0 800 307 555
0 800 307 555

Скільки заробляють працівники українських банків

Як і в усіх професіях, фінансова винагорода залежить від багатьох факторів

Банки завжди відігравали чи не найважливішу роль у фінансовій системі країни, забезпечуючи різноманітні фінансові послуги для населення та підприємств. У цій статті Finance.ua вирішив розповісти, яку ж зарплату на ринку пропонують банківським працівникам в Україні та від чого це загалом залежить.
Зміст

Зазначимо, технології ще не настільки досягли прогресу, аби банківська сфера була повністю автоматизована. Тож, саме банківський персонал відіграє критичну роль у забезпеченні ефективності та надійності фінансових операцій.

Але, хто ж буде працювати безкоштовно… Питання досить риторичне, чи не так? Кожна людина за свій труд хоче отримувати гроші та, як не дивно, банківські працівники не є виключенням.

Який загальний портрет працівника українського банку

Якби це банально не звучало, але головне, як і будь-якій іншій професії — професіоналізм. Він охоплює: високий рівень кваліфікації, знання фінансових і банківських продуктів, уміння аналізувати ризики та ефективно взаємодіяти з клієнтами.

Окрім того, українські банківські працівники мають бути орієнтованим на потреби клієнтів. Це включає не лише надання послуг, але й розуміння і врахування індивідуальних фінансових цілей та обставин клієнта. Банківський працівник також має володіти глибокими знаннями в області технологій й інформаційної безпеки. Це дозволяє забезпечувати безпечні та ефективні фінансові операції в умовах технологічного середовища, що швидко змінюється.

Важливим фактором також є і адаптивність до змін. Так, фінансовий сектор постійно змінюється, і працівники українських банків мають бути готові до швидких змін й адаптації до нових регуляцій, технологій та бізнес-процесів.

Саме ці складові й відіграють важливу роль у формуванні банківського працівника. Як наслідок, впливають на його заробітну плату.

Працівники з різними завданнями

Банківська сфера включає чимало професій, які забезпечують різні аспекти роботи банків та фінансових установ. До вашої уваги список основних професій, що зазвичай зустрічаються у банківській сфері:

  • фінансовий консультант. Надає консультації клієнтам щодо різних фінансових продуктів (депозити, кредити, інвестиції), допомагає обрати кращий продукт;
  • менеджер з обслуговування клієнтів. Забезпечує зручність та задоволення клієнтів у процесі користування банківськими послугами;
  • ризик-менеджер. Оцінює ризики, пов’язані з кредитуванням та іншими фінансовими операціями, розробляє стратегії їхньої мінімізації;
  • бухгалтер. Відіграє ключову роль у фінансовому управлінні та забезпеченні відповідності фінансової діяльності нормативним вимогам. За ним закріплені такі задачі, як: фінансовий облік та звітність, контроль за фінансовими операціями, податковий облік, а також аудит і внутрішній контроль;
  • начальник відділення. Його робота є ключовою для забезпечення ефективного функціонування самого відділення і задоволення потреб клієнтів. Зокрема, він відповідає за: управління персоналом, керує банківськими операціями, обслуговує клієнтів (найчастіше, VIP-клієнтів — Ред.), слідкує за планами та бюджетом, а також взаємодіє з іншими відділеннями та центральним офісом;
  • юрист. Займається юридичним супроводом банківських операцій, розв’язанням правових питань та взаємодію з регуляторами;
  • економіст відділення. Аналізує економічні тенденції та їхній вплив на діяльність банку, розробляє прогнози та рекомендації;
  • оператор. Він/вона виконує низку важливих функцій, спрямованих на надання клієнтам якісної та ефективної підтримки. Пояснює умови використання послуг, процедури отримання кредитів або відкриття рахунків, допомагає клієнтам зрозуміти їхні права та обов’язки. Окрім того, оператор збирає і документує інформацію про дзвінки, включаючи запити, скарги та інші важливі подробиці. Це допомагає зберігати історію взаємодії з клієнтами та покращувати обслуговування в майбутньому. Також тісно співпрацює з іншими відділеннями банку.

Яка зарплата за спеціальностями в працівників банків України

Нарешті ми дісталися найцікавішого, скільки отримують банківські працівники. Не відкриємо Америку, якщо скажемо, що зарплата значно відрізняється залежно від рівня посади. Наприклад, вищі посади, такі як керівники відділень, менеджери відділу, інвестиційні аналітики, мають більші заробітні плати порівняно з менш високими посадами, такими як: фінансовий консультант або оператор кол-центру.

Окрім того, зарплата часто залежить від рівня досвіду та професійної кваліфікації працівника. Оператор з багаторічним досвідом і додатковими професійними сертифікатами може мати вищу зарплату, ніж новачок без досвіду.

Також зарплата може залежати від обсягу відповідальності працівника. Наприклад, керівники відділень або фахівці з ризиків, які приймають стратегічні рішення, зазвичай отримують вищу компенсацію через свою відповідальність за фінансові результати та ризики.

