На будь-який гаманець: що і за скільки можна подивитися на платних підписках
Усе, що треба знати про ОТТ-сервіси
Розповідаємо, які ОТТ-сервіси існують в Україні та що і за скільки можна подивитися на платних підписках.
Насамперед, з’ясуємо, що таке ОТТ-сервіси та як вони працюють.
З англійської абревіатура OTT розшифровується як «over the top», що в перекладі означає «зверху, за рамками». У буквальному сенсі це поширення телеканалів через інтернет, оминаючи при цьому платформи кабельного, ефірного та супутникового телебачення.
Для того, щоб користуватися послугами ОТТ-сервісів, споживачам не потрібне жодне спеціальне обладнання. Адже контент можна переглядати через смартфон, комп'ютер, smart-телевізор або будь-який інший пристрій. До OTT-сервісів можна віднести як онлайн-кінотеатри (наприклад, SWEET.TV чи Megogo), так і стрімінгові сервіси (наприклад, Netflix).
Популярність ОТТ-сервісів в Україні розширила перелік пропозицій для користувачів. Знайти їх можна на будь-який бюджет та на будь-який смак.
Компанія працює на українському ринку з грудня 2017 року та має власні зручні та інтуїтивно зрозумілі застосунки на Smart TV, Android та iOS.
SWEET.TV став першим онлайн-кінотеаторм, який запустив великі рекламні кампанії у медіа, першим, хто активно спілкувався з аудиторією не лише у великих містах, а й у містечках і селах. Зручний застосунок і ставка на український контент та українську локалізацію Голлівуду, стали основними причинами успіху компанії. SWEET.TV навіть офіційно визнали найкращим українським онлайн-кінотеатром в межах Telecom Awards 2021.
SWEET.TV пропонує своїм користувачам три тарифні плани:
- S за 99 гривень на місяць,
- M – від 99 гривень на місяць;
- L – 197 гривень на місяць.
У найдешевшому тарифі є доступ до 190 каналів, 3 тис. фільмів та 600 мультфільмів. У найдорожчому – 284 канали, 10 тис. фільмів та 2 тис. мультфільмів. А ще передплатники тарифу L отримують доступ до фільмових (FOX, AMC та ін.), преміальних (Discovery, National Geographic та ін.), дитячих (Nick Junior, Cartoon Network та ін.) та спортивних (Setanta Sports, Eurosport та ін.) телеканалів. До речі, ці ж телеканали доступні і в тарифі M.
Особливістю онлайн-кінотеатру SWEET.TV також є те, що платформа співпрацює з різними українськими студіями дубляжу та має ексклюзивну озвучку українською мовою багатьох фільмів та серіалів. Це стосується і класики сучасного кіно («Гаррі Поттер», «Володар Перснів», «Матриця» та інші), і найкращих серіальних прем’єр останніх років («Ведмідь», «Вбивства в одній будівлі», «Початкова школа Еббота»).
Особливу увагу сервіс приділяє розділу для дітей, де зібрав найкращий контент від Disney («Таємниці Ґравіті Фоллз», «Качині історії»), Nickelodeon («Щенячий патруль», «Губка Боб», «Аватар: Останній захисник») та інших відомих студій. Компанія регулярно озвучує нові мультссеріали для різних вікових груп («Монстри на канікулах», «Поллі Покет», «Будівельник Боб»).
До речі, SWEET.TV став першим українським онлайн-кінотеатром, який уклав прямі контракти з Disney, Paramount, Universal, Sony та іншими компаніями конкретно для території України.
«Такі контракти дають величезні можливості для комунікації з великими студіями та репрезентації України на глобальному ринку. Ми напряму можемо захищати інтереси вітчизняних глядачів – пропонувати прем'єри фільмів, які не мали виходити в Україні, комунікувати проблеми з озвучками та відеорядом, отримувати найякісніші файли. Коли комунікація йде через посередника, то таких можливостей немає – для мейджорів ти не існуєш, оскільки вони тебе не бачать», – пояснили Finance.ua в пресслужбі SWEET.TV.
Передплатники SWEET.TV зможуть підключити 5 пристроїв за ціною одного тарифу. Це може бути як смартфон, так і ноутбук чи телевізор. Якщо ви вже підключили п’ять пристроїв і під’єднуєтесь до шостого, то з одного із попередніх вас просто «викине».
