0 800 307 555
0 800 307 555

Безкоштовні продуктові набори: як та де отримати

Доступні програми допомоги

Днями в ЗМІ з’явилися новини, що в низці супермаркетів України можна отримати безкоштовні продуктові набори. Йдеться про мережі АТБ, Сільпо, Фоззі, Траш і Фора.
Зміст

Це дійсно так, однак важливо розуміти дві речі: для отримання допомоги необхідно залишити заявку на платформі єДопомога, а торговельні мережі її роздають не власним коштом – вони лише є партнерами Платформи, де допомогу оплачують благодійники.

Взагалі, на Платформі є ціла низка програм щодо допомоги українцям, але зупинимося саме на продуктових наборах.

Ще більше корисної інформаці – в нашому телеграм-каналі. Підпишіться, щоб нічого не пропустити.

Хто може розраховувати на допомогу

Критеріїв відбору претендентів наразі немає – у Мінсоцполітики заявляють, що продукти може отримати будь-хто, адже фінансування надходить від благодійників з України й інших країн.

Однак слід розуміти, що вашу заявку на отримання допомоги оплачує благодійник, який це робить добровільно. Тобто існує вірогідність, що ваше прохання залишиться без відповіді.

Як заповнити заявку та де отримати допомогу

Щоб отримати допомогу, зареєструйтеся на платформі єДопомога. На цій же сторінці можна зареєструватися і в якості благодійника.

Залиште заявку на допомогу, обравши з переліку партнерів єДопомога ту мережу супермаркетів і конкретно той магазин, який вам підходить.

Після того, як вашу заявку оплатить благодійник, ви отримаєте код в електронному кабінеті на платформі та/або SMS-повідомлення на номер мобільного телефону.

Щоб скористатися допомогою, під час покупки товару на касі потрібно надати цифри коду з СМС або ж показати Передплату єДопомога зі штрих-кодом для сканування.

Важливо: Передплата на продукти разова та дійсна протягом 30 днів з дати оплати. Алкоголь та тютюн до списку доступних товарів не входять.

Якщо людина протягом заявленого терміну не взяла продукти безкоштовно, то сертифікат генерується наново та може бути направлений іншому українцю, який потребує підтримки.

Програма для ВПО

На відміну від описаної вище програми єДопомога, існує адресна підтримка для Внутрішньо переміщених осіб.

Як повідомляли у Мінреінтеграції, внутрішні переселенці, зокрема пенсіонери й інші соціально незахищені громадяни, можуть отримати продовольчу допомогу за місцем фактичного перебування.

Оскільки ситуація постійно змінюється, то у міністерстві радять звертатися із запитаннями за телефоном гарячої лінії Уповноваженого з питань ВПО: +38 (066) 813-62-39.

Регіональні програми підтримки

Крім програми єДопомога, яка створена Міністерством соціальної політики України за підтримки Міністерства цифрової трансформації України та ПРООН за фінансової підтримки Швеції, існує низка регіональних програм, які фінансуються або місцевими бюджетами, або іноземними партнерами, або ж це є спільними проєктами із залученням благодійників.

Тому треба моніторити повідомлення місцевих органів влади та дивитися, що й для кого пропонують вони. Так, наприклад, соціально незахищені верстви киян можуть отримати допомогу від КМДА.

«Із заявками на отримання продуктових наборів треба звертатися виключно до міських територіальних центрів соціального обслуговування громадян», – пояснили у КМДА.

Список територіальних центрів Києва можна подивитися за посиланням.

Схожі програми існують практично в усіх областях України. Тому радимо звертатися до органів влади на місцях – там, принаймні, володіють інформацією про регіональні програми підтримки.

Благодійні та релігійні організації

Крім того, існує просто безліч благодійних фондів, які надають допомогу найрізноманітнішим верствам населення як у співпраці з органами влади, так і автономно.

Наприклад, нескладний пошук у мережі дав посилання на Благодійний фонд «Стабілізейшен Суппорт Сервісез», який здійснює підтримку для жителів частини громад Чернігівської, Сумської, Черкаської, Харківської та Дніпропетровської областей.

Насправді таких фондів – як великих, так і малих – дуже багато. Просто треба докласти певних зусиль для їхнього пошуку.

Крім того, радимо звертатися до релігійних організацій. Це стосується як традиційних церков, так і протестантських течій, які активно долучилися до допомоги українцям завдяки своїм іноземним прихильникам.

Щодо традиційних релігій, то, наприклад, УГКЦ співпрацює з потужним міжнародним фондом «Карітас» і надає допомогу внутрішньо переміщеним особам по всій території України, де представлена бодай невеличкою громадою.

Тому радимо не опускати руки.