0 800 307 555
0 800 307 555

Інструменти для заробітку за допомогою ШІ

Детальний огляд

Штучний інтелект (ШІ) змінює наше життя в різних аспектах, включаючи й способи, які ми використовуємо для заробітку грошей. Сьогодні існує безліч інструментів, що використовують ШІ. Й вони доступні практично кожному.
Зміст

У цій статті Finance.ua ми розглянемо деякі з найбільш популярних інструментів заробітку за допомогою ШІ, які можуть допомогти вам знайти нові можливості для отримання прибутку.

Умовно інструменти ШІ ми розподілили за напрямками:

  • Текст
  • Зображення
  • Музика
  • Відео

Кожен із напрямків можливого заробітку розглянемо окремо.

Інструменти ШІ для роботи з текстом

Найвідоміший та найпопулярніший на сьогодні штучний інтелект для роботи з текстом це ChatGPT. Його можливості вражають, а за швидкістю виконання завдань людина не може з ним конкурувати. Він зручний у користуванні, легко налаштовується та може виконати забаганки найвимогливішого редактора.

ChatGPT можна використовувати як для написання оригінальних статей, рерайту так і у вигляді помічника під час написання матеріалу, оскільки він швидко та влучно дає відповіді на найскладніші питання.

Для того, щоб розпочати роботу з ChatGPT необхідно перейти на сайт https://openai.com/ та пройти реєстрацію за посиланням Try ChatGPT. Вам знадобляться наявний номер телефона та email. Після отримання кодів підтвердження ви зможете розпочати роботу з чат-ботом.


Джерело: OpenAI

Взаємодія зі штучним інтелектом відбувається через звичний уже всім чат: питання-відповідь. Відмінність тільки в тому, що з часом користувач забуває, що спілкується з машиною.

Ми попросили ChatGPT написати коротеньку статтю про Finance.ua. Ось, що вийшло. Витрати часу не перевищили 20 секунд.


Джерело: ChatGPT

Розмір матеріалу може бути довільним, користувачу просто необхідно написати «продовжуй» і ШІ продовжить генерувати текст.

Інколи він допускає помилки, вони можуть бути як граматичні, так і по змісту, тож без участі людини не обійтись, але загалом результат запиту має прийнятну якість.

Від того наскільки точно ви окреслите те, що хочете отримати напряму залежить кінцевий результат. І тут можна використовувати всілякі хитрощі, щоб змусити ШІ написати те, що ви хочете побачити.

Далі ми попросили ChatGPT зробити рерайт новини опублікованої на порталі. Через декілька секунд завдання було виконано.


Джерело: ChatGPT

Крім роботи з текстом ChatGPT може виконувати набагато складніші задачі: надавати поради щодо покращення ефективності, збільшення прибутків, просування та вдосконалення.

ChatGPT не позбавлений недоліків. Він володіє інформацією лише до кінця 2021 року, а також періодично видає неправдиві відповіді. Перший недолік легко усувається шляхом переходу на Bing від Microsoft. Це той же ChatGPT тільки з розширеними можливостями. Він володіє найсвіжішою інформацією та має налаштування стилю розмови (творчо, врівноважено, точно).


Джерело: bing.com

Щодо другого недоліку, то засоби його усунення відсутні, доведеться самостійно перевіряти відповіді чат-бота, інакше ризикуєте опублікувати повну нісенітницю.

Ще один доволі цікавий ШІ для роботи з текстом – Writesonic. Принцип його роботи відрізняється від вище згаданого ChatGPT і він не є настільки універсальним, проте статті з його допомогою можна отримати пристойної якості та дуже швидко.

Як працювати з Writesonic:

1. Вносимо коротке речення, в якому є ключова фраза. Потім ШІ пропонує 3 (або більше) альтернативних рядків, які служать заголовком.


