0 800 307 555
0 800 307 555

За допомогою чого краще переказувати гроші в Україні та за кордон

Про системи грошових переказів і комісії

Системи грошових переказів дозволяють здійснювати фінансові транзакції як в межах України, так і між різними країнами, організовуючи відправку та отримання грошових коштів в іноземній валюті практично в будь-якій країні світу.
Зміст

В Україні переказ коштів здійснюється в основному за допомогою двох основних технологій.

P2P-перекази (або P2P-платежі) – грошовий переказ з картки відправника на картку, номер телефону, e-mail або розрахунковий рахунок одержувача.

P2P-переказ виконується між двома клієнтами різних банків з використанням їхніх дебетових або кредитних карток.

Однією з популярних систем, що обслуговують P2P-перекази в нашій країні, є LiqPay – система, розроблена в 2008 році фахівцями ПриватБанку.

LiqPay дозволяє робити перекази не тільки між картковими рахунками, використовуючи номери карток, але і з картки на розрахунковий рахунок (за реквізитами всередині України), а також з картки на номер телефону або e-mail.

Ще однією популярною компанією в Україні, що працює в цьому напрямку, є PSP Platon, що з 2012 року забезпечує P2P-перекази і активно використовується різними комерційними банками.

Система електронних платежів (СЕП) Національного банку України, запущена в 1993 році, дозволяє проводити платежі між підключеними до неї комерційними банками з використанням повного переліку реквізитів:

  • розрахунковий рахунок в міжнародному форматі IBAN;
  • код ЄДРПОУ для юрособи або ІПН для фізичної особи;
  • найменування одержувача;
  • призначення платежу, яке може нести інформацію до 160 символів завдовжки.

Якщо P2P-перекази здійснюються цілодобово, то СЕП через особливості технології (прив'язка до робочого дня) до недавнього часу працював кілька годин на день і тільки в робочі дні.

Тільки з 3 серпня 2020 року почалася експлуатація СЕП в режимі 23/7.

Однак і зараз далеко не всі банки проводять СЕП-платежі, наприклад, у вихідні дні.

Про різноманітні фінансові тонкощі ми пишемо в нашому телеграм-каналі. Підпишіться, щоб завжди мати під рукою корисну інформацію.

Міжнародні системи грошових переказів

Міжнародні системи грошових переказів дозволяють відправити переказ в будь-якій точці земної кулі, а отримати його в Україні. Або навпаки: відправити гроші з України, а отримати – в будь-якій країні світу.

Принцип роботи міжнародних систем грошових переказів однаковий. Відрізняються вони лише переліком країн, в яких представлені, переліком валют, які використовуються при переказах, і розміром стягуваних комісій.

Наразі в Україні працюють такі міжнародні системи грошових переказів:

  • Western Union;
  • MoneyGram;
  • PrivatMoney;
  • RIA;
  • IntelExpress;
  • Welsend;
  • Meest;
  • Sigue Money Transfer;
  • Payoneer та інші.

До 2014 року на українському ринку міжнародних грошових переказів були широко представлені російські компанії, діяльність яких в Україні наразі заборонена.

Western Union

The Western Union Company – американська компанія, що спеціалізується на наданні послуг грошових переказів по всьому світу. Є одним зі світових лідерів на цьому ринку. Працює в більш ніж 200 країнах.

Western Union підтримує перекази в доларах і євро, а розмір комісії залежить від суми переказу, що відправляється.

Наприклад, за переказ суми до 50 USD/EUR стягується комісія 13 USD/EUR відповідно, що становить 26% від суми, що перераховується.

А при переказі суми 5 тис. доларів або євро комісія становить всього 50 доларів (1%) або 201 євро (4%) відповідно.

Всередині України також можна надіслати гроші за допомогою системи Western Union. На сумах від 1500 грн комісія складе всього 1%.

MoneyGram

MoneyGram Payment Systems Incorporated є одним з головних конкурентів Western Union. Компанія налічує понад 350 тис. відділень у більш ніж 200 країнах світу.

MoneyGram також підтримує перекази в доларах і євро. Комісія за переказ за системою MoneyGram становить:

  • для сум від 1 до 200 USD/EUR – 2 USD/EUR відповідно;
  • для сум від 200,01 до 10 000 доларів або євро – 1% від суми.

Тариф за відправку переказу залежить від держави, в яку відправляються гроші, і точки виплати. Плату за терміновий переказ здійснює фізична особа – відправник переказу.

PrivatMoney

Система грошових переказів, створена в ПриватБанку, підтримує перекази в 38 країн ближнього і далекого зарубіжжя.

