Шість найкращих карток, які повинні бути у кожного

Вибір редакції Finance.ua

Карткові продукти, пропоновані найбільшими банками України, широко відомі і популярні. Їх дуже багато, і часто українцям складно розібратися, які з них кращі, які – гірші. Застаріла думка «однієї картки достатньо для всього» впевнено відживає своє; універсальних варіантів на всі випадки життя немає. Якісь картки хороші в одному, якісь – в іншому.
Зміст

Які ж картки варто мати в гаманці, щоб максимально вигідно користуватися банківськими послугами? Ми вирішили допомогти з відповіддю на це запитання.

Пропонуємо до вашої уваги огляд шести карток – трьох кредитних і трьох дебетових – від великих українських банків. Кожна з цих карток має свої особливості, що роблять її по-своєму цікавою для клієнта.

Усе, що потрібно знати про картки та їх комбінаціях – в нашому телеграм-каналі.

Дебетові картки

Дебетова картка «Коко Кард» Банку Форвард

Ця картка поєднує всі переваги, які тільки можуть бути у дебетової картки:

  • 0% за зняття готівки в будь-яких банкоматах як в Україні, так і за кордоном;
  • 0% за переказ коштів на будь-яку картку;
  • 0% за поповнення з будь-якої картки іншого банку;
  • 0% за поповнення готівкою в касі відділення та банкоматах.

Але найголовніше – унікальні умови зберігання клієнтських коштів.

Банк нараховує 12% річних на суму залишку від 100 грн до 15 тис. гривень, а в разі, якщо денний залишок коштів на картковому рахунку перевищує 15 тис. грн – 8,0% річних, що є унікальною пропозицією на ринку карткових продуктів України.

Важливим фактором є те, що картку можна замовити на сайті, і кур'єр доставить її за вказаною адресою.

У жовтні для нових клієнтів банк запустив один з найбільш затребуваних продуктів на ринку, який зараз, в розпал пандемії коронавірусу, є важливою умовою і цікавою фішкою – можливість миттєвого оформлення віртуальної картки без візиту в банк завдяки віддаленій відеоідентифікації та електронному підпису документів в мобільному додатку Forward Online.

Як бачимо, Forward bank піклується не тільки про гроші, а й про здоров'я і зручність своїх клієнтів.

«Правильна картка» KredoBank

2,5 роки тому в життя українців міцно і назавжди увійшов онлайн-валютообмін. Тепер не треба бігати по обмінниках, щоб купити або продати іноземну валюту. Щоправда, для того щоб здійснювати ці операції за допомогою ноутбука або смартфона, треба заздалегідь подбати про картки в потрібних валютах.

Пандемія коронавірусу, запровадження «червоних зон» і карантину в містах роблять процедуру онлайн-валютообміну ще більш затребуваною. До того ж це просто зручно.

В таких умовах ідеально підійде пакет «Правильна картка» від KredoBank.

Як пояснив Finance.ua виконавчий директор напряму електронного бізнесу АТ «Кредобанк» Олександр Овчарук, при відкритті пакету в банку (до речі, безкоштовного в обслуговуванні) клієнт отримує відразу 5 рахунків:

  • поточний (картковий) в гривні;
  • поточний в доларах США;
  • поточний в євро;
  • поточний в польських злотих;
  • накопичувальний рахунок у гривні, на який нараховується 6% річних.

Дві картки – одну в гривні і одну в будь-якій іноземній валюті (долар, євро, злотий) – клієнту відкриваються безкоштовно. Обслуговування – безкоштовне.

І найголовніше: дуже зручно міняти валюту між поточними рахунками. А якщо врахувати, що KredoBank пропонує одні з найкращих курсів для валютообміну онлайн (найчастіше – найкращий курс онлайн-продажу долара в Україні), то стає зрозуміло, що без «правильної» картки не обійтися.

Зі слів Овчарука, все це в комплексі призвело до збільшення кількості операцій обміну валюти вдвічі в порівнянні з II кварталом 2021 року, що свідчить про популярність продукту.

За добу клієнт KredoBank може купити або продати валюту на суму, еквівалентну 100 тис. доларів США. Зняття коштів після валютообміну в онлайн-банкінгу відбувається без комісії.