Джерело: writesonic.com

2. Обираємо один із запропонованих варіантів, після чого штучний інтелект генерує 3 альтернативні вступні тексти. Ми також вибираємо один із них.


Джерело: writesonic.com

3. Далі AI пропонує 3 набори підзаголовків. Набір містить 6 або 7 підзаголовків.


Джерело: writesonic.com

4. Ми обираємо один з цих наборів і за кілька секунд наша стаття готова.


Джерело: writesonic.com

Всього на статтю витрачено близько 5 хвилин. ШІ навіть підібрав зображення до нашої статті. Розмір статті понад 10 тисяч символів, тема актуальна, отже можемо публікувати її на сайті або у своєму блозі. Можна просто спробувати продати її на біржі.

З особливостей роботи Writesonic вартує виділити відсутність української мови та відносно дорогий місячний абонемент вартістю від $33 в залежності від кількості матеріалів які ви маєте намір генерувати.

Проте цей ШІ має безліч спеціальних інструментів котрі будуть корисні у вебдіяльності:

  • для роботи зі статтями та блогами;
  • для генерації рекламних оголошень та маркетингових матеріалів;
  • електронна комерція (опис продукції, назви, заголовки);
  • рерайт;
  • для роботи в соціальних мережах.


Джерело: writesonic.com

Крім роботи безпосередньо з генерацією тексту часто виникає необхідність якісного перекладу. Звичайно можна скористатися Google перекладачем або іншим загальновживаними інструментами. Проте якість цього перекладу важко назвати задовільною.

Сьогодні вже існують ШІ перекладачі, які роблять переклад максимально наближеним до «людської мови».

Один із таких deepl. Працює він по загально знайомому принципу – вносимо текст, отримуємо переклад. Також вміє він працювати з файлами pdf, docx, pptx. Результат його роботи в 3 рази кращий ніж у звичайного перекладача.


Джерело: deepl.com

Інструменти ШІ для роботи із зображеннями

Текст це добре, але набагато краще він сприймається, коли він наповнений ілюстраціями. Станом на сьогодні штучний інтелект дозволяє генерувати доволі якісні зображення, що будуть відповідати вимогам користувача.

Серед найбільш розповсюджених та найбільш вживаних ШІ що працюють із зображеннями та здатні генерувати зображення на основі текстового опису Playgroundai, Midjourney, DALL-E.

Кожен із цих ШІ має свої переваги та недоліки. Розглянемо їх.

Playgroundai

Переходимо на сайт https://playgroundai.com/. Перед тим як зареєструватися варто переглянути колекцію на головній сторінці, це роботи користувачів і їх дуже багато. Є впевненість, що ви будете вражені тим які високоякісні зображення генерують за допомогою ШІ.


Джерело: Playground

Велика ймовірність того, що ви зможете знайти необхідну ілюстрацію не застосовуючи генерацію. Також вартує звернути увагу на опис до кожної картинки, так ви зможете зрозуміти за допомогою якого набору ключових слів та параметрів отримано те чи інше зображення.

Реєстрація на playgroundai без особливостей – email та пароль і ви зареєстровані. Після натискаємо «Create» у правому верхньому куті та розпочинаємо генерацію зображень.

Вам доступні безліч налаштувань котрі зроблять ваші ілюстрації неповторними та такими, що відповідають вашим вимогам:

  • фільтри. Дозволяють надати ілюстраціям певного стилю (Retro anime, origami, playdoh, polaroid, pixel...). Всього понад сорок;
  • опція виключення із зображення небажаних речей та кольорів;
  • можливість завантаження зображення для зразка;
  • три моделі штучного інтелекту для генерації зображень (stable diffusion 1.5, stable diffusion 2.1, DALL-E2);
  • розмір зображення;
  • оперативне керівництво;
  • якість та деталі.

Використовуючи набір ключових слів «finance, personal, chart, currency, bonds, stocks, news» ми згенерували доволі цікаві і якісні зображення витративши на їх створення всього декілька хвилин.


