0 800 307 555
0 800 307 555

Чи можна заробити з допомогою штучного інтелекту? Хороше запитання. Відповісти на нього можна, тільки перевіривши це на практиці.

У цій статті ми перевірили кілька способів заробітку за допомогою штучного інтелекту. Способи реальні, цифри достовірні.


Як заробити більше за допомогою штучного інтелекту? У відповідь нейромережа малює таку картину

Увага: ця стаття була написана людиною. Поки що так.

Ми взяли найпоширеніші завдання на найбільш відвідуваній фриланс-біржі України (понад 1,5 мільйона відвідувачів щомісяця. – Ред.) і порахували, скільки можна заробити з використанням штучного інтелекту.

Чому фриланс? Цей ринок дуже відкритий та динамічний, все нове швидко знаходить на ньому собі місце. Якщо ви не фрилансер, ваш заробіток складається із щомісячної зарплати і ніяк не від обсягу та якості роботи. Заробляти більше за допомогою штучного інтелекту не вийде, натомість можна буде працювати менше.


Нейромережа бачить багатство саме так: золото та котик

Не забувайте підписуватися на наш телеграм-канал та Instagram. Там багато корисної інформації для вашого гаманця.

Як працює нейромережа

Важливо знати, як саме працює і як навчається нейронна мережа, щоб розуміти, як вона може допомогти у роботі.

Отже, не вдаючись до подробиць, штучний інтелект та нейронна мережа – це синоніми.

Нейронна мережа, простими словами, – це спрощена модель людського мозку, яка обробляє інформацію аналогічним чином. Тобто нейромережа може так само, як і людина, вчитися, багаторазово повторюючи одні й ті самі дії.

Як навчається нейромережа

У нейронну мережу завантажують великий обсяг інформації, потім за допомогою певних алгоритмів намагаються вирішити одне завдання, постійно коригуючи результат, поки штучний інтелект не почне видавати результат, який потрібен людині.

Важливо розуміти, що нейромережа завжди заточена під конкретне завдання. Якщо вона вміє розпізнавати рукописний текст, то обіграти людину в шахи не зможе, і в хрестики-нулики теж. Ця нейромережа просто не знає про існування у світі чогось іншого, крім тексту.

У яких сферах нейромережа може допомогти заробити більше

Перше, на що потрібно звернути увагу, – це те, що розвиток нейронних мереж перебуває на самому початку свого шляху, і вже через рік чи пів року деякі професії якщо не зникнуть повністю, то, напевно, дохід людей, які працюють у деяких нішах, сильно скоротиться.

Спойлер: важливо зрозуміти, що штучний інтелект не робитиме всю роботу за вас, тож нічого не робити і отримувати гроші не вийде. Нейронна мережа – це помічник (часто безкоштовний). Немає жодного чарівного способу отримати гроші, нічого не роблячи.

Копірайтинг та штучний інтелект

Копірайтинг — це найпопулярніша сфера в роботі з текстом, понад 54% всіх замовлень на фрилансі, що стосуються роботи з текстом. Для порівняння замовлень на переклад тексту – 14,8%, а на редагування – 13%.

Заробити на копірайтингу можна, якщо дійсно займатися цією роботою постійно. У середньому така робота оплачується у діапазоні 90-150 гривень за 1000 знаків.

Звичайно, багато залежить від мови та специфіки тексту. Наприклад, у середньому текст українською коштуватиме 77 гривень за 1000 знаків, а англійською – вже 145 грн.

Чим специфічніша і складніша тема, тим вища ціна, але таких замовлень зазвичай менше.

Понад 8395 осіб на біржі, у яких основним видом діяльності вказано копірайтинг. При цьому активних замовлень на момент написання статті було лише 84. Звичайно, не всі фрилансери одночасно конкурують за замовлення.

Але в середньому на одне замовлення припадає 23 активні фрилансери. Це досить висока конкуренція, але буває й вищою.


Зверніть увагу, як штучний інтелект зображує гроші. Це явно зроблено спеціально, фальшивомонетникам нейромережа не помічник. Втім, із зображенням рук теж проблеми, як і у багатьох художників-початківців

Як штучний інтелект допоможе заробити на копірайтингу?

Звичайно, отримувати більше замовлень за допомогою ШІ не вийде, заповнювати профіль на біржі та листуватися з клієнтами доведеться самостійно.

Що може зробити штучний інтелект, то це допомогти в написанні самого тексту. Для цього потрібно якнайдокладніше поставити йому завдання.

