0 800 307 555
0 800 307 555

Hamster Combat, Notcoin, Banana: що відомо про клікери, які зводять світ з глузду

За своєю популярністю вони вже значно перевищують деякі відомі комп’ютерні ігри

Заробляти хочеться кожному. Й звісно, чим більше й легше цей процес, тим краще. А що може бути легше за тапання (натискання – Ред.) на екран вашого телефона? Саме такий принцип у таких собі «клікерів» через які зараз стільки галасу. Finance.ua розповідає, що наразі відомо про найпопулярніші клікери світу.
Зміст

Зазначимо, що вони існували й задовго до цього буму, але зараз цей різновид своєрідного заробітку особливо колосальних масштабів.

Що таке «клікери»?

Клікери, чи як їх ще називають, «інтернет-клікери», це програми або скрипти, які використовуються для автоматичного клацання мишею або клавішами на клавіатурі. Їх використовують для швидкого накопичення балів, грошей або інших цифрових ресурсів у віртуальних іграх, програмах чи на вебсайтах. Основна ідея полягає в тому, щоб штучно збільшити кількість «кліків», що призводить до підвищення прибутку для власника програми чи особи, яка контролює цей процес.

Утім, використання клікерів часто супроводжується етичними і юридичними проблемами. Наприклад, клікери можуть призводити до шахрайства в рекламних мережах, оскільки штучно збільшують витрати рекламодавців, або порушувати умови використання платформ, що забороняють штучне збільшення кліків.

Hamster Combat або Хом’як: що це за токен-клікер?

Підтвердженням популярності цієї гри є той факт, що її тапають близько 150 млн користувачів. Головним персонажем цієї гри є хом’як, по якого потрібно тиснути в месенджері Telegram для заробітку грошей. Зауважимо, що віртуальних грошей, які потенційно можна буде колись конвертувати в криптовалюту.

Суть цієї гри полягає в тому, що вона реалізована як телеграм-бот, де й відбувається вся активність. Користувач виконує роль генерального директора криптовалютної біржі та намагається розширити свою імперію. Принцип програми полягає в регулярному натисканні зображення хом'яка на екрані, за що гравці отримують внутрішні монети. Чим більше кліків – тим більше винагороди.

Після накопичення віртуального капіталу користувачі можуть вкладати його у поліпшення ефективності кліків або отримувати пасивний ігровий дохід. Гравці, які досягли певного рівня, можуть інвестувати у різноманітні поліпшення, з найбільш приємними з них генеруючи умовний пасивний дохід, який діє лише три години й потребує повторного входу в гру для продовження.

Окрім цього існує система бонусів за виконання певних дій, таких як «щоденний вхід», «запрошення друга», «підписка на соціальні мережі проєкту» тощо.

Окремо варто відзначити наявність системи шифрів, де за розшифрування потрібного коду можна отримати приховану нагороду. Ключ до шифру оновлюється щодекілька днів й швидко стає загальнодоступним для учасників спільноти.

До речі, щодо списку бірж, то тут вони всі реальні:

  • Binance
  • Bybit
  • OKX
  • BingX
  • HTX
  • Gate.io
  • MEXC

Цікаво, що розробники пообіцяли створити для цієї гри на блокчейні TON токен HMSTR, який навіть планується залистити («додати в список». – Ред.) на криптобіржах.

Скільки саме коштуватиме HMSTR, то це поки що незрозуміло. Згідно з дорожньою картою, представленою на сайті проєкту, листинг токена під тикером HMSTR очікується вже в червні цього року.

Відомо, що для отримання грошей гравці зможуть скористатися «аірдропом». Це означає, що токени розподілятимуться безкоштовно серед учасників, які виконали певні умови.

Попри те, що цей токен ще навіть не вийшов на ринок, в Узбекистані, де гра теж виявилася популярною, погрожували гравцям арештом на 15 діб або штрафом, якщо вони спробують вивести внутрішньоігрову валюту на криптобіржі та обміняти її на звичайні гроші.

Утім, навіть якщо його залистять і винагорода зароблена в цій грі перетвориться на криптовалюту, то навряд чи варто очікувати космічних сум. Чого точно не можна сказати про засновників гри… От, хто точно пристойно збагатіє, то це саме вони (або він).

До речі, в криптосвіті «хом'яками» називають користувачів криптовалют, які нічого не тямлять у крипті, фінтех можливостях та економіці, але сподіваються стати мільйонерами виконуючи безглузді завдання маркетологів або зовсім нічого не роблячи.

Хто розробив Hamster Combat?

Щодо автора «хом’яка», то тут варто бути уважними, адже за повідомленнями деяких ЗМІ, до його створення причетні росіяни, а саме серійний IT-підприємець та засновник кількох сервісів — Едуард Гуринович.

Запуск Hamster Combat відбувся 25 березня і його активно почали «юзати» російські Telegram-канали та блогери.

Утім, сам домен гри зареєстрували трохи раніше – 14 березня. Одного дня з ним було створено домен hamsterkombat.com, під час реєстрації якого було вказано електронну пошту кіпрської компанії Arenum ltd. Серед її акціонерів – Гуринович, а також російські підприємці Олександр Зеленщиков та Олександр Пасічник.

