0 800 307 555
0 800 307 555

Найперспективніші компанії у 2025 році, акції яких варто купувати

Про ключові метрики та тренди інвестування

У цьому матеріалі Finance.ua вирішив спиратися на дані індексу S&P500, який є дуже важливим показником для інвесторів.
Зміст

Інвестиції в акції пропонують чудовий потенціал для отримання суттєвих фінансових результатів. Утім, не все так просто.

Індекс S&P 500 є одним з основних інструментів для аналізу загального стану фондового ринку. Він включає акції 500 найбільших компаній США, тобто дозволяє оцінити загалом стан економіки та напрямки її розвитку.

Зростання чи падіння S&P 500 є доволі важливими орієнтирами для інвесторів. Саме за допомогою цього індексу здійснюється аналіз ринкових тенденцій, ухвалюються важливі рішення.

В цьому матеріалі, спираючись на індекс S&P 500, будуть визначені найперспективніші компанії для інвестицій у 2025 році. Орієнтуватимемося на:

  • високий інноваційний потенціал зростання;
  • стабільність та здатність забезпечити привабливі фінансові результати для інвесторів;
  • перспективність в контексті економічних трендів майбутнього.

Ключові метрики фінансового аналізу: прибутковість, P/E, P/B, ROI

Ключовими показниками ефективності (скорочено KPI. — Ред.) називають чотири метрики, що використовуються для вимірювання продуктивності та результативності діяльності компанії.

Саме за допомоги:

  1. Прибутковості.
  2. P/E.
  3. P/B.
  4. ROI.

Виходить оцінити, наскільки успішно виконуються визначені стратегічні цілі й завдання. Розглянемо далі зазначені «індикатори» детальніше.

Прибутковість

Одним з найбільш важливих показників, що береться до уваги під час визначення ефективності будь-якого бізнесу, компанії є прибутковість.

Саме вона може свідчити про стійкість компанії чи фірми, про конкурентні переваги на ринку.

Саме вона вказує на здатність генерувати прибуток від своєї основної діяльності.

P/E (Price-to-Earnings Ratio)

Наступний показник P/E дає змогу зацікавленим дізнатися співвідношення між ціною на одну акцію компанії та чистим прибутком на неї ж.

За низького значення P/E можна говорити про недооціненість акцій. Високий P/E є ознакою зростання компанії, приводом очікувати інвесторам від неї високих прибутків у майбутньому.

Разом із цим занадто високий, тобто перевищений P/E цілком може свідчити про надмірну переоцінку. До нього слід ставитися з обережністю.

P/B (Price-to-Book Ratio)

Рівень співвідношення ринкової ціни акцій до їхньої балансової вартості є показником, який дозволяє оцінити, наскільки готовий загалом ринок платити за активи конкретної компанії.

Високий P/B може бути індикатором того, що компанія має значний потенціал для зростання або ж володіє унікальними активами. Звісно, це доводить, що вигода від інвестування може бути дуже суттєвою. Зважайте на P/B (Price-to-Book Ratio) обов’язково.

ROI (Return on Investment)

За допомоги показника ROI стає зрозумілим відсоток прибутку, можливого від вкладання коштів. Тобто, це можливість «виміряти» ефективність інвестицій.

Якщо ROI високий, компанія здатна генерувати від зроблених вкладень значні прибутки. Ця метрика є дуже важливим індикатором для потенційних інвесторів.

Технологічні інновації та їхній вплив на ринки

Інновації, беззаперечно, є одним з головних двигунів економічного зростання. Тож, під час вибору компаній для інвестицій, варто звертати увагу на наступні ключові напрямки:

  1. Технології ШІ та автоматизації.
  2. Блокчейн та криптовалюти.
  3. Інновації в галузі охорони здоров’я.

Звісно, значні конкурентні переваги мають компанії, що активно впроваджують технології штучного інтелекту (ШІ) та автоматизації. Це для бізнесу у різних сферах (від охорони здоров’я до фінансів і виробництва) відкриває нові можливості, дозволяє значно підвищити ефективність.

Стабільно важливішим напрямком стає розвиток нових біотехнологій, ліків, медичних приладів.

