0 800 307 555
0 800 307 555

Крипторинок: розвиток у 2022 та тренди 2023

Прогноз Finance.ua

Добігає кінця найскладніший за весь час незалежності України 2022 рік. Незважаючи на всі складнощі та негаразди, спричинені повномасштабним вторгненням росії, він ознаменувався стрімким розвитком крипторинку в Україні.
Зміст

За даними звіту «Глобальний індекс впровадження криптографії за 2022 рік», підготовленого компанією Chainalysis, Україна посіла третє місце у світовому рейтингу країн із впровадження криптовалюти, поступившись лише В'єтнаму та Філіппінам і обігнавши Індію та США, які посіли відповідно 4-е та 5-е місця.

Водночас, як повідомила міжнародна платіжна платформа Triple A, у жовтні Україна посіла перше місце у світі за кількістю власників криптовалюти – 5,5 млн осіб. За даними платіжної платформи, в Україні 12,7% населення мають криптовалюту.

Перед українцями у 2022 році постали непрості фінансові завдання:

  • збереження заощаджень на тлі різкої девальвації національної валюти;
  • необхідність купівлі іноземної валюти тим, хто виїжджає за кордон. При тому, що у перші місяці повномасштабної війни Національний банк своєю ухвалою прибрав таку можливість для українців;
  • у зв'язку з переміщенням мільйонів біженців з України до країн Європи (і не тільки) гостро постало питання, як безпечно перемістити капітал з України до інших країн;
  • через те, що жінки з дітьми були змушені залишити Україну, а чоловіки залишилися в країні і продовжували працювати, постало питання, як відправляти фінансову допомогу своїм сім'ям до Європи.

Запити, сформовані суспільством, вплинули і формування поточних трендів на криптовалютному ринку.

Ще більше інформації про криптовалюти – в нашому телеграм-каналі. Підпишіться, щоб нічого не пропустити.

Зростання кількості користувачів

Насамперед, варто відзначити різке зростання кількості облікових записів, які відкривають українці на різних криптовалютних біржах та гаманцях – як всесвітньо відомих (Binance, Bitfinex, OKX, Huobi, ByBit тощо), так і українських.

Варто відзначити стрімкий розвиток трьох українських криптовалютних проектів – Kuna, WhiteBIT та Any.Cash. Завдяки їм українці отримали можливість купувати криптовалюти, розплачуючись одразу гривнею, без необхідності проміжної конвертації у долар чи євро.

Станом на кінець грудня кількість активних трейдерів на криптобіржі Kuna перевищила 35,5 тисячі, а щоденний обсяг торгів – 600 тис. дол. А загалом кількість клієнтів Kuna вже перевищила 0,5 мільйона.

Щодо другої української криптобіржі, кількість її користувачів зі 150 країн уже перевищила 3 мільйони.

Понад 1,5 мільйони користувачів і у криптогаманця Any.Cash, причому більшість із них – саме з України.

Інтерес до стейблкоїнів

Наступним трендом, що яскраво проявився в 2022 році, варто відзначити підвищений інтерес до стейблкоїнів як інструменту, що дозволяє не лише безпечно, нівелюючи ризики коливань цін на криптовалюту, зберігати свої кошти, а й передавати їх на будь-які відстані.

Для цього використовується інструментарій криптобірж і криптогаманців, а також є можливість при необхідності – перевести в готівку або ж переводити в кошти на банківських рахунках.

Українські криптовалютні біржі запропонували чудовий альтернативний інструмент для безпечного трансферту між клієнтськими рахунками – т.зв. «біржові коди», за допомогою яких можна не просто відправляти будь-яку валюту, але й робити адресний переказ на конкретного отримувача.

Криптовалютні депозити

Як альтернатива банківським депозитам з'явилася можливість розмістити вільні кошти у криптовалютах (наприклад BTC) або стейблкоїнах (наприклад USDT) на термінові депозити.