Цікаво, що онлайн-розслідувачі перевірили адресу реєстрації домену гри за допомогою сервісу Who.is і виявили, що його зареєстровано в російській компанії Ru-Center, штаб-квартира якої знаходиться в столиці країни-агресорки. Тож, українцям треба дуже уважно ставитися до цієї гри, адже є чималий ризик, що їхні номери та ніки в Telegram опиняться не там, де треба.

Отже, перше враження від Hamster Kombat – хайпова гра-клікер, яка наразі є мильною бульбашкою. Так, її засновники обіцяють своїм користувачам криптовалюту, але поки все це на словах.

Утім, чи виправдає гра очікування публіки й, чи винагородить гравців за їхні нескінченні кліки криптовалютою – питання залишається все ще відкритим.

Не виключено, що в недалекому майбутньому HMSTR все ж залистять на біржу, аби потім здійснити «памп-енд-дамп» (маніпулятивне підвищення курсу на ринку активів з подальшим їх відчутним обвалом. — Ред.).

У всьому винні попередники?

Хом’як став свого роду відлунням проєкту Notcoin, а точніше його токену NOT, який почав віруситися в січні 2024 року, а його просуванням активно займався засновник Telegram – Павло Дуров.

Це також гра, в якій гравці можуть формувати команди, запрошувати друзів, виконувати завдання та брати участь у рейтингах. У Notcoin, через телеграм-бот, гравці теж клацали та накопичували цифри на екрані. Як наслідок, користувачі здобули монети NOT на блокчейні TON. Нові користувачі починають з балансу 2500 Notcoin. Мета – збільшити свій баланс, клацаючи по монеті та збираючи ракети для збільшення заробітку.

У травні 2024 року токен NOT було додано в листинг найбільшими криптобіржами, зміцнивши таким чином довіру аудиторії до проєкту.

Це зробило Notcoin по-справжньому відомим, а сама гра за незначний проміжок часу набула широкої популярності (близько 35 млн створених акаунтів. — Ред.). Саме листинг NOT так вплинув на створення Hamster Combat, адже йому реально вдалось виплатити монети користувачам, посиливши довіру до подібних проєктів.

Зростання вартості активу тривало з кінця травня, піком стало 2 червня. Не виключено подальше зростання NOT через скорочення загальної кількості монет й відповідних очікувань на тлі ажіотажу, що наразі. Notcoin очікувано підтримується Ton Wallet. Додатково має бути підтримка у Trust Wallet та Metamask.

Щодо того, хто є засновником гри Notcoin, то це також росіянин — Олександр Плотвінов. Він є засновником студії Open Builders.

Також за розробкою та підтримкою проєкту може стояти команда, що розвиває вбудований у Telegram криптогаманець Wallet. Зараз гаманець вбудований безпосередньо в Telegram та афілійований з самою платформою.

Гра в «банан» також не відстає

Геймери знають про існування про онлайн-сервісу Steam. Більшість користувачів звикли там бачити популярні ігри, такі як: GTA, World of Tanks, Counter Strike тощо. Утім, останнім часом до них на шаленій швидкості приєдналася гра під назвою «Banana».

Наразі ця гра перебуває в переліку топ-3 популярних ігор з піковим онлайном гравців у понад 800 тис., обігнавши, власне, GTA та Dota 2.

Реліз цього проєкту відбувся 16 квітня 2024 року, але клікер раптово почав набирати популярності від 20 травня.

«Banana» – це простий безкоштовний клікер, де ви, власне, натискаєте на банан та підіймається якомога вище в рейтингу. Заробляючи разом з цим гроші для свого гаманця на платформі Valve.

Натискання на банан у грі призводить до отримання бананових наклейок в інвентарі Steam. Усе, що треба робити — відкривати гру кожні три години та клацати по банану хвилину часу. Ці наклейки мають різні дизайни та форми, від інкрустованих сріблом до зроблених із темної матерії, і можуть бути продані на Steam Marketplace.

Більшість наклейок коштують приблизно за 0,02 долари, але деякі рідкісні можуть продаватись й за сотні доларів.

Гроші, зароблені від продажу, збираються у гаманець Steam і можуть бути використані для купівлі ігор. Ці банани виконують роль аналогічну до NFT, але без використання технології блокчейну. Гра безкоштовна, але бананові наклейки в інвентарі продаються по 0,25 долара за кожну.

Наразі найдорожчим на ринку спільноти Steam є «Diamond Banana», який оцінений у 832 долари, а ймовірність його випадання у грі становить від 1 до 100 тис.

Дещо дивує коментар розробників Banana, які говорять що це «просто безглузда гра». Мабуть, не такої реакції чекають користувачі, адже головною їхньою мотивацією грати в неї, є саме можливий заробіток, як планується в Hamster Combat або вже є в Notcoin.

***

Наостанок бажаємо сказати декілька слів… Бажання заробити – це добре, але будьте обережні, адже все це схоже на сумнозвісні NFT, які швидко «здулися», залишивши своїх вкладників ні з чим. Існує чимала вірогідність того, що така доля чекає й на «клікери».