Джерело: Playgroundai

До недоліків Playgroundai ми б віднесли роботу виключно англійською мовою, отримання дійсно якісного зображення вимагатиме від вас надзвичайно детального опису, частенько на зображеннях абсолютно ефемерні речі такі як три пальці на руці, або два носи. Текст з граматичними помилками, більш потужний ШІ DALL-E2 доступний тільки на платній основі.

Midjourney

Midjourney – це штучний інтелект, який генерує візуально привабливі зображення на основі текстових запитів. Він використовується у чат-додатку Discord за допомогою бота. Користувачі можуть набрати речення, і штучний інтелект згенерує початкові мініатюри приблизно за одну хвилину. Ці мініатюри потім можуть бути збільшені до повної якості за допомогою додаткових промтів (підказок. – Ред.).

Midjourney був створений Девідом Гольцем, співзасновником Leap Motion2. Бета-версія запущена у липні 2022 року. З того часу компанія працює над поліпшенням своїх алгоритмів і постійно випускає нові версії ШІ.
Для того, щоб розпочати роботу з Midjourney переходимо на https://www.midjourney.com, натискаємо кнопку «Get started», далі переходимо за посиланням «Using Discord», вводимо свій логін та натискаємо продовжити.

Далі вносимо дату народження, email та пароль. Після цього ви потрапляєте в мережу Midjourney з безліччю кімнат.

В цих кімнатах користувачі створюють зображення. Ви можете поспостерігати за тим, що зараз генерують інші люди і навіть маєте можливість завантажити їхні зображення. Також корисними будуть фрази якими користуються інші користувачі для створення того чи іншого зображення. Так ви зрозумієте як працює ШІ.
Для того, щоб створити власне зображення краще створити власну кімнату (сервер) щоб потім було легко знайти свої зображення. Це також дозволить вам не відволікатися на чужі роботи. Для створення власного сервера натискаємо плюс у лівій панелі керування.


Джерело: Midjourney

Обираємо «створити власний», далі «для мене та моїх друзів», вносимо довільну назву. Після переходимо з нашого сервера в довільну кімнату і додаємо бот Midjourney у нашу кімнату.

Обираємо наш сервер і справу зроблено.

Після того як бота додано в нашу кімнату ми можемо перейти до генерації зображень. Набираємо в чаті «/imagine» і додаємо опис зображення яке хочемо отримати.

Безкоштовно попрацювати з Midjourney можна всього 25 хв. Це час витрачений на створення тієї чи іншої ілюстрації, не плутати із загальним часом. Після закінчення часу, доступ буде можливий тільки на платній основі. Для перевірки часу використання вводимо /info та отримуємо всю інформацію по використанню Midjourney.

Після того, як ви створите свою першу ілюстрацію ШІ запропонує вам яке зображення збільшити (U1, U2, U3, U4), а з якого зробити ще 4 варіанти (V1, V2, V3, V4).

Зробивши вибір ШІ продовжить роботу. Ввівши /setting ви зможете змінити налаштування роботи боту.

DALL-E2

DALL-E2 – це нова система штучного інтелекту, яка може створювати реалістичні зображення та ілюстрації за описом на простій природній мові.

Вона може поєднувати концепції, атрибути та стилі та редагувати вже наявні зображення. DALL-E2 є продовженням DALL-E, який був представлений OpenAI у січні 2021 року. DALL-E2 генерує більш реалістичні та точні зображення в порівнянні з DALL-E.

Для того, щоб розпочати роботу з DALL-E2 переходимо на сайт https://openai.com/, далі обираємо продукти – DALL-E2.

Реєстрація проходить без особливостей – email та пароль. Після реєстрації розпочинаємо генерувати зображення. Вводимо набір слів для опису того зображення яке хочемо отримати та натискаємо «Generate».

