0 800 307 555
0 800 307 555

Способи вкрасти автомобіль і найкращий метод захисту

Попереджений – захищений

Слова літературного героя про те, що автомобіль – не розкіш, а засіб пересування, із сумного сарказму радянської доби вже давно перетворилися на реальність. Якщо вже ми згадали Остапа Бендера в контексті автотранспорту, то він же говорив і про викрадення авто – щоправда, ця його сентенція вже була суто теоретичною. Однак, як і перше твердження, в сучасному світі та в Україні вона перетворилася на сумну реальність.
Зміст

Як свідчить статистика, кількість крадіжок автомобілів пішла різко вгору у 2014 році, коли розпочалася війна, а країна та правоохоронні органи були фактично некерованими. Піку ця цифра сягнула у цьому ж році – 12 600 викрадень.

На такому рівні вона залишалася до 2016-го. Потім кількість викрадених автівок скорочувалась. Цьому сприяла як стабілізація лінії фронту, так і укріплення владних інституцій загалом та правоохоронної системи зокрема:

В минулому, 2020 році, як свідчать дані Національної поліції України, вкрадено було 4 522 автомобілі, а за перше півріччя 2021-го зафіксували 1 475 крадіжок. Тобто тенденція до зниження кількості викрадених авто чітко проглядається.

За даними НПУ, розкривається приблизно половина таких злочинів.

Попри значне посилення санкції статті 289 «Незаконне заволодіння транспортним засобом» Кримінального кодексу України – якщо раніше викрадач міг відбутися штрафом, то тепер йому «світить» 3-5 років в’язниці – охочих заволодіти чужою автівкою все ще багато.

Як свідчить статистика, торік лідером за кількістю крадіжок авто були Київ та область – 52%. Далі йшли Харківщина – 8,91%, Одещина та Львівщина – 6,92%. Однак за результатами першого півріччя 2021 року лідером несподівано став Харків – 51,4% крадіжок авто, а Київ опустився аж на четверте місце.

Однак, де б не вкрали автівку – у Харкові чи в Жашкові – власнику від того не легше.

Які машини крадуть найчастіше

За даними Нацполіції та страхових фірм, у 2020 році крадіїв найбільше цікавили машини наступних виробників:

Це не означає, що інших машин не викрадають – крадуть усе, навіть «Таврії». Але перелічені моделі є найбільш привабливими для злочинців – з огляду на їхню вартість і популярність серед автолюбителів. Зокрема, й серед тих, хто готовий купити крадене авто. Саме ця категорія «автолюбителів» і є замовниками значної кількості викрадень автівок.

Крім того, набуває популярності досить заманливий та легкий спосіб «заробітку» для автовикрадачів – викрасти машину та «перепродати» її людині, у якої вкрали.

Наступна за популярністю мета крадіжок – розукомплектування на запчастини або перепродаж за кордон. Так роблять, зокрема, з машинами, які не вдалося «продати» законному власнику.

У цьому виді злочинності, як і в інших, існують цілі організації, що займаються крадіжками авто:

Отже, з огляду на те, що, вийшовши з дому, можна не виявити свою вельми недешеву автівку на місці, автовласники намагаються захистити її від можливого викрадення всіма можливими способами.

Найпопулярніші методи викрадення машин

Оскільки сучасна машина – це не лише двигун і колеса, а ще й надскладна електроніка, то і викрадають автівки за допомогою електронних пристроїв.

  • Серед найпопулярніших – кодграбер. Принцип його роботи побудований на перехопленні сигналу від брелока, за допомогою якого власник зачиняє машину та ставить її на охорону. Існують різні моделі кодграберів, які перехоплюють сигнал навіть найдорожчих систем сигналізації.
  • Наступний спосіб – так званий «подовжувач штатного коду». Він використовується для крадіжок машин з безключовим доступом. Ця система просто підсилює сигнал від картки-ключа, який лежить у водія в кишені, коли той перебуває поза нею.
  • Досить популярний захист від крадіжок авто – іммобілайзер (пристрій, без якого неможливо запустити двигун автомобіля) – теж неважко обійти. Практично у відкритому продажі можна знайти відповідний пристрій, який підключається до штатного роз’єму або вмонтовується в електросистему машини.

