Як купити авто в кредит у 2025 році
Усе, що треба знати водіям
Кредитування на споживчому ринку давно вже стало звичною практикою. Не виключення і купівля такого досить дорогого предмета, як автомобіль.
Більшість кредитних продуктів пропонують банки, і це не дивно, адже саме кредитування є одним з основних напрямків банківської діяльності. Якщо на зорі Незалежності та у часи становлення ринкових відносин в Україні скористатися банківським кредитом на купівлю автомобіля було досить важко, а він сам був, скоріше, екзотикою, то з роками кредити надаються все ширше. Їхні умови стають все більш гнучкими, а користуються ними все більше українців.
Finance.ua створив сервіс, завдяки якому легко взяти кредит онлайн на картку в Україні. Оформлення заявки триває лише декілька хвилин. Переходьте за посиланням та перевірте самостійно.
Для того, щоб отримати такий кредит насамперед необхідно визначитися з кількома базовими моментами. По-перше, це сам автомобіль. Він може бути як новий і тут ще в салоні вам запропонують кілька банків-партнерів, які надають кредити на покупку нової автівки, так і вживаний.
Однак це не означає, що ви маєте скористатися послугами саме того банку, який вам пропонують, адже вибір фінансової установи — за вами. Теоретично салон може заперечити проти банку, який обрав клієнт, але практично це відбувається надзвичайно не часто.
Врешті, автосалону важливо продати свій товар, тобто автівку, й отримати за неї гроші, а де гроші візьме клієнт — його власна справа. Тому маєте вибір — або з того переліку, що вам запропонують в автосалоні, або ж можете користуватися власними критеріями. До прикладу, ви обслуговуєтеся у якомусь банку вже багато років і у вас там особливі умови.
Що стосується авто, що були у використанні, то банки також охоче надають кредити на їхню купівлю, однак процедура буде трохи складніша. По-перше, на такі умови має погодитися продавець автомобіля, а ним може бути як фізична особа, так і юридична особа. Втім, тут теж проблем не передбачається — у разі погодження кредиту продавець отримує свої гроші відразу.
По-друге, банк може вимагати експертної оцінки автомобіля, який ви купуєте. Адже після надання кредиту машина переходить у банківську заставу, тобто її ціна має бути ринковою. З цього випливає, що під кредитну програму потрапляють не всі вживані автівки, які є на ринку — кожен банк, що надає кредити на їхню купівлю, встановлює свої обмеження. Тому у кожному конкретному випадку необхідно буде визначатися індивідуально.
Утім, багато банків співпрацюють з автомайданчиками та автосалонами, які торгують вживаними машинами, і мають на своїх сайтах відповідні переліки. Це значно полегшує процедуру вибору.
Тут варіантів дуже багато. Тому варто не поспішати й вивчити пропозиції банків. Звернути увагу на акції або спеціальні програми, які часто пропонують банки для клієнтів.
Часто банки співпрацюють з великими дилерами, і у цих випадках можна заощадити або отримати дуже привабливі пропозиції, які, якщо й не зекономлять гроші в момент покупки, можуть принести відчутні бонуси у майбутньому. Це можуть бути знижки на купівлю автівки, зменшені відсотки за кредитом, пільгове страхування, обслуговування на СТО, додаткові послуги, програми дострокового погашення кредитів тощо.
Кредити на купівлю вживаних авто також можуть містити особливі умови, завдяки яким банк намагається зробити свою пропозицію для клієнта привабливішою.
Тому — вивчайте уважно всі пропозиції, перед тим, як визначитися з банком.
Зазвичай банки обмежують суму кредиту. У більшості випадків, звісно, йдеться про максимальну планку, але й кредит на 10 тис. гривень, приміром, також не дадуть — такі кошти простіше взяти зі звичайної кредитки.
Скоріш за все, доведеться сплатити перший внесок — зазвичай він починається від 30% від тіла кредиту.
Доведеться підтвердити платоспроможність — тобто надати банку документи про доходи.
Гроші за автомобіль перерахують напряму продавцю, покупець, хоча саме він бере кредит, їх на руки не отримає.
Звісно, автомобіль перейде у банківську заставу, як предмет, що забезпечує кредит.
Також доведеться оформити каско — банк має бути впевненим, що в разі потреби отримає свої кошти, а не купу брухту.
До речі, каско не звільняє від потреби оформити автоцивілку — це різні страхові продукти й тут своє слово каже закон, який зобов’язує страхувати цивільну відповідальність перед третіми особами незалежно від наявності каско.
Не забувайте про власну безпеку на дорозі. На Finance.ua можна оформити автоцивілку, каско, та навіть оптимальну Зелену картку для свого авто.
Щодо страхових продуктів, то, скоріш за все, доведеться користуватися послугами тих страхових компаній, які вам обере банк-надавач кредиту. Втім, у цьому немає нічого страшного — умови тут будуть «середніми» за ринком. А, можливо, й кращими — банк може мати особливі умови страхування для своїх клієнтів.
Крім того, буде обмежено максимальний строк за кредитом. Утім, тут також нічого нового — будь-який кредит не може тривати вічно.
Тому після того, як визначилися з банком та автівкою, завітайте до найближчого відділення та проконсультуйтеся з кредитним менеджером щодо конкретних умов та уточніть необхідний перелік документів, які вам буде потрібно надати для отримання кредиту.
Крім довідки про доходи, про яку вже йшлося, необхідно буде надати стандартний перелік документів. Зазвичай це:
- паспорт та довідка про присвоєння індивідуального податкового номера;
- документи на автомобіль — рахунок-фактура або специфікація, або договір купівлі-продажу;
- документи щодо обтяжень (арешту або заборони відчуження) рухомого чи нерухомого майна в державних реєстрах.
Банк може попросити й інші документи, однак це вже суто індивідуально і передбачити, що саме це буде, неможливо.
Власне, ці витрати не такі вже й додаткові, однак будьте готові, що вам доведеться ще оплатити послуги щодо реєстрації авто; збір на обов’язкове державне пенсійне страхування — він залежить від вартості авто та становить 3−5% від його ціни; страхування життя позичальника, тобто особи, що отримує кредит.
Про страхування цивільної відповідальності та каско ми вже згадували. Можливі й інші витрати, однак вони не критичні на фоні вартості машини.
Отже, варіантів придбати автомобіль у кредит досить багато. Це стосується як вживаних, так і нових автомобілів. Особливих проблем у цій процедурі нема — вона відпрацьована роками та в тому, щоб все відбувалося максимально швидко і комфортно, зацікавлені всі сторони: продавець, покупець, банк, який надає кредит.
Загалом же, як свідчить практика, вся процедура купівлі автомобіля у кредит триває два-три дні від моменту звернення в банк.
До того ж більшість автосалонів, як уже зазначалося, напряму працюють з банками та всі необхідні документи можна оформити прямо на місці купівлі автомобіля, без додаткових візитів у банк.