0 800 307 555
0 800 307 555

10 фактів про банківські вклади, які потрібно знати

Депозит – це не так просто, як здається

Депозит – досить проста послуга. Віддаєш банку гроші і через деякий час забираєш їх з відсотками. Все начебто зрозуміло. Однак є нюанси, про які банки розповідають далеко не завжди, але про них варто знати. Інакше можуть бути "сюрпризи". Наприклад, в потрібний момент забувши про вклад, можна на кілька місяців "заморозити" у банку гроші, на які у вас могли бути плани. Finance.ua зібрав 10 фактів про депозити, які дозволять вам заощадити час, нерви, а іноді і гроші.

Не варто вірити рекламі

Рекламуючи вклади, банки часто декларують високу прибутковість, але недоговорюють про те, що така ставка буде діяти не постійно. Наприклад, в рекламі може звучати процентна ставка «21% річних у гривні». Клієнти несуть гроші, не уточнивши, що вона буде актуальна тільки в останній місяць дії депозиту, який оформляється на 3, 6 або навіть 12 місяців. У підсумку середня ставка за період може бути не вищою (а то й нижчою), ніж в інших банках.

Фото: rau.ua

Відсотки можуть виплачуватися по-різному

Відсотки за депозитом можуть виплачуватися помісячно, поквартально або в кінці строку. Якщо ви не плануєте щомісяця відвідувати банк, краще оформити депозит з їх виплатою в кінці строку. У цьому випадку зазвичай процентна ставка трохи вища, ніж при помісячній виплаті.

Гарантована сума

У разі банкрутства банку гроші вам поверне Фонд гарантування вкладів фізичних осіб. Максимум, який він поверне вам в обов'язковому порядку, сьогодні обмежений сумою в 200 000 гривень. Все, що більше, ви, швидше за все, втратите.

Валютний вклад можуть повернути в гривні

Валютний депозит у банку, що збанкрутів, повернуть гривнею за курсом, який дійсний на момент визнання його неплатоспроможним. Якщо до цього часу курс валюти різко зросте (як це було в 2014-2015 роках), то гривневий еквівалент вкладу може не вміститися в ліміт 200 000 гривень, і є ризик втратити частину вкладеного. Бажано враховувати цей факт при оформленні валютних депозитів навіть в найбільш надійному, як вам здається, банку. Краще покласти менше, і бути впевненим в тому, що вийде забрати все.

Депозит може "заморозити" ваші гроші

Бувають вклади, які, в разі потреби, можна забрати будь-якої миті, втративши все або частину зароблених відсотків. А є і так звані нерозривні депозити, які виключають таку можливість. Отримати достроково гроші за ними, згідно з умовами договору, не вийде. Завжди уточнюйте це до його підписання. Якщо є ризик того, що гроші можуть знадобитися раніше, краще покласти їх на депозит з вільним зняттям (або на картковий рахунок). Відсоток буде трохи меншим, натомість гроші завжди будуть під рукою.

Відключайте автопролонгацию

У деяких банках в умовах за депозитом передбачено його автоматичне продовження після закінчення строку його дії – автопролонгація. Клієнти, оформляючи вклад, про таку функцію часто або забувають, або не здогадуються. І, прийшовши за грошима через кілька днів після його закінчення, дізнаються, що депозит продовжено. І якщо він без можливості дострокового розірвання, гроші можуть застрягти в банку на кілька місяців. Уточнюйте це, оформляючи вклад, і відключайте функцію автопролонгації на етапі підписання договору.

Свої гроші краще замовити заздалегідь

У касі банку протягом дня може бути обмежена сума грошей, яка визначається т. з. лімітом каси. Якщо ви хочете забрати свій депозит (особливо якщо він в іноземній валюті), до цього краще підготуватися заздалегідь: зателефонувати в банк і замовити потрібну суму на конкретну дату. Деякі банки навіть прописують процедуру попереднього замовлення готівки. В іншому випадку ви ризикуєте прийти і піти без грошей. Або ж вам видадуть тільки частину депозиту.

Вклади можна відкривати, не виходячи з дому

Для того щоб відкрити або переоформити депозит, зовсім не обов'язково йти у відділення. Багато банків дозволяють зробити це онлайн. А деякі, щоб розвантажити свої відділення, навіть стимулюють клієнтів до цього, пропонуючи невеликі надбавки до процентних ставок за відкриття депозиту через інтернет-банк.

Важливо!

Ви можете заробити більше, якщо оформите банківський вклад у фінансовому супермаркеті Finance.ua. Ми гарантовано заплатимо вам до +1,6% річних до відсоткової ставки у вигляді бонусу або надамо можливість виграти чималий грошовий приз.

Наприклад, депозит «Скарбниця» або «Скарбниця +» в Банку Січ на півроку, дасть надбавку в розмірі 1,6%. А завдяки «Терміновому вкладу» в monobank ви зможете взяти участь в розіграші 12 000 гривень.

Звідки береться бонус? Все просто: банки платять нам за те, що ми наводимо їм нових клієнтів, і більшу частину цих грошей ми віддаємо вам. Оформіть депозит прямо зараз, і ми поділимося грошима з вами.

🎁 Оформити вигідний депозит

Хорошу процентну ставку можна “застовпити”

Ставки за вкладами постійно змінюються. І не завжди в бік збільшення. Тому досвідчені вкладники навчилися «стовпити» вигідні процентні ставки. Суть в тому, щоб покласти невелику суму на депозит з можливістю поповнення. Відкривши його, можна зафіксувати актуальну процентну ставку на 6, 12 або навіть 18 місяців.

Гроші краще тримати в різних банках і різних валютах

Краще не тримати все на одному вкладі, навіть якщо він дуже вигідний і в найбільш, як вам здається, надійному банку. Досвід останніх років показує, що «лихоманити» може будь-який навіть великий системний банк. Курси долара, євро і тим більше гривні теж схильні до коливань. Тому, чим тримати всі гроші в одній валюті, краще сформувати власну валютну корзину.