Перекази з картки на картку

Що потрібно знати, якщо зібралися переказати гроші з картки на картку іншого банку

На перший погляд здається, що в переказах грошей з картки на картку немає нічого складного. Насправді, існує багато нюансів: ліміти, обмеження на кількість операцій та багато іншого. Водночас немає єдиного стандарту. Кожен банк самостійно встановлює правила, за якими працюють його картки.
Зміст

Finance.ua зібрав в одному матеріалі інформацію про те, як це працює у великих банках, так і декотрих невеликих фінустановах.

Усе, що потрыбно знати про банківські картки й інші продукти – в нашому телеграм-каналі. Підпишіться, щоб не пропустити корисну інформацію.

ПриватБанк

Розпочати ми вирішили з найбільшого і, безперечно, найпопулярнішого вже багато років банку країни. Не дивно, що й умови з переказу грошей для клієнтів у ньому виявилися найлояльнішими та найкомфортнішими.

Максимальна сума, яку клієнт ПриватБанку може переказати на картку іншого банку (як українського, так і закордонного) за одну транзакцію – 29 999 гривень.

Є в банку також добовий ліміт (тобто максимальна сума, яку можна переказати протягом доби), тижневий і місячний. Він відрізняється залежно від того, на картку якої міжнародної платіжної системи (МПС) здійснюватиметься переказ.

Під час переказу на картку Visa:

  • добовий ліміт – еквівалент 7500 дол. (за курсом НБУ);
  • тижневий – еквівалент 10 тис. дол.;
  • місячний – 20 тис. дол.

А ось на картку MasterCard добовий, тижневий і місячний ліміт – однаковий та становить еквівалент 10 тис. дол.

Обмежує банк і мінімальний розмір переказу на картки інших банків: він становить еквівалент 10 дол.

monobank

Банк, який одразу після створення задекларував себе головним конкурентом ПриватБанку, теж пропонує досить цікаві умови.

Тут за одну транзакцію (тобто один переказ) можна переказати максимум 60 тис. гривень.

Отже, якщо треба перекинути в інший банк одразу 100 тис. гривень, у ПриватБанку доведеться робити 4 транзакції, а тут – лише дві, що набагато зручніше.

Водночас є у monobank і ліміт на кількість транзакцій:

  • 50 разів на день;
  • 100 разів – на чотири дні;
  • 150 разів – на місяць.

Збільшити такий ліміт не вдасться. Варто про нього пам'ятати та враховувати, плануючи свої операції.

Денного ліміту за сумою на перекази в monobank не встановлювали, обмежилися місячним.

На картку MasterCard тут такий самий ліміт – еквівалент 10 тис. дол., а ось на Visa – у 2,5 рази більше. Це на 5 тис. більше, ніж у ПриватБанку.

Варто зазначити, що обидва банки – і ПриватБанк, і monobank – не беруть комісії за перекази на картки інших банків. В інших банках умови далеко не такі комфортні.

Альфа-Банк

Своєрідний підхід до лімітування операцій з переказу зі своїх карток на картки клієнтів інших банків у Альфа-Банку. Тут багато залежить від того, як здійснюється переказ: у банківському застосунку чи на сторонньому ресурсі.

Так, у цифровому банку Sense SuperApp, у мобільному банку Alfa-Mobile та в інтернет-банку My Alfa-Bank діють такі ліміти:

  • з дебетової картки Альфа-Банку на картку іншого банку України – 10 тис. гривень за одну операцію або 100 тис. гривень на день. Таким самим буде й місячний ліміт;
  • з кредитної картки на картку іншого банку – 10 тис. гривень за одну операцію, 30 тис. гривень на день та 100 тис. гривень на місяць.

Обмежив банк і кількість переказів: їх не може бути більше 100 на місяць, причому їх можна здійснити за один день.

Якщо ж переказ робити за допомогою стороннього ресурсу або застосунку, то ліміт на одну операцію – до 30 тис. гривень (тобто 29 999 гривень), але банк може змінювати (обмежувати) його на власний розсуд. Для уточнення рекомендують звернутися на лінію підтримки.

Якщо ж треба перевести одразу велику суму в інший банк, фахівці Альфа-Банку радять надсилати платіж за реквізитами (IBAN). У цьому разі за один прийом можна надіслати 50 тис. гривень, на день – 150 тис. гривень, на місяць – 200 тис. гривень. Водночас комісію за такий платіж банк не братиме.