Цей сервіс запрацював в Україні ще 2011 року. Зараз ним користуються не лише в Україні, у країнах Східної Європи, Центральної Азії та Південного Кавказу.
Користувачі сервісу можуть обрати один із трьох варіантів передплати за акційними цінами:
- Легка – щомісячна плата від 99 гривень;
- Оптимальна – від 109 гривень на місяць;
- Максимальна – від 164 гривень на місяць.
Знижки для перших двох тарифів діятимуть до 31 січня 2024 року. А от для передоплати «Максимальна» вже з 1 листопада повна вартість становитиме 369 гривень на місяць.
Між тарифами є деякі відмінності. Так, в найдешевшій підписці передбачений доступ до 290 каналів та обмеженої кількості фільмів і серіалів. Також в передплаті «Легка» доступні 900 аудіокниг та тисячі подкастів.
Значно більше бонусів отримують передплатники тарифу «Максимальна». Тут спортивні фани зрадіють доступу до трансляцій матчів Ліги чемпіонів і Ліги Європи, а також матчів збірної України у відборі на Євро-2024. Крім того, під рукою завжди буде преміальна колекція кіно Disney та Paramount+, преміальний контент від Disney та Warner Bros. Топові серіали НВО, такі як «Останні з нас» чи «Гра престолів» також будуть доступні до перегляду. А ще – найпопулярніші фільмові, пізнавальні та музичні канали.
Цей проєкт запустив мобільний оператор Київстар разом з телеканалом 1+1. Користуватися сервісом можна за допомогою мобільного застосунку, а на телевізорі – за допомогою вебверсії і телевізійної приставки.
Вартість тарифів залежить від того, чи є передплатник абонентом Київстар. Якщо людина зареєстрована за номером Київстар, то тарифи будуть наступні:
- Базовий – 120 гривень на місяць;
- Сімейний – 120 гривень на місяць;
- Преміум HD – 150 гривень на місяць (перші 3 місяці, далі – 200 гривень на місяць).
У найдешевшому тарифі є доступ до 215 телеканалів, а також до кіно, серіалів, шоу та мультфільмів 24\7 в розділі «Онлайн ТБ», бібліотеки з 5000 фільмів і серіалів, а ще – до колекції фільмів, серіалів і програм від 1+1 video та Film.ua. Тож для поціновувачів серіалів українського виробництва підписка на Київстар ТБ стане гарним варіантом.
В дорожчих тарифах можна переглянути пізнавальні, фільмові, музичні та спортивні телеканали, а також преміальні дитячі телеканали. Водночас бібліотека фільмів та серіалів значно більша – 18 тис. одиниць контенту в тарифі «Сімейний» і 20 тис. в тарифі «Преміум HD».
Однак від Київстар ТБ діє акція – незалежно від того, який тариф обере підписник, він матиме доступ на два місяці до всього контенту.
Вартість підписки для тих, хто є абонентом іншого мобільного оператора, також залежить від тарифу:
- Базовий – 120 гривень на місяць;
- Сімейний – 99 гривень на місяць (при покупці на рік);
- Преміум HD – 120 гривень на місяць (при покупці на рік).
ОТТ-сервіс від компанії Volia запрацював у 2013 році. В онлайн-кінотеатрі Volia TV є понад 25 тис. одиниць топових фільмів, шоу та серіалів від кращих світових та вітчизняних студій, таких як: Disney, Paramount, Marvel, 20th Century Studios, DreamWorks, Sony та Film.ua.
Тарифна сітка відрізняється від інших ОТТ-платформ. Ціни залежать від тривалості передплати. При цьому доступ до послуг однаковий – всі передплатники зможуть дивитися 215 телеканалів та усі фільми, серіали та мультфільми.
Вартість наступна:
- 1 гривня – для тих, хто хоче спробувати Volia TV і підключитися на 30 днів;
- 500 гривень – для підписки на 180 днів;
- 1000 гривень – вартість передпалти на рік.
Також є тариф «Преміальний» за 299 гривень на місяць. Для передплатників будуть доступні 248 телеканалів.
Спортивні фани можуть отримати доступ до 18 телеканалів (таких як Setanta Sports, Трофей, Megogo футбол та інші) за 199 гривень на місяць або за 1 816 гривень на рік.
