Як погасити кредит

Все, що потрібно знати про виплату кредиту

Кредити завжди краще гасити вчасно. Це дозволить сформувати позитивну кредитну історію і не переплачувати на штрафах і зайвих комісіях.
Зміст

Щоб погашати кредит правильно, потрібно знати:

  • графік погашення кредиту або розрахункову дату за кредитною карткою;
  • точну суму, яку необхідно погасити на конкретну дату;
  • доступні способи погашення кредиту, включаючи варіанти, як оплатити кредит онлайн;
  • комісії, які банк утримує при кожному з варіантів погашення кредиту.

Графік погашення кредиту

При видачі іпотечного кредиту, автокредиту або цільового кредиту на товар (наприклад, на побутову техніку) зазвичай затверджується графік погашення.

Для кредитної картки банк встановлює конкретну розрахункову дату, до якої клієнт повинен повністю або частково погасити заборгованість. В одних банках (наприклад, «Приватбанк"і «ТАСкомбанк") це потрібно зробити до 25-го числа кожного місяця, в інших (наприклад, в «Альфа-банку") розрахункова дата — це дата укладення договору.

Як дізнатися заборгованість за кредитом

Заборгованість за кредитом можна дізнатися одним з наступних способів:

  1. Дзвінком на телефонну лінію банку. Спочатку, щоб ідентифікувати вас, оператор попросить назвати анкетні дані, номер кредитного договору або кредитної картки. Після цього вам скажуть суму до погашення.
  2. В інтернет-банку. У ньому обов'язково буде загальна інформація по оформлений кредит і поточна заборгованість за ним. В інтернет-банку Приват24 показується мінімальний місячний платіж за кредитною карткою.
  3. У мобільному банкінгу. Багато банків в доповнення до десктопної версії інтернет-банку, якою можна скористатися за допомогою комп'ютера, пропонують мобільний додаток для смартфону. У додатку показується стан взятого кредиту і сума заборгованості.
  4. У відділенні банку. Це найбільш незручний спосіб, тому що в банк потрібно спочатку приїхати, а іноді ще й вистояти чергу.

Способи погашення кредиту

Банки пропонують кілька способів погашення кредиту:

  • Погашення кредиту готівкою у касі відділення банку. Найпростіший і водночас далеко не найзручніший спосіб. Крім того, що можна втратити час у черзі до каси, деякі банки у цьому випадку беруть додаткову комісію. Наприклад, Альфа-банк бере 50 гривень, якщо сума погашення через касу становить менше ніж 10 000 гривень.
  • Онлайн-погашення через інтернет-банк. Напевно, найзручніший спосіб для клієнта. Він дозволяє провести операцію швидко, іноді навіть без додаткових комісій. Єдиною умовою є наявність необхідної суми безготівкових коштів на інших рахунках у цьому або в інших банках.
  • Погашення кредиту з використанням платіжних терміналів банку або сторонніх організацій (наприклад, i-box). Популярний спосіб, але зі своїми нюансами: є додаткові комісії, плюс гроші можуть «падати» на рахунок кілька днів, що загрожує простроченнями і зайвими комісіями.
  • Погашення кредиту з використанням спеціальних платіжних сервісів. Наприклад: Portmone, EasyPay або LiqPay.

Як сплатити банківський кредит онлайн

Для цього потрібно:

  • Підключити інтернет-банк і зареєструватися в ньому.
  • Зайти в особистий кабінет і уточнити суму заборгованості.
  • Далі є два варіанти: здійснити оплату з іншого рахунки у тому ж банку (наприклад, погасити «мінус» на кредитці переказом з дебетової картки або з поточного рахунку) або з картки іншого банку.

Як сплатити онлайн-кредит у мікрофінансовій компанії

  1. Зайти в особистий кабінет на сайті мікрофінансової компанії.
  2. Ввести дані своєї картки, з якої буде здійснюватися погашення кредиту.
  3. Ввести суму погашення.
 

Якщо ви збираєтеся погасити кредит за іншу людину (наприклад, за свого родича), можна зробити це без авторизації. Для цього треба зайти на сайті компанії в розділ погашення і ввести номер мобільного телефону клієнта, який оформив кредит.​

Як зробити все вчасно і не переплатити зайвого

1. Намагайтеся гасити кредит заздалегідь

Уточнюйте регламенти зарахування платежів. Потрібно розуміти, як довго будуть йти гроші, відправлені будь-яким з можливих способів. І, виходячи з цього, розраховуйте строк платежу. Якщо розрахункова дата 25-го, а ви гасите кредит в терміналах i-box, внесіть платіж 22-го. Гроші можуть йти до 3 днів, і так ви точно не допустите прострочень і не підхопите зайві комісії.

Якщо гасите з дебетової картки в тому ж банку, то, швидше за все, платіж дійде в той самий день. Але навіть в цьому випадку краще мати добу в запасі. Адже в останній день може статися щось, що завадить вам сплатити борг. Після чого банк із задоволенням спише свою комісію.

2. Вносьте трохи більше, ніж мінімальна сума

Іноді банки додають до суми заборгованості кілька копійок, з розрахунку 0,1% або навіть 0,01% річних за кредитом (наприклад, бувають розстрочки під 0,01%). Ви можете не побачити або не врахувати їх. Але недоплачені навіть кілька копійок призведуть до прострочення і переплати. Щоб цього уникнути, краще заплатити пару гривень зверху.

3. Намагайтеся погашати кредит онлайн або в касі банку

Платіжні сервіси і сторонні (небанківські) термінали беруть за свої послуги комісію. Інтернет-банк, термінали самого банку і його каси — як правило ні. Якщо хочете заощадити, намагайтеся користуватися інфраструктурою банку. Але якщо на проїзд до найближчого банківського відділення або терміналу доведеться витратити 14 гривень, а термінал в магазині через дорогу візьме 10 гривень комісії, термінал буде вигідніший.