0 800 307 555
0 800 307 555

Де та за скільки можна відпочити з дитиною в Україні влітку 2023?

Щоб безпечно й економно

Так, наші часи важкі. Але дитинство ніхто не скасовував. Тому багато батьків із початком літа переймаються банальним житейським питанням: де і як подарувати малечі нормальні канікули?
Зміст

Перша колишня думка «На море!» зі зрозумілих причин відпадає. Але знайти варіанти відносно безпечного та економного відпочинку в Україні реально. Отож про варіанти.

Не забудьте підписатися на наш телеграм-канал і сторінку в Instagram.

Карпатський маршрут

Поїхати в Карпати — це українська класика. Гірські краєвиди (Говерла, Петрос, Піп Іван, Хом’як), неймовірне повітря, бистрі ріки та водоспади (Шипіт, Пробій, Манявський).

Буковель, Яремче, Трускавець, Верховина, Ворохта, Коломия, Косів — це, либонь, найбільш розкручені локації, але їх набагато більше. Зрештою, є невеликі містечка та мальовничі села у високогірних масивах, наприклад, Яблуниця чи Микуличин неподалік від Буковеля.

Варіанти поселення різноманітні — від готелів і баз відпочинку до приватних садиб у господарів.

Умови та зручності різняться, як і ціни: за тиждень проживання у тримісному номері (двоє дорослих + дитина) можете заплатити від 5 тис. грн до 70 тис. грн. У першому випадку, з високою ймовірністю, — спільний з іншими відпочивальниками санвузол, а в другому випадку — все, крім нектару та амброзії.

Якщо ж вас цікавить звичайний тримісний номер з усіма вигодами, то приготуйте від 10 тис. грн до 15 тис. грн на тиждень. У цю суму реально навіть вписатися зі сніданком. Душевним варіантом є винайняти орієнтовно за 12 тис. грн невеликий дерев’яний котедж.

Чим зайнятися:

  • прогулянки та активне дозвілля на свіжому повітрі;
  • відпочинок біля басейну з видом на гори (басейни поволі стають трендом);
  • відвідування парків та зоопарків;
  • рафтинг чи квадроцикли (підлітку це сподобається);
  • підйом на витягу (якщо, звичайно, ваша дитина не боїться висоти і дотримується правил безпеки);
  • для маленьких дітей — ігри на дитячих майданчиках (зазвичай вони облаштовані на територіях);
  • куштування місцевих смаколиків: сир, бринза, банош, бограч та ін.

Важливий момент: Карпати — це не тільки гірське повітря й краєвиди, а й мінеральна вода. Якщо вона показана вашій дитині — це гарна нагода поліпшити здоров’я. Тоді вам точно у Моршин, Трускавець, Сваляву, Східницю.

Шацький маршрут

Шацький національний природний парк охоплює групу озер: Світязь — найбільше і найглибше озеро природного походження в Україні; друге за величиною — озеро Пулемецьке; далі — Луки, Люцимер, Пісочне. Основний туристичний потік спрямований до смт Шацька та сіл Світязь і Пулемець.

Волиняни віддають перевагу озеру Пісочному, бо вода там чистіша і не так людно, як на Світязі. Але майте на увазі, що Світязь від берега мілкіший, що важливо, якщо у вас — малюк.

Поїхати на Шацькі озера — це для водолюбів, пляжників, грибників і рибалок.

Відпочинок на Шацьких озерах відчутно дешевший, ніж у Карпатах. Якщо зупинитися на береговій лінії, на родину з трьох осіб він обійдеться 5–12 тис. грн зрозуміло, залежно від рівня зручностей.

Тут менше пропозицій щодо харчування — і більше з власною кухнею чи доступом до спільної. Утім, треба домовлятися.

Чим зайнятися:

  • прогулянки та активне дозвілля на свіжому повітрі (бадмінтон, тенісний стіл);
  • пляж;
  • походи до лісу по гриби та ягоди;
  • риболовля;
  • для маленьких дітей — ігри на дитячих майданчиках (зазвичай вони облаштовані на територіях);
  • куштування пончиків із чорницею, вишнею чи згущеним молоком — це місцевий бренд.

Як і в Карпатах, на Волині ви отримаєте розкішний ліс, чисте повітря, але ще додасться ніжна вода Шацьких озер і можливість повудити рибу (хлопці оцінять).

Маршрут печерами заходу України

Не варто думати, що це лише для родин із дітьми шкільного віку, — є маршрути, які легко проходять дітки від 2 років. До речі, для таких відвідувачів передбачено спорядження їхнього розміру.