Отже, обійти в той чи інший спосіб можна практично будь-яку систему електронного захисту. Однак з цими способами крадіжок теж є методи боротьби.

Це, наприклад, встановлення сигналізації з діалоговим кодом, яка здатна захистити машину від розбійного нападу, злому кодграбером, відмичкою, підсилення радіосигналу безконтактного ключа, глушіння GSM-сигналу.

Крім згаданих високотехнологічних методів крадіжок є й простіші та примітивніші, але від того не менш дієві.

Автівку можна просто забрати з місця стоянки з допомогою евакуатора – на їхню роботу зараз ніхто не звертає уваги. Якщо в машині немає GPS-трекера або крадії змогли заглушити його сигнал – надій повернути авто практично нема.

Автівку можуть викрасти також співробітники автосервісу або й автодилери – недобросовісні працівники цих центрів часто просто виготовляють дублікати ключів і брелоків сигналізації, а через деякий час викрадають машину, скориставшись ними.

Можна також під тим чи іншим приводом виманити водія із-за керма, наприклад, спровокувавши конфлікт на світлофорі. Поки водій, залишивши ключ у замку та не заглушивши машину, розбирається з кривдником, його подільник сідає в авто й втікає.

Не залишилися у минулому і грубі, проте дієві методи – розбиття скла та злам замка запалювання. Ці методи застосовують до недорогих автівок, не обладнаних сигналізацією або з дешевими системами безпеки, які можна відключити просто перерізавши дріт.

Як уберегти машину від викрадення

Насправді способів украсти автомобіль безліч. І який саме оберуть щодо вашого авто – передбачити неможливо. Тому поради тут можуть бути лише загальні та універсальні – всі засоби, якими ви намагаєтеся вберегти вашу машину від крадіжки, мають бути спрямовані на одне – максимально ускладнити викрадачу його завдання та примусити витратити на крадіжку вашої машини максимум часу.

Злочинець не може дозволити собі розкіш затримуватися на місці вчинення злочину довго, тому це підвищує ваші шанси на те, що крадій просто залишить ваше майно в спокої.

Тому найдієвішими є перевірені часом методи:

  • зберігайте автомобіль під охороною – на стоянці чи в автокооперативі;
  • обладнайте машину сучасною системою сигналізації, здатною протистояти електронним приладам, якими намагаються цю систему зламати;
  • не залишайте машину без нагляду;
  • ніколи не залишайте в машині ключі та незамкнуті двері чи опущені вікна;
  • поставте на автівку GPS-трекер, за допомогою якого зможете відшукати вкрадену машину.

Що ще можна зробити

Найдієвіший і найкращий спосіб, як уберегти свою машину – просто її застрахувати.

Так, це може звучати банально, але як би сильно ви не любили свого чотириколісного друга – все ж таки це всього-на-всього річ, яка коштує грошей. Щоб не втратити їх, є сенс оформити поліс каско, який компенсує втрату улюбленого авто.

Його вартість не така вже й висока, а якщо врахувати, що страховий поліс передбачає ще й покриття маси інших ризиків, окрім крадіжки, наприклад, пошкодження в разі ДТП, стихійного лиха, вандалізму, наїзду на перешкоду тощо, то страхування – найкращий та найуніверсальніший спосіб зберегти як свої гроші, так і нерви.

Як обрати страхову компанію? Тут вам допоможе сервіс від Finance.ua.

Усе, що потрібно – залишити заявку. Ви отримаєте п’ять пропозицій у зручній порівняльній таблиці. У такий спосіб ми економимо ваш час і гроші. Вам не потрібно буде обдзвонювати страхові компанії та намагатися порівняти дані різношерстих форматів. Це за вас роблять наші фахівці.

Окрім того, вартість страховки у нас завжди буде нижчою, ніж у страховій компанії безпосередньо, адже для нас важливо зробити страхові продукти доступнішими для людей.