При цьому отриманий матеріал доведеться все одно редагувати, але, як показав наш експеримент, час на написання тексту скорочується дуже сильно.

Експеримент: За допомогою ChatGPT написати текст про переваги вищої освіти в Чехії (це реальне замовлення з вартістю 70 грн за 1000 знаків українською мовою. – Ред.).

ChatGPT написав текст довжиною 3000 символів за 44 секунди
На вичитування та виправлення помилок пішло ще хвилини півтори. У тексті було 5 граматичних помилок.

Текст вийшов на 100% унікальним, але досить посереднім. Довелося ще двічі просити нейронну мережу змінити його, зробити мотивуючим і менш канцелярським.

Загалом на це завдання пішло лише 12 хвилин та 32 секунди. При регулярному використанні штучного інтелекту для створення текстів, ймовірно, часу витрачатиметься менше. По-перше, людина навчиться краще формулювати завдання, по-друге, сама нейронна мережа теж навчається.

Отже, можна сказати, що за 12 хвилин за допомогою штучного інтелекту було зароблено 210 гривень.

Якщо припустити, що середній копірайтер пише в середньому 120 таких текстів на місяць, витрачаючи на один текст близько 40 хвилин, а штучний інтелект може скоротити цей час утричі, то й дохід збільшиться пропорційно.

Чи означає це, що за допомогою нейронної мережі копірайтер може заробляти втричі більше? Ні, тому що заробіток залежить в основному від кількості замовлень, а тут все зав'язано на людині.

Питання етики залишимо за дужками. Наскільки правильно брати гроші за тексти, згенеровані штучним інтелектом, як за свої – кожен вирішує сам.

Але точно можна сказати, що працювати копірайтер зможе менше як мінімум у 3-4 рази, заробляючи приблизно так само. І цей час краще інвестувати в навчання, тому що зовсім скоро доходи в цій професії впадуть, адже все більше копірайтерів будуть використовувати ШІ для спрощення роботи.


Копірайтинг майбутнього. Ілюстрація у стилі імпресіонізму

На фриланс-біржах вже є завдання щодо написання тексту з використанням штучного інтелекту. Ставки за такими замовленнями поки що складно порівнювати зі звичайними замовленнями без такої вимоги, їх дуже мало.

Але ставки за такими замовленнями мінімум у 3,5 разу нижчі (у середньому 41 гривня за 1000 символів англійською мовою)

Видно, що замовники в курсі можливостей ШІ і готові отримувати статті відповідної якості.

Чат-боти, яких використовують для написання текстів:

Переклад текстів за допомогою нейромережі

Це не менш конкурентна ніша, ніж написання статей. До того ж багато копірайтерів займаються і перекладами теж. Всього на найбільшій біржі зареєстрований 10831 фрілансер з основним профілем «переклад».

Найбільше, звичайно, перекладачів з англійської.

  • Англійська – 90%
  • Німецька – 4,6%
  • Іспанська – 2,1%
  • Французька – 1,9%
  • Італійська – 1,3%

Характеристика ніші

Активних замовлень на момент написання статті було 32, а середня кількість виконавців на одне замовлення – 24 особи. Конкуренція навіть вища, ніж у копірайтерів.

У середньому ціна за переклад тексту англійською за 1000 символів – 210 гривень. Звіснно, що чим складніше завдання, тим вищою є ціна, переклад з корейської мови буде коштувати в рази дорожче, але й завдань таких небагато.


Ілюстрація в стилі аніме, немає проблем, кілька секунд і готово

Експерименти:

  1. За допомогою ChatGPT перекласти текст про торгівлю токенами NFT з англійської.
  2. Перекласти інструкцію до електроустаткування з китайської англійською

ChatGPT впорався з першим завданням за 1 хвилину та 32 секунди, зробив 3 граматичні помилки та одну стилістичну. На виправлення пішло ще 6 хвилин. Загалом на завдання пішло 7 хвилин та 32 секунди.

Переклад з китайської англійською виявився дуже якісним. Лише 2 граматичні помилки, а час виконання – 1 хвилина та 48 секунд. Без допомоги нейромережі на аналогічний переклад пішло б від однієї до півтори години.

У порівнянні з тим, що видав Google перекладач, якість тексту просто вражає.
Наприклад, нейромережа Google радить «коритися інструкції», ChatGPT ж перекладає «дотримуватися інструкції».

