0 800 307 555
0 800 307 555

Утеплення вікон та дверей правильно

Або як не випускати тепло на вулицю

Через агресію росії українцям доведеться затягнути паски та заощаджувати на опаленні власних осель цієї зими. Багато хто переходить на альтернативні способи опалення, інші беруться утепляти приміщення заради економії.
Зміст

Та часто це утеплення виконується не зовсім правильно. Як наслідок – витрачаємо чималі гроші, а потрібного ефекту термоізоляції так і не вдається досягти.

Щоб уникнути таких проблем – спробуймо розібратися, як утеплитися правильно і на які нюанси звертати увагу найбільше.

Ще більше статей на актуальні теми – в нашому телеграм-каналі. Підпишіться, щоб нічого не пропустити.

Обирайте кваліфікованих виконавців

Перед тим, як витратити гроші на утеплення – обов'язково перевіряйте тих людей, з якими збираєтеся співпрацювати. Виконавець повинен мати хороше портфоліо, яке засвідчить його професіоналізм.

Найкраще, якщо це портфоліо буде підкріплене фотографіями та адресами попередніх об'єктів.

Маєте змогу – поїдьте на 2-3 готові об'єкти, поспілкуйтесь з власниками. Тоді можете ознайомитися з роботами виконавця і при можливості на власні очі побачити об’єкти, де він працював, і як.

Як проконтролювати виконавця?

Коли ви вже знайшли кваліфікованого виконавця, не бійтеся поставити йому питання, які вас цікавлять. Наприклад, як визначити товщину утеплювача для вашого об’єкту, як правильно приклеювати утеплювач до стін, як правильно утепляти відкоси вікон, дверей?

Відповіді на ці запитання повинні бути обґрунтованими:

  • Товщина утеплювача має вираховуватися відповідно до стін, що будуть утеплятися, а також не варто забувати про коефіцієнт теплопровідності матеріалу, з якого збудовано стіну. Існує формула для правильного розрахунку утеплювача: R = R1 + R2 + R3. Щоб визначити опір теплопередачі R окремого матеріалу, використовують формулу: R = L/λ. Значення теплопровідності λ зазвичай вказують у технічній документації. L – це товщина матеріалу.
  • Як правильно приклеювати утеплювач? Щоб не плутатися з відповіддю: утеплювач потрібно клеїти «конвертом». Тобто всі стінки листа утеплювача мають бути закритими. Іноді це також можна робити секційно, закриваючи не кожен лист окремо, а по 2-4 м2. Такий спосіб дозволяє заощаджувати клей.
  • А що ж з вікнами та дверима? Неправильно змонтовані укоси – і все: у вас вдома знову віє «свіжістю» від вікна, а фіранка «гуляє» у квартирі, коли на вулиці вітер.

Технологія утеплення укосу

Для початку потрібно оглянути сам укіс. Якщо вікна були замінені, то слід звернути увагу на стан піни між пройомом вікна та власне вікном.

Якщо піна не сиплеться і не руйнується при натисканні чи терті – це добре, значить приступаємо до утеплення.

Якщо ж піна руйнується – це означає, що тривалий час вона була під впливом ультрафіолету. У такому разі вичищаємо стару піну і застосовуємо нову.

Коли з піною порядок, звертаємо увагу на стіну віконного пройому. Якщо на ній є явні прояви руйнування (так буває, коли відкоси були потиньковані, а з часом тиньк почав відпадати), тоді треба прибрати все, що заважає замонтувати утеплювач.

Перед тим, як приклеїти утеплювач, дуже важливо приклеїти привіконний профіль. Це такий профіль, який дозволить клеям, тиньку, утеплювачу щільно прилягати до віконної рами, і в такий спосіб не пропускати холод всередину.

Після монтування привіконного профілю настає час для утеплювача. Зверніть увагу, що утеплювач повинен закривати не менше 1/3 рами вікна. Віконний профіль не повинен промерзати та пропускати холодне повітря.

Привіконний профіль варто застосовувати як зовні, так і всередині, щоб примикання стіни до вікна було надійним і з часом не тріскало.

Таку ж маніпуляцію проводимо і з дверима.

Не варто економити на правильному утепленні вікон та дверей, адже це допоможе уникнути запотіванню вікон та грибку на укосі, а також збереже тепло.

Альтернатива утепленню вікон і дверей

Якщо ж ви не встигли цього року замінити вікна і не плануєте утепляти стіни, та відкоси, можна спробувати закрити вікна ущільнювачем, це тимчасово допоможе зберігати тепло.

Найпростішим і найбюджетнішим варіантом «утеплити» вікна на зимовий період, буде – старий добрий скотч. Думаю, цей метод всім давно відомий, але справді: заклеювання всіх щілин має ефект.

Ясна річ, це не зовсім надійний спосіб, та краще скористатися ним, аніж нічого не робити. Мінусом такого варіанту «утеплення» буде неможливість відкрити вікно на провітрювання, що може призвести до плісняви через надлишок вологи у приміщенні, на це теж варто зважати.