Утім, не однією зарплатою може задовольнитися банківський співробітник. Банки часто пропонують своїм працівникам додаткові вигоди та бонуси, такі як медичне страхування, пенсійні внески, програми корпоративного навчання, премії за досягнення цілей тощо. Ці фактори також можуть впливати на загальний рівень компенсації.

Ну, а тепер, власне, перейдемо до зарплат у працівників українських банків. Зазначимо, що до уваги бралися вакансії, які були розміщені на популярних сервісах із пошуку роботи: Work.ua, robota.ua та happy monday.

Звісно, багато залежить від банку, але ринкові умови на те й ринкові умови, що різниця зазвичай не надто відрізняється.

Цікавим також є той факт, що половина вакансій, якщо не більше, взагалі не публікуються з рівнем зарплати, яку готові запропонувати кандидату. Або, рівень зарплати не виводиться на головну, а відображається лише в умовах, коли ти переходиш за посиланням відповідної спеціальності.

Тобто, все вирішується під час співбесіди, коли стає відомо саме про те, що ми писали вище: посада, досвід та кількість задач, які на вас «повісять». Щодо умов, то ми брали до уваги саме повну зайнятість без прив’язки до того, в офісі чи віддалено доведеться працювати.

Фінансовий консультант

Ця професія передбачає декілька напрямків: у відділ інформування, у відділ продажу або персональний фінансовий консультант корпоративних клієнтів середнього бізнесу. Так, за цю роботу на ринку пропонують зарплату від 17 до 40 тис. грн. Найвищу суму може отримувати старший фінконсультант або людина з чималим досвідом та, відповідно, кращими навичками. У середньому зарплата фінансового консультанта становить 30 тис. гривень.

Менеджер з обслуговування клієнтів

Тут можуть бути, як корпоративні, так і фізичні клієнти. Так, наприклад, в одному з найпопулярніших банків менеджеру з обслуговування корпоративних клієнтів пропонують зарплату у 27 тис. гривень. На аналогічну посаду в цьому ж банку пропонують й 36 тис. гривень. Щоправда, різниця полягає в місті, адже в першому випадку йдеться про Олександрію, а в другому — про Київ. Є також на цю позицію варіанти за 19, 25 та 31 тис. гривень.

У іншому відомому банку вакансія провідного фахівця з обслуговування бізнес-клієнтів передбачає грошову винагороду в розмірі 34 500−37 тис. гривень.

Утім, не завжди в цій професії пропонують такі суми. Є варіанти й з 10−15 тис. гривень. Але, там суттєво відрізняються обов’язки, які треба виконувати. Середня ж ставка менеджера з обслуговування клієнтів становить 23 тис. гривень.

Ризик-менеджер

Середня зарплата в цій професії становить 32 500 грн. Як бачимо, наразі це найбільш оплачувана професія з трьох, які наразі розглянути. Все тому, що саме від ризик-менеджера залежить подальше функціонування банку.

Бухгалтер

Тут також зарплати залежить від посади. Головний бухгалтер може заробляти 35−40 тис. гривень. Заступник головного бухгалтера, своєю чергою, матиме фінансову винагороду в розмірі до 30 тис. гривень. Середня ж зарплата в Україні бухгалтера становить 22 тис. гривень.

Начальник відділення банку

У середньому ця вакансія передбачає зарплату в 40 тис. гривень. Наразі на ринку є пропозиції в розмірі 43−45 тис. гривень, навіть зустрічаються варіант в понад 50 тис. гривень. Загалом, дуже рідко пропонують за цю посаду менш як 35 тис. гривень.

Юрист

Ця професія також може похизуватися чималою зарплатою, як для ринку України. Так, можна знайти варіанти за 28 тис. гривень та 35 тис. гривень. І ці варіанти пропонують чи не найвідоміші українські банки. Так, є вакансії з зарплатою у 20−22 тис. гривень, але в цьому випадку йдеться про молодшого юрконсультанта.

Економіст відділення

Тут також існують декілька варіантів цієї посади, адже це може бути провідний або головний економіст відділення. Вони отримують 30−35 тис. гривень. Економіст відділення середнього рівня може заробляти близько 20−25 тис. гривень.

Щодо умов, то тут, як і за багатьма іншими спеціальностями, очікують від кандидата досвіду в середньому від 2-х років. Якщо ж йдеться про керівну посаду, то від 3 до 5 років.

Оператор

Замикає наш перелік основних професій у банківській сфері — оператор кол-центру. Як правило, в нього зарплата до 25 тис. гривень. Утім, це радше виключення, адже все ж таки найчастіше грошова винагорода оператора не перевищує 20 тис. гривень. Трохи більше можуть отримувати оператори, які займаються стягненням боргових зобов’язань із клієнта. Такі кандидати можуть розраховувати на зарплату до 30 тис. гривень.

***

Як бачимо, варіанти на ринку для працівників банків є і вони навіть оплачуються вище за середню зарплату в Україні, яка наразі становить трохи менш як 20 тис. гривень.

Якщо брати до уваги середню зарплату в фінансовій та банківській сфері, то станом на липень 2024 року вона становить 17 929 грн за вакансіями та 19 321 грн за резюме.