Все те, що сприяє покращенню здоров’я та якості життя людей, має та матиме попит. Тож, інвестиції в компанії, які обрали для себе напрямок медичних інновацій, можуть і на довгострокову перспективу забезпечити вкладникам значні прибутки.

Щоб заплановане відбулося в реальності варто з розумом підходити до здійснення вкладень. Якщо відповідних знань в цій галузі недостатньо, віддати перевагу краще перевіреним трендам.

Тренди інвестування 2025 року

У 2025 році на світових ринках можна очікувати на появу низки важливих трендів, які матимуть безпосередній вплив на діяльність компаній та їхні інвестиційні можливості. Серед них, першочергово, варто розглянути зростання популярності «зелених» технологій, розвиток автоматизації та ШІ, зміни в секторі охорони здоров’я, а ще вплив фінтехнологій на традиційні банки.

Зростання популярності «зелених» технологій

Кліматичні зміни, потреби сталого розвитку стабільно лишаються серед головних глобальних викликів. Для компаній, які працюють в напрямку «зелених» технологій (першочергово йдеться про відновлювальні джерела енергії, енергоощадження, електротранспорт та розвиток інфраструктури для утилізації відходів) це створює величезні можливості не лише зараз, а й на перспективу.

Розвиток автоматизації та ШІ

Автоматизація та штучний інтелект (ШІ) продовжують вносити суттєві зміни у світову економіку. І зрозуміло, що це відкриває багато нових можливостей для здійснення інвестицій.

Від медицини та фінансів до сектора виробництва технології ШІ вже відіграють у зниженні витрат та підвищенні ефективності/продуктивності ключову роль.

Компанії, які зосереджені на активному впровадженні цих технологій, будуть популярні серед інвесторів ще багато років.

Зміцнення сектора охорони здоров’я

Пандемія COVID-19 справила дуже суттєвий вплив на медичну індустрію в цілому. Тож, наразі вже можна побачити чисельні тренди, спрямовані на поліпшення інфраструктури охорони здоров’я, зокрема шляхом розвитку цифрових платформ для моніторингу здоров’я, телемедицини тощо.

Впродовж 2025 року очікується зміцнення цих тенденцій. Період, який вирішили в певних колах називати «постковідним» відкриває багато можливостей для інвестування в технології, які б могли не тільки поліпшувати процеси діагностики та лікування, а ще й запобігати майбутнім пандеміям.

Доволі вигідними, наприклад, можуть стати інвестиції в новітні біотехнології, в інноваційні медичні пристрої, у фармацевтичні продукти, в нові методи лікування, з генною терапією включно.

Технології FinTech та їхній вплив на традиційні банки

Крок за кроком продовжують фінтехнології (FinTech) змінювати ландшафт банківської індустрії. Важливими в цьому процесі є зростання популярності мобільних платежів, технологій блокчейн, криптовалют і платіжних систем на основі ШІ.

Як може допомогти S&P 500

Хвилюєтесь, що самостійно не зможете визначитись? Серед інвесторів існує такий орієнтир, як S&P 500. Про це ми пригадували напочатку цього матеріалу, а зараз розповімо, що це та як ним користуватися, трохи докладніше.

Тож, S&P 500 — це назва фондового індексу, в «кошику» якого перебувають (умовно) 503 види акцій від 500 обраних публічних компаній, що торгуються в США на фондових біржах та відрізняються найбільшою капіталізацією.

На момент випуску цього матеріалу найперспективнішими компаніями з розподілом по ключових секторах економіки та з орієнтиром саме на S&P 500 є:

1. В технологічному секторі, який стабільно лишається одним із найдинамічніших на ринку та має величезний потенціал для інвестицій у 2025 році, на увагу заслуговують компанії, що працюють в галузях ШІ, напівавтоматизації, хмарних обчислень та електронної комерції. Першочергово основними драйверами ринкового зростання продовжують бути:

  • лідер сфери хмарних обчислень та програмного забезпечення MSFT (Microsoft). Значний потенціал для зростання попиту пояснюється тим, що хмарні технології та ШІ стають все важливішими бізнесу;
  • лідер ринку GPU (графічних процесорів) та технологій для ШІ NVIDIA. У компанії беззаперечні перспективи в секторі високих технологій, бо попит на потужні процесори продовжує зростати;
  • світовий лідер сфери електрокомерції та хмарних послуг Amazon Web Services (AMZN). Попри високу конкуренцію, стабільно демонструє зростання завдяки інтеграції інновацій та нових технологій.