Простими словами, переклад тексту ChatGPT – це вже готова робота, яка вимагає мінімум правок, а над результатом Google потрібно ще попрацювати кілька годин.

Якщо за перше завдання можна отримати лише 1200 гривень, то за переклад з китайської можна було б заробити 6000 гривень.

У результаті на перекладі текстів за допомогою штучного інтелекту, очевидно, можна добре заробити. Набагато більше, ніж на створенні текстів.

Час виконання замовлення скорочується вже не в рази, а в десятки разів, до того ж замовникам перекладу важлива його якість, а чи використовувався штучний інтелект – питання вторинне.

Питання авторства не визначене. Якщо запитати ChatGPT про те, кому належать права на контент, створений за допомогою штучного інтелекту, він припустить, що:

В Україні законодавство не згадує явно про право володіння текстами та зображеннями, створеними нейромережею… Якщо нейромережа була навчена на основі відкритих даних, які можуть використовуватися вільно, то створений контент може бути вільно використаний будь-ким без обмежень.

Без урахування часу на пошук замовлень, за допомогою штучного інтелекту можна збільшити свій дохід у кілька разів, якщо ви є перекладачем.

Але з іншого боку, обсяг ринку скоротиться, щойно замовник побачить, що нейромережа вміє перекладати досить добре.

Дизайн, логотипи, ілюстрації

Серед фрилансерів дизайнерів найбільше, втричі більше, ніж копірайтерів або перекладачів. 29 152 дизайнери зареєстровано на фриланс-платформі.

Це і зрозуміло, в середньому дохід дизайнера за одне замовлення набагато вищий, ніж у колег при роботі з текстом.

Наприклад:

  • дизайн найпростішого односторінкового сайту стартує від 4000-5000 гривень (для великих сайтів, де якість інтерфейсу критична, вартість роботи дизайнера оцінюється в 30-50 тисяч гривень);
  • розробка логотипу – від 3450 в середньому;
  • створення ілюстрації – у середньому 970 гривень за одне зображення;
  • найменше можна заробити на обробці фотографій — від 200 гривень за одне фото, але треба брати до уваги, що ретушери давно використовують автоматизацію і витрачають на роботу мінімум часу.

Але й конкуренція у цій сфері відповідна:

  • вебдизайн – 42 особи на проєкт;
  • логотипи – 52;
  • ілюстрації – 38.

Серед дизайнерів конкуренція за замовлення щонайменше вдвічі вища, ніж серед копірайтерів. Щоб отримати замовлення, доведеться поборотися: або запропонувати низьку ціну, або показати вражаюче портфоліо і мати хороший рейтинг на платформах.

П'ять найпопулярніших напрямків у дизайні за кількістю замовлень:

  • Фірмовий стиль – 19,8%

  • Дизайн сайтів – 14,6%
  • Обробка фотографій – 11%
  • Ілюстрації – 8,5%
  • 3D моделювання – 7,7%

Як дизайнеру заробити за допомогою штучного інтелекту

Для дизайнерів та ілюстраторів штучний інтелект стане чудовим помічником. Зверніть увагу на ілюстрації до цієї статті, вони були створені нейромережею Midjorney. На кожну з них ШІ витратив кілька секунд, не годин і навіть хвилин.

Ні Midjorney, ні жодна інша нейронна мережа не зможе створити логотип, дизайн сайту чи тривимірного персонажа, якщо цього не може зробити сам дизайнер.

Штучний інтелект просто конструює об'єкти на основі своєї бази даних за певними алгоритмами. Він не знає, чи хороший це дизайн, чи поганий, чи вирішує поставлені завдання цей інтерфейс, чи ні.

Штучний інтелект не працюватиме за дизайнера, але він може сильно прискорити і спростити його роботу.

Як нейромережа може допомогти дизайнеру

  • Нейронна мережа може створювати ескізи за текстовим описом. І робити це за секунди. Тобто, отримавши завдання створити персонажа для будівельної компанії, дизайнер може швидко показати клієнту варіанти і отримати заповітне «так, якось так». Адже на спілкування із замовником витрачається більше часу, ніж на саму роботу.


Створити ескіз персонажа – дуже просто. Над фінальним результатом доведеться повозитися

  • Штучний інтелект може створити унікальне зображення. Якщо раніше на пошук відповідних картинок у стоках йшли години, то тепер потрібно кілька хвилин (якщо пощастить, звичайно, іноді потрібно зробити більше ніж один запит), щоб отримати потрібний елемент.

