Обсяг торгів криптовалютою на всіх платформах, що відстежуються, за останні 24 години. Цей показник оновлюється при надходженні даних протягом 24 годин.
Ринкова капіталізація
Ринкова капіталізація = поточна вартість * кількість монет в обігу. Це загальна ринкова вартість всіх монет у обігу.
1,9 трлн
Обсяг торгів за 24 год
Обсяг торгів криптовалютою на всіх платформах, що відстежуються, за останні 24 години. Цей показник оновлюється при надходженні даних протягом 24 годин.
52 млрд
Повністю розведена оцінка
Це ринкова капіталізація (оцінка) за умови, що в обіг випущено максимальну кількість монет. Показник досягається за 3, 5, 10 або більше років в залежності від графіка випуску.
2 трлн
Кількість в обігу
Кількість монет, які випущені у публічне звернення.
Біткоін (BTC) — це одна із перших криптовалют, яка на даний момент є найдорожчою з усіх наявних. Біткоін був створений як альтернатива класичним валютам: він не прив’язаний до економіки жодної з країн та не контролюється жодною з держав.
Отримати Біткоін можна двома способами: як винагороду майнерам блокчейнів за виконану роботу з перевірки транзакцій, і як покупку на криптовалютних біржах. Для майнінгу зазвичай необхідні комп’ютери з великими потужностями (і чим більше тим краще), тому у широкому загалі більш розповсюджений спосіб покупки біткоіна саме на біржах.
Далі розкажемо про дану криптовалюту та її інвестиційний потенціал детальніше.
Історія створення Bitcoin
Біткойн був представлений громадськості в 2009 році анонімним розробником або групою розробників на ім'я Сатоші Накамото.
З тих пір біткоін став найвідомішою криптовалютою в світі. Його популярність надихнула розробників багатьох інших криптовалют. Відтепер криптовалютами намагаються замінити класичні платіжні системи, або ж використовують їх як службові або захисні токени в інших блокчейнах і нових фінансових технологіях.
Нові біткоіни створюються користувачами, які запускають біткоін-клієнт на своїх комп’ютерах. Клієнт «видобуває» біткоіни, запускаючи програму, яка вирішує складну математичну задачу у файлі під назвою «блок», який отримують усі користувачі мережі біткоін.
Ця система налаштована таким чином, що незалежно від того, скільки людей майнить біткоіни, проблема вирішується в середньому шість разів на годину. Коли користувач вирішує проблему в блоці, він отримує певну кількість біткоінів.
Криптовалюти є частиною блокчейну та мережі, необхідної для його живлення. Блокчейн — це розподілена мережа, спільна база даних, яка зберігає дані. Дані в блокчейні захищені методами шифрування.
Коли транзакція відбувається в блокчейні, інформація з попереднього блоку копіюється в новий блок із новими зашифрованими даними, і транзакція перевіряється валідаторами (майнерами) у мережі. Коли транзакцію перевірено, відкривається новий блок і створюється біткоін, який виступає в якості винагороди майнерам. Майнери після цього можуть використовувати біткоіни для покупок в середині мережі, зберігати як актив або продавати за іншу валюту.
Як захищена криптовалюта Bitcoin
Біткойн використовує алгоритм хешування SHA-256 для шифрування даних, що зберігаються в блоках блокчейну.
Простими словами, дані транзакції, що зберігаються в блоці, зашифровані в 256-бітне шістнадцяткове число. Цей номер містить усі дані транзакцій та інформацію, пов’язану з блоками перед цим блоком. Таким чином власники біткоіна повністю анонімізовані.
Ринок Bitcoin: загальний обсяг
Продумана процедура майнінгу біткойнів гарантує, що їхня пропозиція буде обмежена та постійно зростатиме. Приблизно кожні чотири роки кількість біткоінів у блоці, який почався з 50, зменшується вдвічі, а максимально допустима кількість біткойнів взагалі становить трохи менше 21 мільйона.
Де можна купити Bitcoin
Придбати біткоін можна наступним чином:
На криптобіржах: Binance, Coinbase, Kraken тощо.
На P2P-платформах.
У криптоматах (такі можуть стояти у торгових центрах).
У спеціалізованих онлайн-обмінниках.
Дізнатися курс біткоіна та актуальну пропозицію ви можете на Finance.ua. Однак хочемо попередити: криптовалюти відносяться до високоризикових інвестицій, то перед купівлею валюти радимо обдумати всі ризики.