Джерело: finance.ua

Техносектор залишається одним із найдинамічніших та інноваційних на ринку з величезним потенціалом для інвестицій у 2025 році. Компанії, що працюють у галузях ШІ, хмарних обчислень, напівавтоматизації та електронної комерції, продовжують бути основними драйверами ринкового зростання.

2. В енергетичному секторі (з ESG) найперспективнішими можна вважати:

  • провідного виробника сонячної та вітрової енергії NextEra Energy (NEE). Інвестування в його діяльність, внаслідок активного розширення інфраструктури поновлюваних енергоджерел енергії, забезпечує стабільний дохід. Прогноз зростання: 7−10% на рік;
  • лідера у виробництві інверторів для сонячних батарей Enphase Energy (ENPH). Через очікуване зростання попиту на домашні системи збереження енергії прогноз зростання становить 15−18% на рік.
  • відому Tesla (TSLA), в якій окрім електромобілів також доволі активно розвиваються технології сонячної енергії та акумуляторів. Прогноз зростання: 10−14% на рік.

Джерело: finance.ua

3. В секторі охорони здоров’я особливо уваги заслуговують:

  • компанія Moderna (MRNA), яка вважається провідником у створенні ліків на основі мРНК-технологій. Інвестувати можна й в новітні методи лікуванні, та в нові вакцини. Прогнозоване зростання сягає 10−13% на рік;
  • лідер генетичного секвенування Illumina (ILMN). Через стабільний попит на генетичні дослідження ще довго буде мати попит серед інвесторів. Прогноз зростання: 8−11% на рік;
  • відома Johnson & Johnson (JNJ) забезпечує стабільний дивідендний дохід, має великий портфель ліків, медтоварів, спецпристроїв. Прогнозоване зростання становить 6−8% на рік.

Джерело: finance.ua

4. В фінсекторі не завадить розглянути для інвестування компанії:

  • Square (SQ). Прогнозоване зростання інвестицій сягає до 15% на рік. Має стабільний розвиток. Вартість зростає, бо робота пов’язана з цифровими платіжними системами для малого бізнесу через інтеграцію блокчейн-рішень. А на це попит дедалі більший;
  • PayPal (PYPL). Це в галузі онлайн-платежів не просто лідер, а глобальний лідер. Постійно обирає інновації для розвитку фінансових технологій. Прогноз зростання становить 10−12% на рік;
  • JPMorgan Chase (JPM). Банк, на перший погляд, традиційний. Але слід звернути увагу на його масштаби (вважається одним з найбільших у світі), а також на активну інтеграцію в роботі інноваційних технологій. Зростання прогнозовано становить до 14% на рік.

Джерело: finance.ua

Наостанок про сектор споживчих товарів. Тут через зміни в споживчих звичках, через здійснення переходу до онлайн-покупок, а ще внаслідок зростання попиту на екологічно чисті продукти позиції лідерів займають:

  1. Procter & Gamble (PG). Компанія, що є світовим лідером в плані виробництва споживчих товарів, зокрема в категоріях гігієни та побутової хімії, активно розвиває стратегії сталого розвитку, орієнтуючись водночас на екопродукти, що відповідають оновленим потребам споживачів. Дохідність прогнозується понад 15% на рік.
  2. Не менш популярна Nike (NKE). Компанія є лідером виробництва спортодягу та взуття. Всі продукти активно адаптуються до нових трендів. Розширення присутності на ринку активно продовжується. Дохідність від 14−16% на рік.
  3. Coca-Cola (KO). Компанія дуже активно адаптується до змін, що відбуваються у звичках споживачів. Зокрема цей виробник все частіше пропонує нові безалкогольні та здорові напої, які абсолютно відповідають попиту на популярний здоровий спосіб життя. Дохідність до 8% на рік.

Зображення створено за допомоги ШІ

***

Розглянуто максимально надійні та перевірені часом й інвесторами різних країн компанії. Утім, до остаточного ухвалення рішення щодо купівлі акцій тієї чи іншої компанії врахуйте, наскільки вподобана компанія стійка до рецесій та ефективна в плані управління ризиками.