Результат доведеться очікувати від декількох секунд до хвилини. Якщо якесь зі створених зображень задовільняє ваш запит (ШІ запропонує 4 варіанти), його можна зберегти, поділитися ним або відредагувати. Також є можливість завантажити своє зображення і вже на його основі генерувати нові.


Джерело: DALL-E2

Якщо порівняти DALL-E2 з двома попередніми ШІ, то результат його роботи набагато кращий, але кількість можливих налаштувань обмежена, а кожне вже готове зображення помічається спектром кольорів у правому нижньому куті.

Української мови він не сприймає, тому доведеться використовувати англійську. Також у вас буде обмежена кількість кредитів на генерування. Після того як вони закінчаться вартість кожного наступного $0,13.

Інструменти ШІ для створення музики

Штучний інтелект (ШІ) все більше використовується у різних художніх сферах, таких як музика, кіно та інші форми мистецтва.

За допомогою ШІ можна впливати на кожен аспект процесу створення музики, включаючи генерацію, аудіомастеринг та музичний стримінг.

Ще одна чудова можливість, яку надає ШІ – це те, що він дає музикантам аматорам інноваційний спосіб покращити свій творчий процес. Музична індустрія, як і багато інших галузей, використовує ШІ як допоміжний інструмент, а не як заміну «живим» артистам.

Багато експертів, дослідників, музикантів та лейблів шукають нові способи інтеграції технологій ШІ у музику. Деяке програмне забезпечення може створювати твори у стилі різних композиторів, тоді як інші, використовуючи алгоритми машинного навчання – генерують зовсім нові пісні та звуки. Ще один чудовий аспект цих інструментів полягає в тому, що багато з них є відкритим кодом і доступні для всіх.

Розглянемо деякі з них, щоб зрозуміти ширину можливостей яку вони нам відкривають.

Mubert

Mubert – це платформа, яка дозволяє створювати тисячі треків безкоштовної музики для стримінгу, відео, подкастів та комерційного використання. Mubert застосовує потужну технологію ШІ для генерації музики з мільйонів семплів від сотень артистів.

Ви можете створити саундтрек, який буде відповідати настрою, тривалості і темпу вашого контенту. І все це миттєво, легко та ідеально. Mubert надає можливість артистам заробляти гроші на треках та семплах співпрацюючи з ШІ в області створення чогось неймовірного та нового.

Для того, щоб почати творити з допомогою Mubert переходимо на сайт https://mubert.com/, реєструємось і розпочинаємо створення треку.

Базовий набір інструментів дозволяє обрати жанр (у переліку понад 100), настрій (біля 50), сферу діяльності (біля 40-ка) та вказати підказку. Генерація треку відбувається доволі тривалий проміжок часу.
З особливостей вартує виділити роботу виключно з підказками англійською мовою та блокування українських ip адрес.

Для артистів є окремий розділ де вони можуть публікувати свої твори та продавати їх.


Джерело: Mubert

Преміальна версія Mubert буде коштувати вам від $14 на місяць.

Amper

Amper – це платформа, яка дозволяє будь-кому виразити себе творчо через музику незалежно від досвіду або ресурсів.

Amper створює інструменти на основі свого творчого ШІ, який допомагає людям створювати та налаштовувати оригінальну музику. Це команда інженерів і музикантів, які поєднують людські знання з ШІ. Використовуючи свою власну бібліотеку семплів i наборів даних, їх технологія побудована з акцентом на високоякісну музику за допомогою поєднання музичної теорії та інновацій штучного інтелекту.

За допомогою Amper Score корпоративний клієнт може скласти кастомизований трек за кілька секунд.
Для того, щоб користуватися Amper, вам потрібно зареєструватися на їхньому сайті та обрати план підписки.

Потім оберіть параметри майбутнього треку: жанр, настрій, темп та тривалість. Натискайте кнопку «Generate track» та чекайте кілька секунд.

Ваш трек буде готовий для завантаження або редагування. Також є можливість слухати приклади треків створених за допомогою Amper на YouTube каналі.