Комісія за переказ в іншу країну залежить від розміру суми, що відправляється, і коливається від 2 (при відправці до 100 доларів/євро) до 90 доларів/євро при відправці 5 тис. доларів або 4 500 євро.

Зовні система комісій у PrivatMoney дуже нагадує Western Union, але комісії нижчі.

RIA

Система міжнародних грошових переказів RIA має понад 435 тис. пунктів обслуговування в 160 країнах світу.

Тариф за відправку переказу залежить від держави, в яку відправляється переказ. Він коливається від 0,8% від суми (для країн ближнього зарубіжжя) до 3%.

На суми до 200 USD/EUR діє тариф від 2 до 6 USD/EUR залежно від країни, де перебуває одержувач.

IntelExpress

Міжнародна система грошових переказів IntelExpress надає фізичним особам можливість обмінюватися грошовими переказами в більш ніж 70 країн світу.

Вартість відправки переказу за системою IntelExpress залежить від країни-одержувача і становить від 1% до 2,3%.

Перекази тут так само здійснюються в доларах і євро.

Welsend

Welsend – це міжнародна система грошових переказів фізичних осіб, що дозволяє здійснювати перекази як по території України, так і за її межі.

Перекази здійснюються в доларах і євро.

З Welsend в Україні працюють 34 банки і великі фінансові компанії. Перекази за системою Welsend можна відправити в Туреччину, Ізраїль, Велику Британію, Грузію, Канаду, Молдову, Чехію, Естонію і Таджикистан.

Meest

Через систему міжнародних переказів MEEST можна отримати грошові кошти з таких країн: Україна, РФ, Білорусь, Молдова, Латвія, Литва, Естонія, Ізраїль, Вірменія, Грузія, Азербайджан, Казахстан, Киргизстан, Таджикистан і Узбекистан.

Крім того, система Meest здійснює перекази в Україну з США і Канади.

Перекази можна отримати в доларах і євро.

Meest пропонує послугу доставки безпосередньо в руки одержувачів в будь-якому місті чи селі. Вартість доставки: 15 доларів США на суму до 1500 доларів США і 1% від суми переказу на суми понад 1500 доларів США.

Загальна вартість послуги «від дверей до дверей» – це вартість переказу (до 1 тис. доларів розраховується за спеціальною таблицею, понад 1 тис. доларів – 2%) плюс вартість доставки.

В Україні з системою Meest працюють ПриватБанк і Райффайзен банк.

Sigue Money Transfer

Sigue Money Transfer – міжнародний оператор для миттєвого переказу грошей. Налічує понад 60 тис. пунктів обслуговування в 143 країнах світу.

Платіжною організацією Sigue Money Transfer є компанія CEL.INT LTD – резидент Великої Британії.

В Україні з цією системою переказів співпрацюють ПриватБанк, Ощадбанк і Юнекс Банк.

Перекази приймаються і відправляються тільки в доларах США.

Комісія розраховується за спеціальною таблицею і становить від 3 (для суми переказу до 100 USD) до 95 доларів (для суми переказу від 3 тис. до 6 тис. USD).

Payoneer

Розповідаючи про системи грошових переказів, не можна не згадати про систему, яка має всі ознаки і міжнародної платіжної системи, і системи грошових переказів одночасно.

Payoneer є зареєстрованим провайдером MasterCard (Member Service Provider) по всьому світу, крім РФ. Штаб-квартира компанії розташована в Нью-Йорку.

Payoneer з'єднує підприємців, маркетплейси та фрилансерів, надаючи міжнародні грошові перекази, онлайн-платежі, а також поповнювані дебетові картки.

Користувачі Payoneer мають можливість отримувати кошти на свій рахунок в місцевому банку або електронний гаманець, а також через передплачену дебетову картку MasterCard, яка може бути використана в банкоматах або в точці продажу.

Для роботи з системою Payoneer треба зареєструватися на їхньому сайті і отримати реквізити, які потім можна використовувати як для відправки коштів, так і для їх отримання від онлайн-майданчиків та іноземних клієнтів на рахунок Payoneer.

Хто працює з міжнародними системами грошових переказів

В Україні послуги з відправлення або отримання міжнародних переказів надають майже всі банки, що працюють в роздрібному сегменті. З найбільшою кількістю міжнародних систем грошових переказів працює ПриватБанк.

Також послуги з переказів за кордон і звідти надають небанківські фінансові компанії, наприклад, «Українська фінансова група» (УФГ), що тісно співпрацює з Western Union і MoneyGram.