Безкоштовна розстрочка від monobank

Правила користування сервісом “Покупка частинами”

У monobank з'явилася безвідсоткова розстрочка. Послуга називається "Покупка частинами". Вона дозволяє розбити суму чека на кілька рівних платежів і виплачувати її частинами. Finance.ua розбирався, як вона працює і чим "покупка частинами" відрізняється від аналогічної послуги від ПриватБанку.
Зміст

Що таке "Покупка частинами"

Це розстрочка без переплат від monobank. До появи «покупки частинами» у банку була тільки платна розстрочка, яка являє собою споживчий кредит під 1,9% на місяць. Нова послуга, на відміну від неї, працює як класична розстрочка без будь-яких процентних ставок і переплат. Щоправда, якщо платною розстрочкою можна скористатися в будь-яких торгових точках світу, де є платіжний термінал, то безкоштовною тільки в магазинах – партнерах monobank.

«Покупка частинами» оформляється на кредитну картку з встановленим кредитним лімітом. Точніше двома: лімітом за карткою і лімітом за розстрочкою. Це дві різні суми. Другий ліміт з'явиться тільки в тому разі, якщо буде встановлено перший. Гасити розстрочку, звичайно, можна буде і власними грошима, але оформити її без ліміту за карткою не вийде.

Як це працює

Дуже просто. Ви обираєте товар, оформляєте розстрочку, вказавши зручну кількість платежів, і оплачуєте тільки перший внесок. Банк перераховує решту суми продавцю, а ви поступово повертаєте йому борг рівними платежами.

Де оформити "Покупку частинами”

Поки що у monobank тільки три магазини-партнери з безпроцентної розстрочки: Comfy, «АЛЛО» і MI Store. Купуючи товар в Comfy, оплату можна розбити на 3 – 12 платежів.

В «АЛЛО» і MI Store – до 16 платежів.

Як оформити "Покупку частинами”

Найперше, що потрібно зробити, це:

Далі послідовність дій така:

  1. Обрати товар вартістю від 1000 гривень. З більш дешевими товарами послуга не працює.
  2. Повідомити продавця, що ви купуєте його через «Покупку частинами» від monobank, і продиктувати номер свого мобільного телефону.
  3. На телефон прийде push-повідомлення від мобільного додатку monobank з пропозицією підтвердити покупку. Потрібно відповісти згодою.

Це все.

Якщо купувати товар в інтернет-магазині comfy.ua, потрібно обрати опцію «самовивіз з магазину».

Після підтвердження в закладці «Розстрочка» з'явиться інформація про ваш кредит:

  • сума щомісячного платежу;
  • розрахункова дата;
  • залишок боргу.

Перший платіж вноситься відразу, другий – рівно через місяць після оформлення.

Порівняння безкоштовних розстрочок monobank і ПриватБанку

Безкоштовна розстрочка від monobank створена за образом і подобою аналогічної послуги від ПриватБанку. У них навіть назви схожі «покупка частинами» і «оплата частинами». Обидві безвідсоткові, оформляються на картку банку без будь-яких додаткових документів. Але у розстрочки від monobank є одна беззаперечна перевага – банк не бере комісію за списання кредитних коштів.

У день розрахункової дати обидва банки візьмуть те, що їм належить. Якщо на вашій картці будуть власні гроші, то вони будуть списані в першу чергу. Якщо ж їх не вистачить, залишок (або вся сума платежу) буде списаний в рахунок кредитного ліміту. Так от, «Приват» за списання «в мінус» візьме 4% від суми, а monobank проведе платіж без комісії.

В цьому плані розстрочка від monobank безперечно вигідніша. Але поки що вона безнадійно програє за кількістю партнерських торгових точок. Приватівську «Оплату частинами» сьогодні можна оформити в 2485 інтернет-магазинах і близько 60 000 офлайн магазинах. Втім, за словами засновників monobank, список їхніх партнерів також буде постійно поповнюватися.

Що ще потрібно знати про "покупку частинами”

  1. Кількість покупок, які можуть бути оформлені в розстрочку, необмежена. Головне, щоб загальна вартість покупок не перевищувала суму ліміту з «покупки частинами».
  2. Можна оформити кілька розстрочок на різні покупки, а можна оформити одну відразу на кілька товарів.
  3. При оформленні розстрочки не потрібні жодні документи. Взагалі. Ні паспорт, ні ідентифікаційний код, ні сама кредитна картка.
  4. За бажання заборгованість з «покупки частинами» можна погасити достроково.