Цікаві новинки від monobank, які ви могли пропустити

Опікунський контроль, благодійні банки та патріотичні скріни для карток

5,8 мільйонів клієнтів monobank за 4,5 роки сплатили своїми картками майже 3 мільярди покупок на суму 1,6 трильйона гривень і заробили на цьому 3,2 мільярда гривень кешбеку. Таким цифрам позаздрять більшість українських банків. Почасти секрет успіху найяскравішого вітчизняного фінтех-проекту в тому, що його творці постійно вдосконалюють свій продукт, «шліфуючи до блиску» те, що вже зроблено, та створюючи нові, корисні функції. Ми розповімо про три останні новинки в додатку monobank, які ви могли пропустити.
Зміст

Опікунський контроль

Дуже корисна функція, яка дає третім особам контроль за карткою клієнта. Звісно, за згодою останньої. Навіщо це потрібно?

«Опекунський контроль» оцінять люди похилого віку, які на «ви» зі смартфоном і невпевнено почуваються у світі онлайн платежів. З його допомогою вони можуть довірити керування своїм рахунком комусь із близьких.

Функція може стати в нагоді і тим клієнтам, хто, наприклад, тимчасово або постійно перебуває в регіоні, де немає стабільного інтернет-з'єднання, без якого немає можливості розпоряджатися своїми грошима на картці monobank. Але підключивши «Опекунський контроль», можна доручити це довіреній особі.

Для активації функції потрібно зайти в «Параметри картки» –> «Керування доступом до картки» –> «Створити QR код».

На екрані з'явиться QR код, який за допомогою додатку monobank повинен відсканувати той, кого ви обрали довіреною особою (звісно, ​​ця людина також має бути клієнтом моно). Для цього йому потрібно зайти в меню «Ще» –> «Сканер QR коду».

Після цього опікун отримає можливість розпоряджатися грошима на рахунку, обмежувати певні типи операцій, а також встановлювати ліміти. Наприклад, на зняття готівки у банкоматах. Якщо власник картки їх перевищить або вирішить здійснити заборонену операцію, опікун отримає відповідне повідомлення.

Благодійні банки

У розділі «Накопичення» у додатку monobank з'явилися три благодійні банки. З їхньою допомогою можна накопичувати та переказувати гроші військовим через фонд «Повернись живим», на «Підтримку армії» або на «Гуманітарну допомогу».

Як і зі звичайними банками, благодійні мають 4 варіанти накопичення:

округляти баланс на картці на кінець дня
округляти суму кожної покупки
передавати відсоток витрат
налаштувати регулярний платіж

Округляти залишок на картці, і округляти витрати можна до 10, 100 чи 1000 гривень. Наприклад, ви налаштували округлення залишку до 100 гривень. Це означає, що якщо наприкінці дня залишок на картці буде, скажімо, 998,23 гривень, то 98,23 гривень потрапить у Банку, а на картці залишиться 900.

Якщо вибрати округлення витрат, тут принцип інший. Припустимо, ви налаштували округлення до 10 гривень та розплатилися карткою у магазині на 45,70 гривень. Тоді у Банку потрапить 4,30 гривень, а з картки спишеться рівна сума у ​​50 гривень.

Відсоток витрат можна налаштувати від 1 до 10%. Якщо налагоджено умову 10%, то при витраті кожної 1000 гривень 100 потрапляє в Банку.

Ну й найпростіше – регулярний платіж. Його можна налаштувати так, щоб із заданою періодичністю в неї перераховувалася якась конкретна сума (від 50 гривень та вище). Платіж може здійснюватися раз на день, на тиждень, на два тижні чи на місяць.

Створювати окремо благодійні банки не потрібно. Вони вже готові та видні у розділі «Накопичення». Залишилося лише наоаштувати способи їх наповнення.

Незабаром продукт обіцяють перезапустити і додадуть туди всі фонди, підключені до monobank.

Ось цифри, з яких можна судити про те, наскільки затребувані благодійні банки. У фонд «Повернись живим» клієнти mono переказали майже 25 мільйонів, на «Підтримку армії» — 24,12 мільйона, а на «Гуманітарну допомогу» за їх допомогою було передано 6,54 мільйона гривень. Процес передачі грошей відбувається щодня. Суму, накопичену сьогодні, буде перераховано на рахунки фондів завтра.

Патріотичні скріни для карток

Новинка пов'язана з візуальною естетикою, а не з функціоналом як таким. Розробники monobank додали кілька патріотичних скрінів для карток, які можна додати в електронні гаманці Apple Pay та Google Pay.

Щоб «переодягнути» картку, потрібно зайти в налаштування картки, свайпнувши ліворуч, зайти в меню «Разом до перемоги», вибрати новий дизайн та натиснути «Застосувати». Після цього картка у вашому гаманці матиме інший вигляд: