0 800 307 555
0 800 307 555

Що робити, якщо машина зламалася в Європі

І як вам допоможе новий продукт для водіїв від Finance.ua

Багато українців, тікаючи від вибухів, ракет, окупантів та війни загалом, поспіхом виїхали за кордон на власних автомобілях. Проте далеко не всі, хто виїхав, розуміють: що робити за кордоном, якщо машина заглохла на дорозі. Або, не дай Боже, потрапила в ДТП.
Зміст

Наприклад, читачка Finance.ua Ольга пише нам: «Їхали сім'єю через Німеччину до Португалії. Авто поламалося на під'їзді до Мюнхена. Стояли на узбіччі, приїхала поліція. Також я викликала евакуатор. А що робити далі? Хтось відшкодує вартість евакуатора?».

Такі повідомлення не поодинокі й у телеграм-групах допомоги біженцям у Європі.

Українці чи навіть так – українки, не були готові сісти за кермо, забрати родичів, дітей, домашніх улюбленців та їхати тисячі кілометрів від рідного дому.

А якщо ще й до дуже сильного стресу в дорозі іноді додається ще й несподівана поломка авто... Що робити? Як викликати евакуатор? Куди відвезуть авто? Як порозумітися з техдопомогою без знання мови? І скільки це все буде коштувати? Ці та ще мільйон запитань можуть виникнути у голові водія, який потрапив у таку ситуацію за кордоном.

Для того щоб допомогти, Finance.ua зібрав усі відповіді на найпопулярніші запитання, які стосуються поломок авто за кордоном.

Ще більше корисних статей – в нашому телеграм-каналі. Підпишіться, щоб нічого не пропустити.

За що у Європі можуть евакуювати машину?

Найпоширеніше явище – це неправильне паркування. Поліція може викликати евакуатор, якщо авто припарковане у неправильному місці та заважає пішоходам, велосипедистам та іншим транспортним засобам (ТЗ) пересуватися.

Також евакуатор може викликати приватний власник, якщо ви припаркувалися на його території. Це працює і у випадку, якщо у вас зламалося авто і ви далі не можете їхати – вам викличуть евакуатор.

Які служби варто викликати за кордоном, якщо машина зламалася?

Якщо поблизу немає поліції або місцевих, які можуть допомогти з евакуацій авто до СТО, то потрібно самостійно дзвонити в службу евакуаторів. Як цього уникнути – розповімо трохи пізніше, а зараз ділимося списком номерів компаній з евакуації:

Сервіс евакуаторів Twoja Laweta PL – працюють у Польщі та інших країнах (Німеччина, Швеція Словаччина, Литва, Латвія, Естонія, Фінляндія, Данія, Чехія, Норвегія). Ціни від 60 злотих за евакуацію легкового автомобіля в Польщі. Номер телефону у Польщі: +48 (727) 84-25-47

Польща

Сервіс Pomoc Drogowa можуть не тільки евакуювати автомобіль, але і привезти пальне, і відремонтувати, і з канави витягнути. Працюють цілодобово. Ціна на евакуатор від 180 злотих у Варшаві.

Литва

У литовців із евакуацією авто одночасно і простіше, і складніше. У місцевих є обов'язкове автострахування, яке покриває всі витрати на евакуатор. Щось сталося – дзвонять у страхову і там усе організовують. Іноземцям треба самим організовувати собі порятунок.

Сервіс із цілодобовою підтримкою Sos24
Номер телефону: +37064022220. Є версія сайту російською мовою.

Також існує сайт із оголошеннями від різних техслужб. Зверніть увагу, що техслужба при евакуації не шукає вам СТО, вона відвезе ваше авто туди, куди ви самі вкажете. Тобто – пошук місця ремонту лягає на ваші плечі.

Німеччина

Тут існує служба, яка допомагає з евакуацією авто по всій країні – ADAC. Із ними треба укласти договір. Після евакуації фахівці зможуть відвезти на СТО та полагодити авто. Також ADAC має додаток для замовлення допомоги.

Для українців зараз надають екстрену допомогу безкоштовно. Деталі тут (інформація українською внизу сторінки).

Якщо вам не вдалося додзвонитися в ADAC, то ось ще сервіс для виклику евакуатора – abschlepp-wagen24.de/. Номер телефону +49-1590-3919970. Ціни від 15 євро за евакуацію легкового авто у Німеччині.

Угорщина

Сервіс Automentes. Працюють 24/7. Ціни від 20 тис. форинтів для легкового авто, а якщо подорож на далекі відстані, то ціни від 200 форинтів/км. Номер телефону +36 30 747 9331. Говорять англійською.

Сервіс Automento. Працюють 24/7. Ціни від 8 тис. форинтів у Будапешті, а якщо поїздка на далекі відстані або із сільської місцевості, то ціни від 150 форинтів/км. Номер телефону +36 20565 7316.

Чехія

Сервіс www.odtahovkanonstop.cz. Номери телефонів 777 155 150 або 777 156 150. Ціни від 20 крон за 1 км шляху при замовленні маленького евакуатора. Також є фіксований тариф по Празі для комплексної евакуації – 1500 крон за маленький евакуатор та 1800 крон за великий. За нічний час беруть доплату 200 крон. Фахівці розмовляють німецькою та англійською.

Обіцяють швидку евакуацію авто з місця ДТП або поломки (20-30 хв після дзвінка). Але варто пам'ятати, це стосується доступних місць (великих міст, денного часу, завантаженості компанії тощо).

Finance.ua нещодавно запустив новий продукт для водіїв – картку Assistance. Чим вона допоможе мені в дорозі?

Картки технічної допомоги в дорозі – чудовий лайфхак, про який знають не всі автомобілісти. Розкажемо, як усе це працює.

Що це за картка і в чому її сенс?

З карткою Assistance ви отримуєте цілодобову технічну підтримку в дорозі, де б ви не були – під Мюнхеном, або неподалік Тернополя. Вам організують:

  • евакуацію авто з місця ДТП;
  • евакуацію авто з місця поломки;
  • аварійне відкриття дверей;
  • заміну колеса;
  • запуск двигуна;
  • доставку пального тощо.

Важливо! Служба техпідтримки спілкується вашою мовою, тому не варто хвилюватися, що вас не зрозуміють.

Де придбати цю картку?

Щоб заощадити час та нерви при непередбачених ситуаціях на дорозі, ви можете купити картку техдопомоги у нас Finance.ua лише за 4,30 грн на день. Спільно з нашим європейським партнером ми розробили приємні тарифи для українців як з дією по Україні, так і в Європі.

Скільки часу потрібно, щоб оформити картку? Коли вона починає діяти?

Картка Assistance оформляється терміном на 1 рік, а найближча дата початку полісу наступного дня з 10:00 за київським часом.

Як користуватись карткою?

Необхідно звернутися до Асистансу за номером, що вказаний на картці, назвати ваше прізвище, ім'я та номер картки. Далі оператор пояснить, що необхідно робити в ситуації, що склалася, і безкоштовно організує необхідну допомогу. До речі, служба підтримки працює 24/7.

На території яких країн діє картка?

Картка Assistance працює на території всіх країн ЄС та в Україні, за винятком зони проведення ООС та АР Крим.

Чи є Telegram або Viber чат для звернення по картці Асистансу?

Наразі доступні лише дзвінки на номер, вказаний на картці. Якщо лінія зайнята, спрацьовує call-back.

А якщо за кермом не я, мені покриють послугу?

Так, скористатися послугами асистансу зможе будь-який водій, який перебуває за кермом на законних підставах. Асистанс поширюється на автомобіль, а не на водія. Тому будь-який водій може зателефонувати та замовити послугу або отримати консультацію за номером картки.

Як відбувається процес евакуації авто? На яке СТО повезуть мою машину?

Евакуація авто відбувається у двох ситуаціях: після ДТП та після поломки. Розглянемо кожен із варіантів детально.

Евакуація авто у разі ДТП

Евакуація проводитиметься з місця поломки в найближче офіційне СТО дилерської мережі, якщо авто не може самостійно пересуватися внаслідок ДТП. Під ДТП розуміють випадки отримання автомобілем пошкоджень внаслідок зіткнення з іншим транспортним засобом та/або наїзду на перешкоду (бордюр, стіна, дерево), внаслідок яких авто не може безпечно пересуватися далі. Випадки поломки (пробиття колеса на стоянці, спроба викрадення, розбиття скла) не вважаються ДТП.

Евакуація авто в разі поломки

Евакуація надається, якщо авто не може далі їхати, у тому числі у випадках пошкодження систем, що перешкоджають безпечному керуванню автомобілем:

  • гальмівні системи;
  • системи управління;
  • підвіска автомобіля;
  • двигун;
  • коробки.

Евакуація відбувається з місця поломки до найближчого офіційного СТО дилерської мережі. Служба підтримки повністю супроводжує авто з моменту дзвінка та до моменту приїзду на СТО.

Чи можна оформити картку на авто на іноземних номерах?

Так, без проблем. Пропозиція дійсна як для авто на українських номерах, так і на іноземних.

А що робити, якщо пробило колесо і нема запаски?

Тут два варіанти розвитку подій:

  • Якщо запасного колеса немає через особливості комплектації авто, буде запропонована евакуація до найближчого СТО з покриттям по картці.
  • Якщо власник авто просто не любить возити запаску, то йому організують евакуатор до найближчої СТО дилерської мережі, але його коштом.

Чи довго доведеться чекати на допомогу? Через скільки приїде технічна допомога в іншій країні?

Тут все залежить від місцевості та характеру послуги. Якщо авто зламалося десь у сільській місцевості вночі, то очікування буде довшим, ніж якщо поломка у великому місті вдень. Але у середньому очікування до 2 годин.

А до якої години організується допомога з огляду на комендантську годину в Україні?

Все залежить від того, де знаходиться клієнт і скільки часу потрібно, щоб повернутися додому після надання допомоги.

Як розраховуватись, якщо допомога знадобиться в Європі?

По картці техдопомоги є ліміти, і вони вказані у гривнях. Якщо ви перебуваєте в Європі — перерахунок відбуватиметься за курсом НБУ.

Я за кордоном і не знаю місцевої мови. Чи можливий мовний супровід, якщо приїхав евакуатор?

Так, звісно. Організація послуг проводиться англійською та українською мовами. Вам не потрібно домовлятися з водієм евакуатора, за вас це зробить спеціаліст служби підтримки.

***

Підбиваючи підсумки, можна сказати, що не такий страшний вовк, як його малюють. Навіть при поломці автомобіля або у випадку ДТП за кордоном можна не варто впадати у відчай. Головне – зберігати спокій та користуватися перевіреними лайфхаками, які допоможуть заощадити вам час, гроші й нерви.