Тримайтеся передовсім на Тернопільську область, втім, така краса є також у сусідніх областях — Хмельницькій та Чернівецькій.

На Тернопільщині печери розташовані доволі компактно: Вертеба, Оптимістична, Кришталева, Млинки — є що обрати, щоб насолодитися таємничим і захопливим підземним світом.

Скільки коштує таке задоволення? Ціна за спелео-тур розраховується на групу (до 10 осіб), але компанію доведеться собі шукати самостійно — інакше ви оплачуєте повну вартість туру.

Маршрути мають різну складність, тривалість, змістову наповненість — і вартість.

Найпростіший маршрут до 2 год. Коштуватиме 1,5 тис. грн плюс спорядження. Каска-ліхтар-батарея — 80 грн на особу, а при потребі, можна взяти ще й комбінезони й рукавички (повне спорядження — 270 грн на людину).

Стандартний маршрут триває орієнтовно 3,5 год і коштує 2 тис. грн з групи (плюс знову-таки спорядження. – ред.).

Для довідки: печера Оптимістична занесена до книги рекордів Гіннеса як найдовша в Євразії (протяжність 250 кілометрів) та друга за довжиною у світі.

Це треба бачити: десь випроставшись, десь присівши, а десь і накарячках, ви здолаєте родиною цей насправді не такий вже й складний маршрут і отримаєте безліч емоцій, спогадів та родинних світлин.

Маршрут Черкащиною

Відвідати з дитиною Черкащину — це отримати «все в одному»: романтику, природні дива і пізнавальну користь.

По-перше, Національний дендрологічний парк «Софіївка» (м. Умань): гроти, озера, галявини, знаменитий фонтан «Змія», чудові різноманітні рослини — це справжня казка. Недаремно у 2022 році комплекс став членом асоціації «Європейський маршрут історичних садів».

Гуляти тут можна і два дні, щоб усе спокійно оглянути. А для цього можна зупинитися в готелі на території «Софіївки» — тоді вхід безкоштовний. Неймовірних інтер’єрів ви не отримаєте, але чистота, Wi-Fi та гаряча вода будуть. І біля готелю ви зможете залишити автомобіль.

Що ж до квитків у «Софіївку», то їх вартість помірна: дорослий — 100 грн, дитячий — 50 грн.

Чим зайнятися:

  • прогулятися по всій території;
  • пропливти на човні підземною річкою Ахеронт;
  • на Верхньому ставі поплавати на катамаранах та човнах;
  • покататися верхи на коні;
  • проїхатися в кареті;
  • оглянути парк, скориставшись електромобілем (це може бути зручно для родин із маленькими дітьми);
  • відвідати «Звіринець».

По-друге, Буцький каньйон, який лежить за 50 км від Умані в межах смт Буки. Архаїчне природне диво утворене у протерозойських гранітах, вік — близько 2 млрд років. Уявіть собі скелі з виступами сірого граніту, заввишки близько 30 метрів, які з обох боків нависають над на річкою Гірський Тікич і тягнуться 2,5 км.

Чим зайнятися:

  • пройтися — прогулятися — подихати;
  • оглянути залишки Водяного млина ХVІІІ–ХІХ ст. та Водоспад «Вир»;
  • позасмагати (покупатися буде складніше);
  • влаштувати родинний пікнік у такому мальовничому місці.

По-третє, Тарасова гора, власне Шевченківський національний заповідник у Каневі. Це атракція для родин, радше, з дітьми шкільного віку. У таку поїздку ви зможете і розширити кругозір своєї дитини, і провести із задоволенням час у мальовничій місцевості.

Чим зайнятися:

  • піднятися сходами на Тарасову гору (244 м);
  • відвідати Музей Т. Г. Шевченка (наразі тимчасова експозиція);
  • відвідати Шевченкову могилу, пояснивши дитині роль цієї людини в національній історії.

Ціни за вхідні квитки абсолютно демократичні. Наприклад, у Музей Т. Г. Шевченка дорослий квиток коштує лише 40 грн, а дитячий — 20 грн. Либонь, є сенс замовити екскурсію — це теж недорого (250 грн з групи), а користі — ще більше.

І насамкінець: якщо ви у відносно безпечному місці, зверніть увагу на рідне місто чи найближчі місцевості. Часто буває так, що ми навіть не знаємо, які цікаві речі лежать під носом.