0 800 307 555
0 800 307 555

Штраф за відсутність автоцивілки у 2023 році

І які є винятки

Автоцивілка, або страхування цивільноправової відповідальності власників наземних транспортних засобів, є обов'язковою для всіх автомобілістів в Україні.
Зміст

Поліс забезпечує відшкодування збитку третім особам внаслідок ДТП. Тобто, якщо ви пошкодите чиюсь машину або заподієте шкоду здоров’ю її водія чи пасажира, страхова компанія покриває частину витрат у межах визначених законом лімітів – 160 тис. грн за шкоду, заподіяну майну, 320 тис. за шкоду, заподіяну життю та здоров'ю потерпілих.

Проте, не зважаючи на законодавство, деякі водії й досі нехтують оформленням автоцивілки. Сьогодні розберемось, як працюють штрафи за їзду без страховки.

Який штраф, якщо немає страховки?

Розмір штрафу за відсутність страховки — у 2023 році розмір штрафу за відсутність автоцивілки становить 425 грн. Якщо штраф не сплачено протягом 15 днів, він збільшується до 850 грн.

Штраф за прострочену страховку складає 850 грн.

Чи можна їздити без страховки у воєнний час в Україні?

Під час воєнного стану в Україні діють такі ж правила щодо обов'язкового страхування цивільноправової відповідальності власників наземних транспортних засобів.

Тобто, їздити без страховки заборонено.

Скільки разів можуть виписати штраф за їзду без страховки?

Штраф за їзду без страховки може бути виписаний декілька разів. Якщо після виплати штрафу вас знову зупинять, і ви не матимете полісу, штраф буде виписаний ще раз.

Як уникнути штрафу за відсутність автоцивілки?

Щоб уникнути штрафу, необхідно завчасно оформити страховий поліс. Це можна зробити онлайн й на Finance.ua, у зручному каталозі підбору автоцивілки:

  1. Налаштуйте фільтри під свій запит.
  2. Оберіть найкращу пропозицію від провідної страхової компанії.
  3. Оплатіть поліс на сайті в будь-який момент з телефону чи комп’ютера.

Після цього, документ автоматично підтягнеться у Дію.

Finance.ua аналізує всю інформацію самостійно, щоб заощадити ваш час.

Пам’ятайте, що електронний поліс має таку ж юридичну силу, як і паперовий.

Ви можете пред’явити страховку через застосунок Дія, показати у PDF-форматі, або продиктувати правоохоронцям номер страхового поліса.

Штраф за автоцивілку: винятки

Держава робить виняток для таких груп громадян (п 13.1. Закон № 1961-IV), надаючи їм можливість керувати транспортом без необхідності оформлювати обов'язковий страховий поліс:

  • особи з інвалідністю, отриманою внаслідок війни;
  • учасники Революції Гідності, які постраждали;
  • особи з інвалідністю 1 групи;
  • водії інвалідів 1 групи;
  • учасники бойових дій.

Для цих категорій громадян автоматично встановлено страхування відповідно до положень Моторного (транспортного) страхового бюро України.

Щоб уникнути штрафів, завжди оформляйте страховий поліс автоцивілки. Це допоможе захистити вас та ваших близьких від фінансових ризиків у разі ДТП.