Райффайзен Банк

Як ми вже казали, перекази з картки на картку без комісії можуть дозволити собі далеко не всі банки. Зокрема, у Райффайзен Банку комісія при переказі з картки банку на картку в іншому банку коливається від 0,5%, мінімум 5 гривень до 1%, мінімум 5 гривень залежно від тарифного пакету.

Денний ліміт на перекази становить 2500 дол. в еквіваленті за курсом НБУ, місячний ліміт – 20 тис. дол. в еквіваленті.

Ощадбанк

Ще сумніша ситуація з переказами на інші банки в ще одному найбільшому банку країни – Ощадбанку. Тут беруть комісію навіть за переказ на картку іншого клієнта в тому ж самому банку. Вона складає 3 гривні.

Комісія за переказ на картку іншого банку – 1% +5 гривень.

Ліміт на одну операцію – 29 999 гривень. За добу максимально можна зробити 10 переказів на загальну суму 65 тис. гривень.

Місячних лімітів на перекази немає.

***

Розглянемо двох яскравих представників «дрібніших» банків, і як у них справи з переказами.

sportbank

Мобільний (або, як сьогодні модно говорити «необанк») sportbank, що минулоріч перейшов з-під «Оксібанку» в «Таскомбанк», тривалий час робив усі перекази з картки/на картки іншого банку безкоштовно. Привчивши своїх клієнтів до зручності, він вирішив трохи заробити на цьому – і став брати гроші за такі послуги.

Тепер на місяць відправити на інші банки без комісії можна не більше 30 тис. гривень. Причому безкоштовними будуть лише перші 10 переказів. Уже одинадцятий стане платним, навіть якщо загальна сума переказів менша за 30 тис. гривень.

Тобто клієнти мають ще й навчитися стежити за кількістю переказів. Тому що плата за переказ буде неабиякою: 2% від суми переказу +5 гривень. І це якщо робити переказ із самого застосунку sportbank.

У разі переказу з картки банку будь-яким стороннім застосунком комісії будуть такі: 2% +5 гривень – на суму до 5 тис. гривень та 0,5% (але мінімум 100 гривень) – на суму від 5 тис. гривень.

Банк Форвард

Цілком унікальна ситуація склалася з переказами з картки на картку в Банку Форвард. Через російське коріння його власника – Рустама Таріко – відразу після початку повномасштабної війни банк зіштовхнувся з різким відпливом клієнтських коштів. Щоб уникнути краху, банк був змушений запровадити загороджувальні ліміти на перекази на картки інших банків.

За добу клієнт міг переказати на ту саму картку іншого банку не більше 1 тис. гривень. Але водночас зі своєї картки він міг зробити стільки таких переказів, скільки мав карток інших банків. Отже, маючи 30 карток, клієнт міг переводити на добу по 30 тис. гривень.

Спочатку переказ за реквізитами (на рахунок IBAN) до іншого банку був без обмежень. Пізніше був встановлений ліміт і на цей вид операції у розмірі 3 тис. гривень на добу.

Це дозволило банку втриматися на плаву й уже третій місяць виконувати клієнтські перекази, нехай і з такими жорсткими обмеженнями.

До речі, з 2 травня ліміти були збільшені: переказ з картки на картку – до 3 тис. гривень на добу, переказ за реквізитами (на рахунок IBAN) до 5 тис. гривень на добу.

***

Підбиваючи короткі підсумки, хочемо порадити нашим читачам:

1. Не бути клієнтами лише одного банку, щоб мати можливість проводити різноманітні банківські операції максимально комфортно. Вибираючи той банк, де це організовано найкраще.

2. Обов'язково мати картки ПриватБанку та monobank: як правило, це необхідний мінімум, що дозволяє здійснювати практично будь-які банківські операції комфортно та без переплат.

Якщо у вас ще немає потрібних карток, ви завжди можете добрати їх у відповідному розділі на Finance.ua. А тим, хто придивляється до депозитів, варто звернути увагу на можливість отримання бонусу завдяки нашому спеціальному проєкту. Також не забувайте, що Finance.ua пропонує широкий спектр страхування: медстраховка за кордон, ОСЦПВ, каско, Зелена картка, поліси ДМС. Користуючись нашими продуктами, ви не лише заощаджуєте свій час, а й гроші. Розраховуйте на Finance.ua.