0 800 307 555
0 800 307 555

5 кращих криптогаманців для початківців у 2024 році

Де зберігати крипту інвестору-початківцю

З початку року найпопулярніша криптовалюта світу - біткоїн - подорожчала на 126%, ставши одним із найдохідніших інвестиційних інструментів у світі. Паралельно вгору пішла й вартість інших криптовалют – наприклад, ефіріум додав 71%. Водночас, для більшості українців криптовалютний ринок залишається закритим, оскільки вони просто не знають, як на нього зайти. Новачкам придбання біткоїну може видаватись складним і незрозумілим процесом. Для того, щоб розвінчати цей міф, ми підготували матеріал, в якому розповідаємо про те, як влаштовані криптовалютні гаманці, як на них тримати цифрові активи та на які варто звернути увагу.
Зміст

Що таке криптовалютний гаманець

Подібно до того, як ми звикли тримати традиційні гроші на банківських рахунках чи платіжних картках, криптовалюта теж зберігається на спеціальних рахунках. Існує три найпопулярніші способи її збереження:

  • криптовалютні біржі,
  • апаратні гаманці,
  • криптовалютні електронні гаманці.

Криптовалютні біржі, зазвичай, створені, насамперед, для активної трейдерської торгівлі. Саме під це заточені всі їхні інструменти зі складними графіками, можливістю торгівлі з кредитним плечем тощо. Цей спосіб тримати активи оптимальний для тих, хто планує постійно купувати чи продавати крипту.

Водночас, тут є ризик. Криптовалюта всіх клієнтів біржі, зазвичай, зберігається у єдиному «котлі», а сервіс лише прописує, кому скільки належить. Фактично, біржа має доступ до цих коштів. Зазвичай, це не створює проблем, але бувають випадки, подібні до банкрутства однієї з найбільших бірж світу FTX, коли її керівники, фактично, «засунули» руку в гаманці клієнтів і спричинили мільярдні збитки.

Апаратні гаманці – це спеціальні пристрої, які дають доступ до рахунку користувача в блокчейні. Це найнадійніший спосіб зберігати криптовалюту, адже без пристрою ніхто не зможе отримати доступ до коштів, а зламати блокчейн фактично неможливо. Тому, коли в крипті зберігаються великі суми, на кшталт сотень тисяч доларів, найкраще користуватися саме апаратними гаманцями. Водночас, вони незручні у повсякденному користуванні, крипту не можна швидко продати чи докупити, а найгірше — такий гаманець можна загубити разом із усіма коштами на ньому.

Криптовалютні електронні гаманці поєднують в собі переваги двох попередніх інструментів. Це спеціальні застосунки, які встановлюються на мобільний телефон чи комп'ютер, і надають доступ до індивідуальних рахунків із криптовалютою. З одного боку, у цьому випадку кошти краще захищені, ніж на біржі, з іншого – до них весь час зберігається доступ. У випадку втрати телефону чи комп’ютера такий гаманець можна відновити на новому пристрої, а від зловмисників такі гаманці передбачають надійний захист.

Розглянемо на практиці, як влаштовані 5 найпопулярніших криптовалютних гаманців, як ними користуватися та чи дійсно вони зручні.

Trust Wallet

Цей гаманець вважається найпопулярнішим у світі — його використовують близько 25 млн осіб. Розроблено його було криптобіржею Binance, і тому він інтегрований з деякими її сервісами.

Традиційно, щоб користуватися Trust Wallet, необхідно було встановити відповідний мобільний застосунок, віднедавно з’явилася можливість використовувати його і на ПК, – для цього потрібно скачати розширення для браузера.

Одна з переваг Trust Wallet — підтримка великої кількості блокчейн-систем, їх тут 65, включаючи найпопулярніші Bitcoin, Ethereum, Solana, Cardano тощо і, відповідно, у гаманці можна зберігати токени, створені в цих системах.

