Біла (дебетова) картка monobank

Навіщо потрібна і як оформити?

Через два з гаком роки після старту monobank випустив дебетову картку. Керівництво проекту вирішило-таки прислухатися до численних прохань клієнтів. Тепер вони мають можливість одночасно використовувати і дебетову картку, і користуватися кредитним лімітом. Раніше їм доводилося вибирати між одним та іншим. Але все не так просто. Ми розповімо про нову - білу картку від monobank і про нюанси її використання.

Перша дебетова картка від monobank випускається в білому кольорі й поки що працює в тестовому режимі. Зараз вона доступна в бета-версії програми monobank на iOS і Android.

По суті, біла картка – це звична нам чорна картка monobank, тільки без кредитного ліміту. Обидві картки можна поповнити без комісії з боку mono. Обидві нараховують 10% річних на залишок власних коштів понад 100 гривень. З обох можна переказувати гроші на інші картки, безкоштовно поповнювати мобільний, оплачувати комуналку і здійснювати інші операції.

Обидві дозволяють заробляти кешбек у двох обраних категоріях при витраті власних коштів. І це здорово, подумаєте ви. Адже при витраті своїх грошей monobank дає можливість заробляти підвищений кешбек, який в деяких категоріях може доходити до 20%. Якщо витрачати кредитні, то він буде 1%, незалежно від категорії.

Виходить, тепер можна заробляти підвищений кешбек, розраховуючись дебетовою карткою, заробляти на ній % на залишок і, коли потрібно, безкоштовно користуватися лімітом на другий – кредитній картці. Красота!

Та не так сталося, як гадалося. У monobank, мабуть, вирішили, що такі правила будуть надто хорошими для клієнтів, але не для самого банку. Тому додали одну умову: якщо на чорній картці існує заборгованість (тобто використовується кредитний ліміт), то відсотка на залишок по білій картці не буде, плюс кешбек по ній буде лише 1%.

Приклад

У Сергія дві картки monobank: чорна (кредитка) і біла (дебетова). По чорній він використовує кредитний ліміт, заборгованість за яким становить 500 гривень. При цьому на білій лежать 10 000 гривень власних коштів. В цьому випадку Сергій зароблятиме 1% кешбеку при розрахунках обома картками. Також по його білій картці банк не нараховує % на залишок.

Чи є тоді сенс оформляти білу картку? Так. Вона позбавить вас від необхідності погашати кредитний ліміт на чорній, якщо ви того не хочете. Наприклад, за допомогою дебетової картки можна відкрити в monobank депозит, якщо по чорній ви користуєтеся кредитним лімітом і його погашення поки не входить у ваші плани (щоб його відкрити з чорної, спершу доведеться погасити борг по картці).

На білу картку можна буде зарахувати вклад з відсотками, який уже закінчився, якщо ваша чорна картка перебуває «в ліміті» і ви, знову-таки, поки не хочете його погашати.

Також якщо ви, наприклад, купуєте в monobank онлайн валюту, то, щоб не погашати ліміт на кредитці, оплатити покупку можна з білої картки, заздалегідь поповнивши її.

Дебетова картка monobank може бути в двох видах – віртуальна і пластикова іменна. Першу можна випустити безкоштовно, а за пластик доведеться заплатити 150 гривень.

Як оформити білу картку monobank?

У бета-версії програми на Android (v 1.27.0) на головному екрані з'явилася спеціальна іконка:

Якщо на неї натиснути, з'явиться перелік вже наявних карток monobank, включаючи віртуальні. Внизу екрана є іконка «Нова картка»:

Натиснувши на неї, потрапляємо у вікно, де можна вибрати, перевипустити вже наявну картку або випустити нову:

Свайпнувши вліво, доходимо до пункту, де пропонується випустити білу картку:

Натискаємо на «Хочу білу картку». Далі потрібно буде вибрати форму випуску – віртуальну або пластикову. Віртуальну можна випустити одразу:

А ось пластикову доведеться почекати близько двох тижнів. Зате вона буде іменною і з фотографією:

Ще одна важлива деталь: програма сама вибирає, якої платіжної системи випустити віртуальну картку. І якщо ваша чорна картка від Mastercard, то біла буде від VISA. І навпаки.

Натискаємо кнопку «Хочу віртуальну картку»:

І потім натискаємо «Продовжити» і ваша біла картка з'явиться в переліку ваших карток:

Усе. Тепер ви можете користуватися відразу двома картками від monobank.