0 800 307 555
0 800 307 555

Нейромережі для бізнесу 2024. Що вміє штучний інтелект?

Як штучний інтелект може допомогти вашому бізнесу та які нейромережі краще вибрати.

Звільнити всіх працівників! Нейромережа все зробить краще, а головне – дешевше... Мрія будь-якого бізнесмена, яка ніколи не здійсниться.
Зміст

Нейромережі можуть дуже допомогти (і допомагають) людині впоратися з рутинними завданнями. Але повністю замінити її, тим більше у такій справі, як ведення бізнесу, не зможуть. У них не таке завдання.

У цій статті Finance.ua розбирався, як штучний інтелект може допомогти вам, якщо ви бізнесмен-початківець.

Що вміє штучний інтелект?

Не варто очікувати, що нейромережа розповість вам, як правильно вести бізнес, вдало інвестувати або як налаштувати ефективну рекламну кампанію.

Штучний інтелект взагалі не може знати краще за вас, як вести справи, це просто помічник. Він заощадить час, а іноді може підказати якусь ідею.

Думати та приймати рішення за людину машина не може. Навіть застосовувати термін «думати» до того, що робить штучний інтелект, відповідаючи на запит, неправильно.

Як можна використовувати штучний інтелект для бізнесу

Головне, чим допоможе молодому бізнесу штучний інтелект – виграти час. А це ресурс не менш важливий, ніж гроші. Особливо якщо ваш бізнес – це стартап.

Для стартапу важливо швидко та з мінімальними вкладеннями перевірити працездатність бізнес-ідей.

Допустимо, ви маєте ідею. Ви в неї вірите. Залишилося з'ясувати, чи це потрібно вашим потенційним клієнтам. Ось тут і може знадобитися нейромережа. Щоб скоротити час від ідеї до її запуску на ринок.

Дуже марнотратно, витрачати роки на «шліфування» та «доведення», щоб потім з'ясувати, що клієнтам ваша пропозиція не цікава. Чим допоможе ШІ?

Нейромережа напише текст

Припустімо, що вам потрібен сайт. Яку функцію він виконує, ви розумієте. Розробники у вас є. Але необхідно взяти текст, зображення, а іноді й відео, щоб його наповнити. З цим може впоратися копірайтер, дизайнер, але це додатковий бюджет, а головне час.

Нейронна мережа практично миттєво може генерувати величезні обсяги тексту та зображень. І ось уже можна запускати трафік, дивитись на результат.

Якщо бізнес-ідея виявиться вартісною, тоді вже варто довіряти роботу людям.

Chat GPT

Ця нейромережа не потребує представлення. Якщо ви раніше ніколи не намагалися використовувати штучний інтелект для бізнесу, почніть з Chat GPT.

По-перше, це безкоштовно для версії 3,5. По-друге, з 2 квітня 2024 року Chat GPT версії 3.5 не вимагає навіть реєстрації. Компанія Open AI пропонує безкоштовний доступ для того, щоб Chat GPT міг навчатися на більшому обсязі даних.

Розширена версія, що включає GPT-4 і DALL E (створення зображень. – Ред.) та інші можливості, коштує всього 20 доларів на місяць. Втім, і версію Chat GPT-4 можна використовувати безкоштовно, але про це нижче.

Gemini

Незважаючи на те, що Google багато ресурсів інвестує в штучний інтелект, Gemini поки ще здається більш сирим продуктом, ніж Chat GPT. Часто помиляється і відповідає не те запитання, яке йому поставили.

Проте він абсолютно безкоштовний, до того ж інтегрований в інфраструктуру Google. Наприклад, у Google Пошук, Google Docs та Gmail. Останнє особливо зручно, тому що ШІ від Google може допомогти в написанні листів прямо всередині поштового сервісу.

Ai test kitchen

Ще одна програма від Google зі зручним інтерфейсом, яка працює з текстами, створює чудові зображення безкоштовно. Крім того, вміє створювати музику.

Приклад для бізнесу:

Припустімо, ви збираєтеся відкрити кафе, але досвіду не маєте.

Можна запитати «Як відкрити кафе…» і у відповідь отримати банальні поради на кшталт: знайти приміщення, зробити ремонт, найняти персонал та рекламувати заклад.

Але якщо поставити більш конкретні питання, наприклад: «Що вигідніше, оренда чи купівля кавоварки", можна отримати цінну інформацію, яка допоможе зробити правильний вибір.

Ви зрозумієте, в якому разі краще купити, а в якому орендувати обладнання.

Є й більш спеціалізовані нейронні мережі.

Jasper

Застосунок позиціонується як помічник для маркетологів, блогерів та інших креативних бізнесменів.

