10 речей, які ви не знали про ПриватБанк

Що потрібно знати про найбільший банк країни

Приватбанк обслуговує понад 20 мільйонів клієнтів - фізичних осіб. Для порівняння: це більше, ніж п'ять таких країн, як Хорватія, ніж дві такі, як Ізраїль або Австрія. На частку "Привату" припадає понад половина всіх активних платіжних карток, чинних банкоматів і терміналів в Україні. Швидше за все, ви самі або хтось з членів вашої родини є його клієнтами. Ми підібрали 10 корисних фактів про "Приват", про які ви могли не знати.

Це єдиний банк, де можна оформити картку для дитини

Приватбанк стимулює українців з дитинства користуватися банківськими продуктами. Дорослий може прийти у відділення з дитиною і оформити для неї картку «Юніора». На ній навіть можна встановити невеликий кредитний ліміт – до 300 гривень. Діти отримують можливість вчитися правильно користуватися банківськими картками і грамотно розпоряджатися грошима. Щоправда, є умова – дитині має бути не менше, ніж 6 років.

Це єдиний банк, чиї термінали приймають валюту

Приватбанк – поки що єдиний з українських банків, чиї термінали приймають іноземну валюту. На кожному з них вказана мінімальна купюра в доларах або євро, яку він може прийняти. Зазвичай це $1 і €5.

Депозит в Приватбанку можна забрати тільки на наступний день після закінчення

У більшості банків депозит з відсотками можна отримати в день його закінчення. У «Приваті» діє інша система. Гроші будуть доступні тільки на наступний день після його закінчення. А якщо їх не забрати протягом 5 днів, він автоматично пролонгується на наступний строк.

Відсотки за "Скарбничкою" розраховуються не так, як за звичайним депозитом

З назви зрозуміло, що «Скарбничка» – це послуга, яка допомагає накопичувати гроші. Робиться це або шляхом переказу регулярного платежу на її рахунок, або шляхом округлення суми до певного рівня при кожному зарахуванні або списанні з прив'язаної картки.

Банк каже, що нараховує 11% річних на залишок коштів на «Скарбничці». Але тут є важливий нюанс, який багатьох застає зненацька. 11% виплачуються тільки в разі, якщо накопичення не чіпати протягом цілого року. Якщо ж зняти хоча б гривню, то нараховується лише символічний 1% річних. Майте на увазі.

СМС-повідомлення приходять тільки на суму від 1000 гривень

Банк повідомляє про операції за рахунком смс-повідомленнями. Раніше вони приходили при витратах від 100 і більше гривень. Не так давно цей ліміт збільшився на порядок. Мабуть, в банку порахували, що надсилати так багато повідомлень занадто дорого.

При «Оплаті частинами» перший платіж можна зробити за кредитні кошти

Оформляючи в магазині розстрочку «Оплата частинами», перший платіж можна зробити за кредитні кошти. При цьому жодних додаткових комісій не буде. Щоб не платити комісій і далі, всі наступні платежі доведеться вносити за рахунок власних коштів. Тобто спочатку доведеться погасити борг за кредиткою, а потім поповнити її на потрібну для платежу суму. Якщо ж і далі гасити розстрочку кредитними грошима, то банк буде брати по 4% комісії з кожного погашення.

Інтернет-банк Приват24 – повноцінний фінансовий супермаркет

Приват24 – одна з головних переваг Приватбанку. Система дозволяє не тільки виконувати всілякі операції з поточними і картковими рахунками, але і отримувати безліч різноманітних послуг. Там, наприклад, можна оформити кілька видів полісів страхування (життя, здоров'я, застрахувати автомобіль або нерухомість), купити квитки на автобус, поїзд чи літак, замовити доставку їжі, квітів, води і багато чого ще.

В Приват24 можна замовити свою кредитну історію і кредитний рейтинг

«Приват» – засновник найбільшого в Україні кредитного бюро: Українського бюро кредитних історій (УБКІ). На всіх, хто хоч раз брав у банку кредит або оформляв кредитну картку, є досьє в УБКІ.

Замовити кредитну історію для ознайомлення можна прямо з Приват24, заплативши 50 гривень. Стільки ж доведеться віддати за те, щоб поглянути на свій кредитний рейтинг.

Майже всі послуги, які є в Приват24, доступні і в мобільному додатку

Зовсім не обов'язково тягати з собою ноутбук, щоб користуватися всіма послугами, що надаються Приватбанком, онлайн. У мобільному додатку Приват24 є майже все, що і в десктопній версії, включаючи доставку їжі, купівлю квитків, участь в програмі BlaBlaCar та інші послуги.

Мобільний додаток дозволяє знаходити неподалік торгові точки, де є знижки за картками Приватбанку

У «Приваті» діє бонусна програма «Бонус плюс». Розраховуючись карткою банку в магазинах-партнерах, отримуєш від 1 до 5 відсотків від витраченої суми на бонусний рахунок, з якого потім можна оплачувати покупки. Якщо включити на смартфоні геолокацію, через мобільний додаток можна побачити всі торгові точки-партнери банку, які знаходяться поруч. Зручно.

Приєднатися до багатомільйонної армії клієнтів ПриватБанку можна прямо тут, оформивши кредитну картку банку.