Джерело: Amper

Інструменти ШІ для створення відео

Відео – це один з найпопулярніших і найефективніших форматів контенту в інтернеті. Вони можуть привертати увагу, передавати інформацію, розважати та переконувати аудиторію.

Однак створення якісного відео може бути складним i дорогим процесом, який потребує багато часу і ресурсів. Тут на допомогу приходить ШІ для створення відео – нова технологія, яка дозволяє генерувати та редагувати відео за допомогою штучного інтелекту.

ШІ для створення відео може прискорити та спростити процес продакшену, зменшити кошторис і покращити якість контенту. За допомогою штучного інтелекту для створення відео ви можете перетворити текст або аудіо на анімоване чи реалістичне відео за кілька хвилин. Вам не потрібні актори, обладнання чи складне програмне забезпечення – лише ваш комп’ютер і доступ до інтернету.

Одними з найбільш цікавих та популярних ШІ для створення відео є pictory та kaiber. Розглянемо як вони працюють, щоб краще зрозуміти можливості які вони нам надають.

Pictory

Pictoryai – це платформа для створення відео за допомогою ШІ. За допомогою pictory ви можете легко і швидко перетворити текст або аудіо на короткі та привабливі відеоролики для соціальних мереж.

Ви також можете редагувати наявні відеозаписи та додавати до них субтитри, музику та голос. Pictory використовує передову технологію ШІ для аналізу вашого контенту та підбору найкращих зображень, кліпів й ефектів для вашого відео.


Джерело: Pictory

Для того, щоб користуватися pictory, вам потрібно зареєструватися на сайті pictory.ai. Після реєстрація можна переходити до роботи з відео. Створюєте новий проєкт та обираєте тип контенту: текст, аудіо чи відео. Потім завантажуєте свій контент (це не обов’язково, платформа має безліч готових шаблонів. – Ред.) або копіюєте його з іншого джерела.

Натискаєте кнопку «Create video» i через декілька хвилин насолоджуєтесь результатом. Ваше відео буде готове для перегляду, редагування або експорту.

Kaiber

Kaiber – платформа для створення відео за допомогою ШІ. Використовуючи kaiber ви можете перетворити свої ідеї на візуальні історії мрії. Ви можете почати з будь-якого зображення: селфі, котика, пейзажу або улюбленого спогаду

Потім ви можете завантажити пісню, визначити свою тему, стиль. Ви також можете контролювати рух камери вашого відео і змінювати перспективу. Зробіть ваше відео в kaiber та подивіться, куди заведе вас ваша уява.


Джерело: kaiber

Для того, щоб користуватися kaiber, вам потрібно приєднатися до їх сервера Discord та отримати запрошення на бета-тестування.

Після чого необхідно зареєструватися на сайті та обрати тип контенту: зображення чи аудіо.

Завантажуєте свій контент або копіюєте його з іншого джерела. Натискаєте кнопку «Generate video» i чекаєте кілька хвилин. Після ваше відео буде готове для перегляду, редагування або експорту.

На жаль якщо ви скористаєтесь безкоштовною версією kaiber, то на відео буде водяний знак логотипа. Для навчання та ознайомлення підійде, а от для використання в комерційних цілях доведеться купувати. Вартість 100 кредитів $1,5, що дозволить вам створити ролик тривалістю 100 секунд.

***

Інструменти ШІ дозволяють зробити творчість доступною для ширшої аудиторії, зменшуючи витрати на професійні програми та обладнання.

Крім того, вони дозволяють швидко та ефективно створювати великі обсяги контенту, що робить процес творчості більш продуктивним та ефективним.

Однак, важливо розуміти, що інструменти ШІ не є заміною для професійної освіти та досвіду. Тому, якщо ви хочете займатися творчістю професійно та заробляти на цьому гроші, необхідно розвиватись та покращувати свої навички постійно.