Якщо ви пропустили якусь кіноновинку – не біда. Платні підписки запропонують вам переглянути їх вже за кілька тижнів після того, як стрічка вийшла в кіно. Водночас заплатити доведеться навіть менше, ніж за квиток в кінотеатр. Ну, і як правило, в кіно поодинці не ходять. А скільки людей переглядатиме фільм перед екраном телевізора – ОТТ-сервіси не знають.
До того ж перегляд новинок на платних платформах значно полегшує душевні муки тих, хто раніше дивився фільми на піратських сайтах. Адже тут є можливість заплатити за фільм. І, як винагороду, отримати стрічку у хорошій якості і з якісною озвучкою українською мовою (в окремих випадках – англійською).
Щодо цін, то наприклад, SWEET.TV пропонує переглянути фільм українського виробництва «Довбуш», який вийшов у прокат 24 серпня, за 150 гривень. Стільки ж коштує і покупка мультфільму «Мавка. Лісова пісня». Придбати нашумілу цього літа стрічку «Барбі» можна за 110 гривень. А, наприклад, фільми «Гран туризмо» чи «Синій жук», які виходили в прокат у серпні 2023 року, можна переглянути за 187 гривень.
До речі, після 24 лютого 2022 року, коли росія розв’язала повномасштабну війну проти України, інтерес до українського контенту зріс у рази.
«Люди активніше дивляться українське кіно та серіали. Ми це бачимо як на стрічках, які вже виходили, так і по інтересу до нового контенту. Цьогорічні прем'єри викликають величезний інтерес, особливо «Мавка» та «Довбуш», які у нас на ексклюзиві. Робота з українським контентом завжди була частиною нашої стратегії і ми активно продовжуємо цим займатися», – зазначають у SWEET.TV.
Для тих, кого цікавить спорт і нічого крім спорту, є добра новина – спеціальна ОТТ-платформа Setanta Sports. Це майданчик, на якому можна переглянути прямі трансляції найважливіших спортивних подій. А озвучують їх голоси українських коментаторів. Звісно ж, українською мовою.
Ціна питання залежить від того, на який термін глядач хоче отримати доступ до підписки. 109 гривень коштує місячна підписка, а за 1090 гривень можна отримати доступ на рік. За ці гроші можна отримати доступ до ексклюзивного спортивного контенту:
- прямих трансляцій;
- записів спортивних подій;
- оглядів;
- документальних фільмів;
- інтерв'ю.
Ну і не можна не звернути увагу на безцінний сервіс для кіноманів – підписка на Netflix. В Україні він запрацював у січні 2016 року. Але перший фільм українською мовою у каталозі з’явився лише через чотири роки – у листопаді 2020-го. Зараз майже всі нові релізи Netflix мають українську озвучку або хоча б субтитри.
До того ж з вересня 2022 року на сервіс почали завантажувати фільми та серіали українського виробництва. Вже через рік після цього їх було 45. Однак переглянути їх можна поки що лише на території України.
У списку, наприклад, такі фільми, як «Поводир» (2014), «Сторожова застава» (2017), «Крути 1918» (2018), «Дике поле» (2018), «Скажене весілля» (2018), «Захар Беркут» (2019), «Віддана» (2019), «Я працюю на цвинтарі» (2021), «Сусідка» (2022), «Памфір» (2022), «Мирний-21» (2023), «Люксембург, Люксембург» (2023) та багато інших.
Серед українських серіалів на платформі – «Слуга народу», «Новенька», «Спіймати Кайдаша», «І будуть люди», «Хазяїн», »Скажені сусіди» й інші.
Щоб подивитися українські фільми на Netflix, потрібно оформити підписку. Коштує вона від 4,99 євро до 9,99 євро на місяць (від 192 до 384 гривень). Та щоб не загубитися серед контенту та знайти українські фільми потрібно не забути перемкнути інтерфейс на українську мову.
Платні підписки поступово змінюють погляд на стандартне телебачення в Україні, розширюючи можливості для перегляду за вподобаннями. Вже зараз є з чого обрати тим, хто не хоче переплачувати за не потрібний для себе контент. А добрати підписку за інтересами зможе навіть найвибагливіший споживач.