Ось, наприклад, які відсотки пропонує потенційним вкладникам біржа WhiteBIT:

Зокрема, у USDT можна заробити такі відсотки залежно від терміну:

Без прив'язки до біржі

Паралельно з розвитком криптовалютних бірж, які проводять величезну кількість операцій обміну між сотнями різних криптовалют, почали створюватися також автономні мультивалютні криптогаманці, які не прив'язані до якоїсь конкретної біржі.

Їх мета – забезпечити збереження коштів клієнтів в епоху зростаючої конкуренції між криптобіржами, активізації хакерських угруповань та зростання небезпеки злому та банкрутства найбільших криптобірж.

Нещодавнє падіння криптовалютної біржі FTX наочно показало небезпеку зберігання всіх наявних коштів на рахунках криптобіржі.

Для обслуговування подібних гаманців, не задіявши обмінний потенціал криптобірж, можна використовувати можливості різних криптообмінників, які здійснюють функцію конвертації з фіатних валют у криптовалюти й назад.

Зручно користуватися мультивалютними гаманцями, організованими на основі самих криптообмінників. Фактично, отримуємо відразу «два в одному»: не потрібно переказувати кошти з гаманця будь-куди, обмін відбувається «всередині».

Криптовалюти і Telegram

Нарешті, у 2022 році стало дуже популярним використання криптогаманця безпосередньо в найпопулярнішому месенджері Telegram.

Таку можливість українці та жителі інших країн отримали завдяки чат-боту від тієї самої Any.Cash. Після передачі номера мобільного телефону автоматично створюються унікальні гаманці в декількох криптовалютах і звичайних (фіатних) валютах.

Завдяки вбудованому інструментарію з'явилася можливість здійснювати:

  • моментальні перекази між користувачами Telegram із 0% комісією;
  • перекази на кошти в євро на IBAN-рахунки, допомагаючи рідним та близьким, які перебувають за кордоном у країнах Європи;
  • надійне зберігання коштів у найбільш захищеному месенджері Інтернету.

Використання рахунків Telegram дозволяє зберегти повну анонімність операцій, а використання сучасних методів шифрування транзакцій – захистити кошти від зловмисників.

Для захисту від злому також використовується двофакторна аутентифікація за допомогою електронної пошти або за допомогою Google Authenticator.

Окремо хотілося б наголосити на наявності можливості @AnyCashBot працювати з кодами українських бірж, що дозволяє об'єднати різні інструменти в єдину тісно пов'язану робочу систему.

Які тренди будуть актуальні на крипторинку наступного року?

На нашу думку це:

1. Розвиток мережі криптообмінників як сервісів, що пропонують потрібні послуги з обміну криптовалют між собою та на фіатні валюти.

2. Розвиток та ширше використання мультивалютних гаманців, подібних до тих, що пропонує Any.Cash. Зростання кількості клієнтів цієї компанії відбуватиметься завдяки зручному інструментарію та нульовій комісії при переказах між клієнтами всередині компанії. Неабияку роль відіграє і наявність вигідної партнерської програми: як показав досвід monobank, цей чинник досить важливий для напрацювання клієнтської бази.

3. Подальший розвиток криптовалютних платежів у Telegram як інструмента, що дозволяє зберегти анонімність клієнта та водночас надати йому весь необхідний інструментарій.

4. Зростання інтересу до стейблкоїнів та використання їх для зберігання коштів, у тому числі на депозитах на криптовалютних біржах, подібно до того, як зараз це відбувається на WhiteBIT.

5. Відхід від веб-версій та повсюдне використання мобільних програм для криптообміну та роботи з мультивалютними гаманцями.

6. Розвиток банківських карток, здатних шляхом прямого доступу до криптогаманців забезпечити інструментарій для проведення розрахунків у торгових мережах та платежів як усередині країни, так і за кордон.

Компанії, які зможуть утриматися у тренді та вчасно прийняти всі наявні виклики, а також максимально забезпечити потрібний інструментарій – виграють.