Нейромережа вміє не тільки створювати текст відповідного змісту та стилю (наприклад, публікацію для соціальної мережі або прес-реліз), але й зображення.

Застосунок краще справляється зі спеціалізованими завданнями, ніж Chat GPT або Gemini. Але є й недолік – він платний.

Мінімальна вартість місячної підписки з обмеженим функціоналом (наприклад, створювати зображення ви не зможете. – Ред.) стартує від 49 доларів, версія PRO коштуватиме 69.

Крім Jasper є compose.ai, frase.io або writer, кожен з яких можна спробувати безкоштовно, перед платною підпискою.

Використовувати платні рішення краще, якщо ви чітко розумієте, навіщо це вам потрібно. Наприклад, якщо ви копірайтер і створення тексту – це саме ваш бізнес.

Не варто довіряти результатам, отриманим від нейромережі, на 100%. Штучний інтелект може помилятися. Тому не зайвим буде інколи перевіряти відповідь за допомогою фраз: «звідки були отримані ці дані", «Результати розрахунку правильні» або «Перевір ще раз». Навіть найпросунутіша нейронка може раптом зізнатися, що все вигадала просто тому, що вважала, що ця вигадка вам сподобається.

Нейромережа намалює зображення

Другим найчастішим завданням для штучного інтелекту є генерація зображень. Саме генерація, адже насправді картинка створюється на основі мільйона зображень, намальованих людьми до цього.

Але для бізнесу зовсім не важливо, як саме це було зроблено. Важливо, що швидко, дешево або зовсім безкоштовно.

Припустимо, що для вашого бізнесу важлива присутність у соціальних мережах. Як писати текст, ви знаєте, але потрібні яскраві картинки, які привертають увагу. З цим завданням впорається фотограф, дизайнер або штучний інтелект.

Midjourney

Мабуть, найвідоміша нейронна мережа для створення зображень. Все, що потрібно, це якомога точніше написати запит і дочекатися коли він буде виконаний. Потім, ще раз написати запит… І так поки результат не влаштує. Але скільки б не було спроб, швидкість генерації зображень буде набагато швидшою, ніж робота живої людини.

Мінімальна вартість місячної підписки – всього 10 доларів, найпросунутіша версія коштуватиме 120. Чи багато дизайнерів захочуть працювати за зарплату в 10 доларів на місяць?

Але є і умовно безкоштовні й навіть абсолютно безкоштовні нейромережі, що створюють зображення:

Pixlr

Цей сервіс здатний генерувати досить якісні зображення текстового опису. Є безкоштовна версія з обмеженнями щодо кількості запитів на добу та швидкості. Вартість преміум версії лише 4,90.

Bing Copilot

Майкрософт надає всім користувачам безкоштовну можливість користуватися чат ботом Copilot, який має функцію створення зображень Designer.

Для створення текстів використовується мовна модель Chat GDP 4, а для створення зображень DALE-E 3. Тобто будь-яка людина може отримати доступ до функціоналу нейронних мереж Open AI і заощадити 20 доларів.


Цю ілюстрацію створено DALE-E через застосунок Copilot

Freepik Picasso

Сайти стокових зображень, окрім свого основного сервісу (підбір готових зображень), впроваджують штучний інтелект, для того, щоб дати користувачеві більший вибір.

Freepik вміє не тільки створювати зображення на запит, але також швидко перемальовувати те, що вже існує. Наприклад, якщо вас чимось не влаштовує дівчина на стоковому фото, або ви не хочете повторюватись, створіть схоже, але з відмінностями.

Kittl

Нейромережа натренована спеціально для створення дизайну. Стане в нагоді якщо вам знадобиться дизайн логотипу, візитки (якщо звичайно комусь потрібні візитки у 2024 році. – Ред.), принт для футболки, обкладинку для книги або просто картинку.


Ілюстрацію згенеровано за допомогою Pixlr

Чим ще штучний інтелект може допомогти бізнесу?

Нейромережі можуть писати код, поки вони можуть замінити хорошого програміста, проте можуть замінити поганого.

Для бізнесу це означає скорочення і вартості, і часу розробки прототипу. Для фінального продукту якість написана нейронним кодом ще недостатньо висока.

Якщо для вашого бізнесу важлива підтримка клієнтів, нейромережа може відповісти на поширені запитання клієнтів, причому практично будь-якою мовою світу.

Також популярним напрямом є синтез голосу з тексту. Стрімко розвиваються нейромережі, що створюють відео.

***

Сервіси на базі штучного інтелекту популярні не лише тому, що це щось нове та цікаве. Вони справді приносять користь.

Якщо ви ще не пробували впровадити штучний інтелект у свій бізнес, зараз саме час починати. Просто спробуйте й подивіться, що вийде.