0 800 307 555
0 800 307 555

Де купити валюту онлайн

У яких банках краще брати і які картки використовувати

З 29 серпня 2023 року, після півтора року перерви, Національний банк знову дозволив українцям купувати безготівкову валюту онлайн – не лише на тримісячний депозит, як було до цього, а й просто для особистих потреб, без обґрунтування причин купівлі та цільового використання куплених доларів чи євро. Місячний ліміт для таких операцій було встановлено у розмірі 50 тис. гривень.
Зміст

Не всі банки оперативно реалізували у себе цю можливість. Станом на 13 вересня купити валюту онлайн (не на депозит) пропонують лише 25 банків із 63 діючих. Причому у двох із двадцяти п'яти – Акордбанку та Укрсиббанку – можна придбати лише долари США, інші продають і долари, і євро. Для здійснення таких операцій необхідно бути клієнтом того чи іншого банку.

Finance.ua проаналізував умови придбання доларів у кількох різних банках і вибрав п'ять найцікавіших на наш погляд варіантів.

Наш журналіст відвідав усі п'ять банків. Представившись клієнтом банку (діючим або потенційним), уточнив усі необхідні деталі та нюанси.

Всі курси у статті вказані станом на ранок 14 вересня.

Щоб бути в курсі подій на валютному ринку – підпишіться на наш телеграм-канал. Також у нас є сторінка в Instagram.

Акордбанк

Курс продажу долара – 37,39.

Картки, необхідні для здійснення операції:

 • «Найкраща» у гривні. Може бути як пластикова, і віртуальна;
 • «Приватна» у доларах США. Цю картку достатньо відкрити віртуальну.

Після того, як у клієнта вже є ці картки, він може здійснити операцію з онлайн-валютообміну в мобільному додатку банку.

Нюанси:

За відкриття картки «Найкраща» від МПС Mastercard доведеться заплатити одноразово 100 грн. Щоб уникнути зайвих непотрібних витрат, можна зробити таке:

 1. Відкрити у відділенні банку картку «Найкраща» від національної платіжної системи «Простір».
 2. У мобільному додатку відкрити додаткову віртуальну картку «Найкраща» від МПС Mastercard (виходить дві картки до одного карткового рахунку).
 3. Надалі всі операції здійснювати через картку Mastercard, а картку «Простір» використовувати виключно для зняття готівки в банкоматах банку.

Сенс Банк

Курс продажу долара – 37,40.

Картки, які необхідні для здійснення операції: гривнева та доларова (або єврова) у пакеті White.

Картки випускаються безкоштовно. Є щомісячна плата за обслуговування в розмірі 50 грн, але є умова для того, щоб не платити абонплату:

 • або залишок коштів на всіх рахунках банку – понад 50 тис. грн;
 • або здійснення торгових операцій (розрахунків карткою) – у сумі 2500 грн на місяць;
 • або здійснення 10 торгових операцій на місяць на будь-яку суму.

Нюанси:

 1. Пакет передбачає всього два зняття готівки без комісії на місяць. Тому рекомендується зібрати всю суму, а потім один раз зняти (за раз, згідно з вимогами НБУ, можна зняти не більше еквівалента 100 тис. грн).

  Як варіант, можна оформити через мобільний додаток депозит «Швидкий» на 3 дні. По закінченні виплата коштів з депозиту – необмежена кількість разів без комісії (але операціоніст має правильно опрацювати, щоб зняття йшло саме як «депозитні гроші»).
 2. Відразу зняти готівку не можна. У банку діє процедура попереднього замовлення. Замовити зняття можна лише за 5 календарних днів.

МТБ Банк

Курс продажу долара – 37,40.

Картки, необхідні для здійснення операції: «Картка для власних потреб» CLASSIC у гривні та доларах США.

Картки відкриваються безкоштовно. Щомісячна комісія також відсутня.

Нюанси:

 1. Якщо картку у гривні поповнювати безготівковим переказом із картки на картку, то кошти можуть зараховуватися 2-3 дні. Якщо переказом за реквізитами – то того ж дня (протягом 30 хвилин, за словами працівника банку).
 2. Картки можна буде отримати лише через 3-4 дні після оформлення, після чого їх треба буде активувати в мобільному додатку банку – і лише потім робити операцію онлайн-валютообміну.
 3. За зняття валюти з «Картки для власних потреб» доведеться заплатити 1% від суми, що зробить онлайн-покупку невигідною. Щоб цього уникнути, у банку нашому колезі порадили:
 • відкрити депозит у сумі 500 дол. терміном 10 днів;
 • під депозит банк оформить «Картку для виплат», з якою видача готівки здійснюється без комісії.

Банк Кредит Дніпро

Курс продажу долара – 37,40.

Картки, необхідні для здійснення операції: картка GREEN у гривні та карта GREEN у доларах США.

Картки відкриваються та обслуговуються безкоштовно. Жодних комісій немає, зняття готівки – теж без комісії. Все можна зробити віддалено, завантаживши та встановивши мобільний додаток Freebank та авторизувавшись через програму «Дія».

Нюанси:

 1. Наш колега кілька років тому був клієнтом банку Кредит Дніпро. У цьому випадку віддалено зареєструватися в мобільному додатку та відкрити карткові рахунки не вдасться (видається помилка). Треба йти з документами у відділення банку і там уже відкривати всі рахунки.
 2. Як і у випадку з Сенс Банком, валюту необхідно замовляти за 5 днів – або на «гарячій лінії», або безпосередньо у відділенні банку.

Банк Південний

Курс продажу долара – 37,43.

Картки, необхідні для здійснення операції: «Картка для власних потреб» у гривні та доларах США, тариф «Стартовий».

Картки платні: за відкриття кожної картки банк бере 50 грн. Щомісячне обслуговування (починаючи з третього місяця) – 25 грн.

Нюанси:

У банку порадили відкрити депозит на 3 місяці у гривні (під 16% річних, мінімальна сума 10 тис. грн), та в доларах США (під 1,75% річних, мінімальна сума 250 дол.).

У цьому випадку банк відкриє під ці депозити картки для виплат. Відкриття та обслуговування цих карток – безкоштовне, зняття готівки – без комісії.

Власне, нам порадили те саме, що й у МТБ Банку.

ПриватБанк

Варіант валютообміну в ПриватБанку ми не розглядали, тому що, судячи з повідомлень на сторінках нашого інтернет-форуму, якість валютних купюр, що видаються банком, дуже зіпсувалась, і ми не можемо його рекомендувати.

Висновки

 1. Велику суму в такий спосіб, звичайно, не придбати. Але якщо необхідно купити кілька тисяч доларів, це можна зробити за допомогою онлайн-валютообміну. Щоправда, для цього треба бути клієнтом різних банків.

 2. Якщо потреби в онлайн-валютообміні постійні, варто подбати про те, щоб заздалегідь оформити в потрібних банках необхідні картки, встановити банківську мобільну програму і зробити всі необхідні підготовчі операції.
 3. Тарифи в банках повсякчас змінюються. Наприклад, картка «Найкраща» Mastercard в Акордбанку до 1.09.23 оформлялася безкоштовно, а з 1.09.23 доводиться платити 100 грн. Тому в кожному банку, з яким ви плануєте мати справу, варто поцікавитися, як зробити, щоби не платити зовсім або платити менше. Зазвичай співробітники банку йдуть назустріч і дають корисні поради.

***

Під час підготовки матеріалу було використано таблицю, створену нашим талановитим форумчанином Mustbe. Редакція Finance.ua висловлює йому свою щиру подяку та вдячність.