Цей гаманець некастодіальний, що означає, що самостійно він не зберігає паролі своїх клієнтів. Тому потрібно бути максимально уважним при реєстрації. При відкритті рахунку Trust Wallet видасть вам seed-фразу — комбінацію з 12 випадкових слів. Ці слова необхідно переписати і надійно зберігати. Якщо ви купите новий телефон і перевстановите додаток, отримувати доступ до рахунку зможете, лише ввівши ці слова. Якщо ж ви їх загубите — повернути свої гроші буде неможливо.

Оскільки Trust Wallet інтегрований з Binance, купувати валюту в ньому можна безпосередньо з цієї біржі, але доступна і низка сторонніх обмінників.

Сервіс досить зручний та інтуїтивно зрозумілий. Придбати, продати чи переказати крипту тут можна у декілька кліків.

Trustee Plus

Це український киптовалютний гаманець, який вже здобув значну популярність, – наразі у нього понад 130 тисяч користувачів.

Українське походження гаманця надає низку переваг. По-перше, він підтримує гривню — національну валюту можна переказати на нього із банківської картки і відразу купити за неї крипту, або ж просто зберігати на рахунку. Також у Trustee Plus є україномовна служба підтримки, яка готова допомогти розібратись у застосунку, якщо виникнуть питання.

Скачати застосунок можна за посиланням: https://trusteeglobal.com/

Реєстрація за хвилину

Цей гаманець кастодіальний – тобто, якщо клієнт загубить до нього доступ, його можна буде відновити. Як і будь-який кастодіальний гаманець чи криптобіржа, Trustee Plus передбачає реєстрацію із вказанням паспортних даних, водночас, її можна провести лише в декілька кліків через «Дію». Процедура автоматична і займає менше хвилини. Самостійно прописувати дані чи надсилати фото документів у цьому випадку не доведеться.

Інтуїтивно зрозуміла торгівля

Купівля, продаж чи обмін криптовалют максимально прості. Розібратись в цьому не складніше, ніж у використанні коштів у традиційному банківському застосунку. Достатньо лише обрати активи, між якими ви плануєте провести операцію (наприклад, купую біткоїн, віддаю гривню), і ви відразу побачити курс та можете підтвердити дію.

Всі головні криптовалюти в одному місці

Trustee Plus надає можливість купувати і зберігати декілька сотень криптовалют, які формують між собою понад 70 000 торгових пар. Серед них всі найпопулярніші: біткоїн, ефіріум, стейблкоїни USDT та USDC, Stellar, Dogecoin тощо. Перш ніж купувати активи в гаманці, можна дізнатись основну інформацію про неї: як змінюється ціна, обсяг торгівлі і так далі. Також є можливість отримувати повідомлення, коли вартість якоїсь із криптовалют різко зросла чи впала.

Розрахунок криптою у всіх магазинах

Додатковий сервіс Trustee Plus – можливість випустити у ньому іменну банківську картку. Криптовалютна картка прив'язується до одного із трьох рахунків: у біткоїні, ефіріумі чи USDT, і після цього нею можна користуватися, як звичайною банківською карткою, розраховуючись в Інтернеті чи у магазинах, завдяки сервісам Apple чи Google Pay, притискаючи смартфон до терміналу.

Випуск картки обійдеться у 10 євро, а плата за подальше обслуговування відсутня, так само немає жодних комісій за розрахунки. Наразі вже понад 20 тис. користувачів Trustee Plus додали до гаманців такі картки.

Заробіток на гаманці

Гаманець дозволяє заробляти не лише на зростанні ціни криптовалют, а й на реферальній програмі. Користувач отримує 25% від комісій обміну всіх друзів, яких він запросив і ще 20% від комісій обміну всіх людей, яких запросили вони. За бажанням можна поміняти місцями ці доходи і більше отримувати від тих, кого запросять до сервісу друзі.