    Особливо це стосується зображень людей. Для сайту потрібен футболіст, що б'є по м'ячу? Просто напишіть Midjorney і чекайте, поки нейромережа запропонує свої чотири варіанти.


Іноді якість отриманого результату вища, ніж очікуєш. Скільки часу витратить художник, щоб намалювати так само?

  • Не очевидно, але за допомогою СhatGPT можна написати текст, що відповідає завданню, а не вставляти туди, де має бути надихаюча історія, дивне «Lorem Ipsum…».

  • Штучний інтелект може надихнути. Замість нескінченного перегортання чужих робіт, можна звузити фокус і поставити нейромережі завдання намалювати щось конкретно, в більшості випадків це не виглядатиме як готова робота, але результат може наштовхнути на правильну думку.


Це точно не готовий дизайн інтер'єру, але як відправна точка може підійти

Цих пунктів достатньо, щоб скоротити час роботи над проєктом вдвічі.

При належній навичці, звичайно, з нейронними мережами теж потрібно вміти ефективно працювати, щоб не просидіти всю ніч за монітором, сподіваючись, що ось-ось виникне.

Скільки ж можна заробити за допомогою штучного інтелекту, якщо ви дизайнер? Наш дуже приблизний розрахунок показує, що при грамотному використанні можливостей нейромережі дизайнер може збільшити свій дохід на 40-50%. Робити роботу швидше – означає можливість заробляти більше.

Корисні застосунки для дизайнера

  • remove.bg – нейронна мережа прибирає фон. Те, на що ретушери фотографій витрачали години, можна зробити за секунди

  • fontjoy.com – підбере поєднання шрифтів
  • letsenhance.io – штучний інтелект допомагає збільшити розміри зображень без втрати якості. Також може створювати картинки, але до рівня Midjorney не дотягує
  • goodbrief.io – генерує брифи для клієнтів
  • khroma.co — створює унікальну палітру кольорів
  • autodraw.com – з кострубатого нарису мишкою нейронна мережа створює правильний об'єкт


Чи може штучний інтелект замінити людину? У деяких завданнях це відбувається прямо зараз

Які професії замінить штучний інтелект

Як ви могли помітити, багато завдань вже зараз беруть на себе роботи. Але не варто боятися, що штучний інтелект зможе повністю замінити людину.

Чого варто побоюватися, так це того, що доходи в деяких сферах можуть помітно впасти. Адже якщо клієнту потрібно перекласти текст, то дешевше та швидше використовувати для цього нейромережу, ніж шукати перекладача.

На нашу думку, нейромережі загрожують доходам таких фахівців:

  • Копірайтери та перекладачі — очевидно, що нейронні мережі вже зараз непогано справляються з текстами, далі вони тільки вдосконалюватимуться.
  • Ретушери – обробити фотографію можна за кілька хвилин
  • Фотографи – нейромережа може швидко створити потрібний сюжет. Модель, світло, студія та фотограф не потрібні
  • Дизайнери — особливо ті, хто займається оформленням постів у соцмережах, малюванням іконок чи рекламних банерів.
  • Поети, письменники та композитори — штучний інтелект уже зараз може написати унікальну мелодію чи вірш. Хорошим фахівцям хвилюватися нема про що, їх ШІ не замінить. А ось роботи для початківців, ймовірно, стане менше.

Звісно, прогрес не зупинити. Все що можна порадити – це максимально використати можливості штучного інтелекту у своїй професії. Віримо, що ви зрозуміли, як саме.

Чи можна заробити з допомогою штучного інтелекту?

Для деяких сфер відповідь очевидна. Так, нейромережі можуть взяти на себе рутинні завдання та звільнити час людини для справді важливої роботи.

Але є сфери, в яких наразі використання штучного інтелекту може більше нашкодити, ніж допомогти. Наприклад, програмування, інженерні розрахунки чи аналіз фінансових ринків.

У таких завданнях загальнодоступні нейромережі не показують блискучих результатів. Краще не намагатися передбачити ціну акції, якщо ви не професійний трейдер, або написати код, якщо ви програміст-початківець.

Все-таки найкращим способом заробітку на штучному інтелекті є створення та навчання власної спеціалізованої нейронної мережі.

Якщо продукт виявиться хорошим, вирішуватиме завдання клієнта і, головне, його можна буде масштабувати – він принесе набагато більший прибуток.