побажань.

Лебедівка (Одеська область)


Джерело фото: kirillovka.ks.ua

Чудове місце для пляжного відпочинку. Курорт розташований в Татарбунарському районі Одеської області. Навколо – сосновий та дубовий ліси, а також лиман Бурнас, на дні якого можна знайти блакитну лікувальну глину.

Із Лебедівки автобусом легко дістатися у Білгород-Дністровський, де розташована Аккерманська фортеця. Неподалік від неї – розкопані мури грецького міста Тіра.

Також варто відвідати Національний природний парк «Тузлівські лимани».

Як дістатися?

Лебедівка віддалена від великих міст, тому краще сюди їхати власною автівкою. Або ж залізницею до Одеси (з Києва квиток – 200-400 грн), а звідти автобусом за 130 грн (у дорозі 2 год 40 хв).

Також можна доїхати автобусом із Білгород-Дністровського.

Житло

Тут є безліч баз відпочинку та кілька готелів. Зняти номер можна також у котеджах або гостьових будиночках. Вартість проживання – від 100 до 3000 гривень.

Окрім того, Лебедівка ідеальна для відпочинку з наметами. На території платного кемпінгу є привозна прісна вода, душ, туалет, сміттєві баки. Вартість розміщення – від 80 грн з людини.

Ціни в ресторанах тут досить демократичні. Скажімо, у деяких місцях триразове харчування обійдеться у 160 гривень.

Бакота (Хмельницька область)


Джерело фото: vidviday.ua

Затоплене село на Поділлі, поблизу Кам’янця-Подільського, яке називають «українською Атлантидою». Місцевих жителів виселили, щоб збудувати водосховище для гідроелектростанції. Так у 1986 році під час будівництва Дністровської ГЕС була створена Бакотська затока.

Розкішного сервісу тут ви не знайдете, проте зможете насолодитися прекрасними краєвидами та теплою чистою водою. Крім купання, можна покататися на човнах і зайнятися риболовлею.

Варто відвідати залишки скельного монастиря, розташованого над Дністром у товщі Білої гори. Тут збереглось кілька печер та ніші від поховань ченців. Також на березі Дністра ви побачите таємничу гору Курник. Її ще називають Кам'яна голова. Є тут і джерела з цілющою водою.

Як дістатися?

Найзручніше їхати сюди власною автівкою. Якщо такої можливості немає, спочатку поїздом треба доїхати до Кам'янця-Подільського чи Хмельницького (з Києва квиток обійдеться приблизно в 200 грн). Звідти треба пересісти на автобус, який довезе вас до сіл Гораєвка або Стара Ушиця, а далі близько 2 км можна прогулятися.

Житло

Орендувати житло можна в Кам'янці-Подільському (від 300 грн за добу). Або ж зняти номер у готелі у ближніх селах – Врублівці, Устя, Колодіївка чи Велика Слобідка. Проживання тут вам обійдеться від 200 до 500 грн на добу.

Кінбурнська коса (Миколаївська та Херсонська області)


Джерело фото: Википедия / CC BY-SA 4.0

Місце для тих, хто хоче ізолюватися від сучасного світу. Кінбурнська коса вважається одним із найчистіших та екологічних курортів. Вона розташована в Очаківському районі Миколаївської області між Дніпро-Бузьким лиманом і Ягорлицькою затокою. Частина півострова належить до Херсонської області.

Соляні басейни, неповторна природа, довжелезні пляжі – все, що потрібно для спокійного відпочинку.

Як дістатися?

Спочатку треба доїхати поїздом до Херсона (з Києва вартість квитків коливається від 210 до 400 грн), Миколаєва (200-390 грн) або Очакова. Звідти автобусом, а далі – на катері (година у дорозі, ціна – близько 90 грн). А персональний катер коштуватиме 1200 грн. І не забудьте про паспорт, бо це контрольована прикордонна зона.

Від ідеї мандрувати власним транспортом краще відмовитися, бо дороги там майже немає. Автівку все одно доведеться залишити в місті й оплачувати стоянку.

Житло

Тут можна знайти житло різного рівня комфорту. Найбюджетніший варіант – оселитися в наметах біля моря (80-100 грн).

Номер без зручностей у мініготелі – від 100 до 200 грн, зі зручностями – 150-600 грн. Оренда будиночка обійдеться приблизно у 2000 грн.

Інфраструктура тут не дуже розвинена, тому більшість ресторанів розташовані на базі готелів. Триразове харчування коштуватиме від 250 до 600 грн на людину. Все залежить від кухні та того, як ви любите поїсти.

Голубі озера (Чернігівська область)


Джерело фото: ukraine-is.com

Ще одне дивовижне місце для відпочинку, де можна насолоджуватися природою і дихати чистим повітрям.

Озера блакитного кольору розташовані серед соснового лісу поблизу села Олешня, що на Чернігівщині. Раніше тут були кар'єри, де видобували кварцовий пісок. Під час видобутку зачепили артезіанський шар і кар'єри затопило.

Недалеко від Олешні розташований храм святого Дмитра Солунського (1790 року), Спасько-Преображенська церква (1817 року), підземний храм Антонієва печера. На території Голубих озер можна знайти безліч розваг.

Як дістатися?

Зі столиці найзручніший спосіб дістатися сюди власною автівкою. Це близько 200 км до Чернігова, а потім ще 10 км до села Олешня. Квиток на поїзд обійдеться у 135 грн, але доведеться пересісти ще й на електричку, яка їде до Голубих озер понад годину. Виходити треба на станції Грибова Рудня – розташована майже біля самих озер.

Житло

Неподалік від озер можна орендувати будиночок. Коштуватиме таке задоволення від 600 до 2000 грн за добу. Можна також поселитися на базах відпочинку (від 300 грн за номер).

Як варіант, берете із собою намет. Такий відпочинок буде найдешевшим.

Росєйка (Одеська область)


Джерело фото: Википедия / CC BY-SA 4.0

Ще одне зручне місце для відпочинку біля моря. Тут близько 50 км піщаного пляжу, чисте море, насичене йодом повітря та цілющі лимани.

Курорт розташований за 160 км від Одеси на узбережжі одразу трьох лиманів – Малий Сасик, Джантшей та Шагани з цілющими грязями. Від моря їх відділяє піщана коса шириною 100-300 метрів.

Як дістатися?

З Києва доїхати можна поїздом до станції Сарата (квиток коштуватиме від 270 грн), звідти – маршруткою. Або ж до Одеси, але звідти автобусом близько 4 годин (180 грн).

З Ізмаїла, Кишинева, Татарбунар дорога займе близько години (квиток – 50 грн).

Також можна вирушити прямо зі столиці автобусом – 500 грн.

Якщо ж вирішите їхати своєю автівкою, майте на увазі, що на курорті немає автозаправки, тож паливом варто запастися.

Житло

Можна поселитися у найпростіших будиночках зі зручностями на вулиці вартістю 80 грн за добу, або ж у хорошому готелі (номер від 300 грн до 2500 грн).

Оренда будиночка у котеджному містечку – 800 грн, а в «гарячий сезон» – 1500 грн.

***

Як бачите, в Україні є де розгулятися навіть з обмеженим бюджетом. Подорожуйте із задоволенням!