При цьому, якщо необхідна для зняття сума не перевищує 3 тис. доларів/євро або 50 тис. гривень, вона видається відразу за зверненням клієнта. У разі необхідності отримати більшу суму готівкою, її доведеться заздалегідь замовити або у відділенні, або через кол-центр.

Варто додати, що онлайн-валютообмін у KredoBank працює практично цілодобово, без перерв і вихідних.

Олександр Овчарук також поділився з нами інформацією, що KredoBank до кінця року планує кілька оновлень мобільного додатку, які спрямовані не тільки на запровадження нових послуг для клієнта, але і на поліпшення наявної функціональності і розширення можливостей безконтактних платежів.

«всеКАРТА» ПУМБ

Ви мріяли мати картку, за якою всі операції будуть без комісії? Безкоштовне поповнення і безкоштовне зняття готівки в будь-якому українському банкоматі; безкоштовний переказ на картку іншого банку і нуль комісії за щомісячне обслуговування.

Банк ПУМБ створив таку картку і назвав її «всеКАРТА». Картка буде ідеальним варіантом для різних нарахувань (зарплати, пенсії, соціальних виплат).

Крім того, встановивши мобільний додаток PUMB Online і обравши категорію кешбеку «Турбота про будинок», можна без комісії оплачувати комунальні платежі і при цьому отримувати 5% кешбеку.

Кредитні картки

Картка «Сaméléon» Альфа-Банку

Перша в Україні картка з нескінченним пільговим періодом! Такого ще не було ні в кого: можна здійснювати покупки, а гасити лише 10% від загальної суми заборгованості.

Крім того, картка дозволяє заробляти до 10% кешбеку за допомогою оригінальної програми лояльності Cash'u'club на обрані категорії (до 7 категорій) і 0,5% кешбеку на всі інші покупки, здійснені із застосуванням технологій Google Pay, Apple Pay або Garmin Pay. За місяць таким чином можна заробити до 1000 гривень бонусами.

А на залишок власних коштів банк нарахує 5,5% річних. Так що можна використовувати картку і для зберігання своїх грошей.

У комплект переваг входить також:

  • 2 безкоштовні відвідування бізнес-залів Lounge Key по всьому світу;
  • знижка на паркування в аеропорту «Бориспіль»;
  • 2 безкоштовні пакування багажу в аеропорту «Бориспіль» на рік;
  • знижка на поїздки в і з аеропортів і залізничних вокзалів з таксі Bolt;
  • страхування подорожей – компенсації за затримку/скасування рейсу або втрату багажу.

Картка «Велика п'ятірка» Таскомбанку

Цю картку оцінять ті, хто любить не тільки витрачати, але і заробляти на цьому. Адже за карткою «Велика п'ятірка» Таскомбанк виплачує кешбек майже на будь-яку витрату – в розмірі 1% від суми покупки. І це «чистими» (вже після вирахування податків). За місяць можна отримати до 777 гривень (до відрахувань).

А за покупки у всіх супермаркетах («АТБ», «Ашан», Novus, VARUS, METRO, «Сільпо» та багатьох інших) і за розрахунки на всіх АЗС банк виплачує 2% «чистими». Причому робить це на постійній основі. Не треба залежати від вибору категорій, які в інших банках кожен місяць різні. Тому ця картка – незмінний атрибут всіх шопоголіків.

Картка «О.Карта» О.Банку

З кожним роком шопінг все більш впевнено перебирається в інтернет. Робити покупки, сидячи за екраном улюбленого ноутбука або смартфона – не тільки модно, але і вигідно. Особливо якщо оплачувати їх кредитною карткою від О.Банку.

Банк не тільки пропонує великий пільговий період (до 120 днів), а й виплачує кешбек у розмірі 5% (до сплати податків) на всі розрахунки в інтернеті. Поповнення рахунку телефону на сайті мобільного оператора і замовлення продуктів, покупки в «Розетці» або «Ельдорадо» з оплатою через сайт – все це тепер на постійній основі принесе 5%. За місяць таким чином банк може нарахувати до 500 гривень (до відрахувань).

До того ж картка – безкоштовна як в оформленні, так і в обслуговуванні. Навіть платні страховки з самого початку відключені.