Сервіс підходить тим, хто планує вперше спробувати інвестиції у крипту завдяки низькому порогу входу. З банківської картки можна перерахувати від 1 тис. грн на рахунок у національній валюті, і від 500 грн – якщо рахунок у євро.

Скачати і протестувати криптогаманець можна за посиланням: https://trusteeglobal.com/

MetaMask

Це ще один глобальний гравець на ринку криптовалютних гаманців, кількість рахунків у якому становить близько 20 млн.
Спершу MetaMask створювався лише, як додаток до браузера, що було незвичним для багатьох користувачів, але згодом сервіс розробив і мобільний застосунок.

Гаманець створений спеціально для роботи з мережами, заснованими на Ethereum, серед них, зокрема, BNB, Polygon тощо, але при цьому він не підтримує біткоїн. Відповідно, у ньому його не можна ані придбати, ані зберігати. Тому MetaMask найчастіше використовують як сполучну ланку між децентралізованими сервісами.

Завдяки MetaMask зручно підключатись до сервісів, які використовують криптовалюти для розрахунків в іграх, аукціонах і так далі. Особливої популярності гаманець набув під час піку інтересу до NFT, які купувались переважно за ефіріум.

У MetaMask лише нещодавно з'явилася функція продажу криптовалюти за фіатні гроші і працює вона лише в обмеженому колі країн. Тому користуватись гаманцем краще для переказів крипти, але не для традиційних інвестицій.

Coinbase Wallet

Ще один гаманець, який належить одній з найбільших криптобірж, – цього разу американській Coinbase.

Подібно до MetaMask, він може бути як у вигляді мобільного застосунку, так і спеціального плагіну для браузера, але перевагу розробники надавали його використанню саме у смартфоні.

Цей гаманець теж сприймається, насамперед, як перепустка у світ децентралізованих сервісів. Coinbase Wallet підтримує велику кількість монет, створених на основі мережі Ethereum, біткоїн тут тримати не вдасться.

Оскільки Coinbase Wallet пов'язаний з однойменною біржею, він заточений під простий переказ активів із неї, але бути її клієнтом не обов'язково — крипту можна переказати з інших бірж чи гаманців, або придбати безпосередньо у ньому.

Одна з ключових переваг гаманця — стильний дизайн та можливість тримати безпосередньо у ньому свою NFT-колекцію, що ще більше покращує зовнішній вигляд. Водночас, в умовах, коли мода на NFT спадає, більшості користувачів ця функція навряд чи знадобиться.

Exodus

Цей гаманець спершу був розроблений у вигляді програми для встановлення на комп'ютері, тому найкраще підходить тим, хто звик працювати з ПК. Мобільна версія у нього теж є, хоча й з'явилася пізніше.

За своїм функціоналом гаманець схожий на Trust Wallet, в ньому так само можна зберігати всі ключові криптовалюти, включаючи біткоїн та ефіріум. Гаманець досить простий у використанні, дозволяє купувати, обмінювати та пересилати цифрові активи.

Це ще один некастодіальний гаманець, який самостійно не зберігає ключі доступу клієнтів до їхніх коштів. Тому тут так само варто надійно зберігати код зі спеціальних слів та не загубити його.

Гаманець дозволяє купувати та продавати криптовалюту за фіатні гроші, але підтримує лише обмежену кількість валют. Зокрема, долар і євро, але гривні серед них немає. Тому, якщо є бажання використовувати саме Exodus, варто обзавестись ще електронним валютним гаманцем, із переказами валюти з українських банків можуть бути проблеми.

Exodus часто використовують для інтеграції з апаратним гаманцем Trezor, щоб спростити використання останнього. Однак, у цьому є сенс, лише якщо в криптовалюті тримати великі суми.

Новачкам же, які тільки відкривають для себе крипту, краще скористатись тим гаманцем, який для них є максимально зрозумілим, та підтримує зручні способи оплати і виведення коштів.