Де і як взяти кредит у випадку поганої кредитної історії
Про варіанти, які існують
У житті кожного українця може виникнути ситуація, коли терміново потрібні гроші. Наприклад, необхідно оплатити дороге лікування, операцію собі чи близькій людині. Якщо позичити грошей рідним чи знайомим не вдається, можна звернутися по гроші до банку.
До речі, якщо вам не вистачає грошей, а зарплати ще немає, то отримати кілька тисяч гривень за 10−20 хвилин собі на карту цілком реально. Для цього достатньо скористатися сервісом Finance.ua.
Для того щоб банк погодився оформити вам кредит на потрібну суму, дуже важливо мати хорошу кредитну історію. Вона покаже банку, що ви — надійний позичальник, і вам можна сміливо довірити гроші. Але що робити, якщо кредитна історія зіпсована?
Таке може статися, якщо ви в минулому вже позичали у банку гроші та не змогли вчасно повернути. У разі прострочення платежу, невчасного повернення кредиту або, що ще гірше, неповернення кредиту банк подає відомості до Бюро кредитних історій, що призведе до псування кредитної історії. І виправити її буде дуже складно.
Якщо ви звернетеся до банку щодо нового кредиту, перше, що зробить банківський фахівець, — звернеться із запитом до бюро кредитних історій. І якщо він побачить, що кредитна історія погана (а отже, ваш кредитний рейтинг — низький), він з великим ступенем ймовірності відмовить вам у кредиті.
Швидко виправити кредитну історію не вдасться, хоч би як людина намагалася. Річ у тім, що, наприклад, в Українському бюро кредитних історій записи зберігаються протягом 10 років. Тобто лише через 10 років старі записи у кредитній історії обнуляються. Поки це не сталося, інформація про ваші проблеми з кредитами доступна.
Єдиний спосіб очистити кредитну історію — або не брати кредитів взагалі, або більше не допускати прострочень. Тоді поступово старі записи про прострочення будуть видалені, і кредитна історія очиститься.
У жодному разі не варто одразу впадати у відчай. Має сенс спочатку спробувати звернутися за допомогою до банку (особливо якщо ви давній його клієнт, маєте в ньому відкриті карткові рахунки, що активно використовуються. — ред.) і спробувати взяти кредит на невелику суму.
Що точно не варто робити, це подавати кілька заявок одночасно в різні банки. Банки відразу дізнаються, що ви намагаєтеся брати кредит у кількох місцях відразу, і це насторожить. У цьому випадку ви гарантовано втратите шанс оформити кредит.
Можна спробувати спочатку взяти кредит на невелику суму, погасити його, щоб банк переконався, що ви сумлінний позичальник. А через деякий час спробувати взяти вже більшу суму.
Легко порівняти та взяти кредит готівкою онлайн в українських банках та фінансових організаціях можна завдяки Finance.ua. Для цього ми підібрали для вас понад 20 варіантів. Тож, обирайте та оформлюйте кредит готівкою онлайн швидко та зручно.
Ще один варіант позичити гроші у банку — оформити кредитну картку. Деякі банки легко видають пристойний кредитний ліміт, особливо, якщо принести довідку про доходи зі свого підприємства.
Звичайно, якщо ви безробітний або працюєте неофіційно, шанс отримати великий кредитний ліміт буде суттєво нижчим, але спробувати все ж таки варто.
Деякі банки можуть надати кредитний ліміт без довідки про доходи.
Отримавши кредитну картку, ви автоматично отримаєте до двох місяців пільгового періоду (бажано оформляти її на початку місяця). Але навіть якщо ви не зможете вчасно повернути банку гроші, достатньо буде просто вносити щомісячно обов’язковий платіж. Відсоток на залишок буде нижчим, ніж якби ви взяли звичайний кредит.
Якщо всі банки, куди ви звертаєтеся, відмовили, залишається один варіант: оформити онлайн-кредит в одній з мікрофінансових організацій.
Видачею онлайн-кредитів в Україні займаються MoneyVeo, Mycredit, CreditPlus, ЄвроГроші та багато інших мікрофінансових організацій (МФО).
Перший кредит подібна компанія найчастіше дає на невелику суму і під символічний відсоток — 0,1% річних. Але вже за наступний кредит доведеться розщедритися по-повній: у деяких компаніях ставки в перерахунку на річну сягають 700% річних і більше.
При цьому онлайн-кредит дозволяє швидко отримати потрібну суму на банківську картку. Щоб отримати онлайн-кредит, достатньо заповнити анкету на сайті, вказавши свої паспортні дані та номер банківської картки.
Багато грошей у такий спосіб не отримаєте: мікрофінансові організації позичають одному клієнту від 3 до 15 тисяч гривень.
Але пам’ятайте, всі кредити рано чи пізно доведеться віддавати.
Прострочені кредити можуть купити колекторські компанії, які потім будь-якими правдами й неправдами виб’ють борги, часто балансуючи на межі, а іноді й свідомо порушуючи закон.
Проте, якщо вчасно повернути кредит подібній організації, інформація про це також відобразиться в кредитній історії. Поступово таким чином кредитна історія покращуватиметься.
Через деякий час людина отримає шанс взяти кредит у банку, де відсоткові ставки будуть набагато нижчими, ніж у МФО.