0 800 307 555
0 800 307 555

Де зберігати гривню: 7 варіантів

З «дохідністю» та «доступністю»

Що ви робите із зарплатою відразу після її отримання? Роздаєте борги, а на решту суми живете, купуючи по можливості долари і євро? Якщо ні, то цей текст повинен вас зацікавити.
Зміст

Finance.ua проаналізував багато пропозицій від банків і обрав найбільш привабливі та вигідні варіанти, де можна зберігати тимчасово вільну гривню з можливістю нею скористатися будь-якої миті.

Основну увагу звертали на поєднання двох Д: «дохідності» і «доступності».

Картка UnexSmart від Юнекс Банк

Юнекс Банк подбав про тих, хто хотів би мати під рукою не тільки зручний інструмент для проведення розрахунків у національній валюті, а й можливість зберігання коштів під підвищений відсоток. Цим вимогам відповідає картка Unex Smart.

Якщо залишок на картковому рахунку перевищує 101 гривню, банк нарахує 8% річних; а якщо 100 001 грн – 10% річних. І не треба для цього переносити кошти на окремий рахунок: відсотки нараховуються саме на залишок за карткою.

Поповнювати картку можна як готівкою, так і безготівковим шляхом – без додаткових комісій.

Також банк дає можливість зняти готівку без комісії в касах відділень і банкоматах. Саму картку можна отримати онлайн без відвідування відділення.

Якщо у вас є гроші, які не знадобляться вам в найближчі два тижні, можна відкрити депозит «Unex Максимум»: за 14 днів користування вашими грошима банк нарахує 13% річних. Після закінчення депозиту його сума і відсотки повернуться на карту Unex Smart і стануть доступні до використання.

У разі ж відкриття депозиту «Unex Максимум» на 93 дні на суму від 5 тис. гривень банк може виплатити відсотки за депозитом авансом у день розміщення вкладу. Ставка за депозитом становитиме 17,5% річних. З відключеною опцією «відсотки авансом» ставка на той самий строк збільшиться до 18% річних. Відкрити депозит «Unex Максимум» можна як в будь-якому відділенні банку, так і онлайн, прямо на сторінці сайту.

Якщо ви вже клієнт банку – для відкриття вкладу можна скористатися мобільним застосунком.

Ощадний рахунок FlexSave від ПроКредит Банку

Тим клієнтам, хто віддає перевагу надійності і стабільності іноземних банківських установ, припаде до душі пропозиція від німецького ПроКредит Банку.

Ощадний рахунок FlexSave – справді «гнучкий» варіант для зберігання тимчасово вільних грошей: мінімальний строк вкладу – від 1 дня, а відсотки нараховуються щодня на залишок на ощадному рахунку і виплачуються наприкінці кожного місяця. Відсоткова ставка складає 5% і не залежить від строку, на який укладено договір.

Також абсолютно не обмежується сума, яка може зберігатися на ощадному рахунку: вона стартує від 1 копійки. Цим FlexSave вигідно відрізняється від пропозицій, де встановлено або незнижуваний залишок, або мінімальну суму поповнення.

Користування ж рахуном FlexSave передбачає вільне поповнення, зняття і дострокове розірвання. Більш того, всі операціі виконуються у мобільному застосунку в режимі 24/7.

Ощадний рахунок FlexSave– хороший варіант для зберігання грошей, які можуть знадобитися в будь-який момент, до того ж вони будуть працювати на вас, приносячи додаткові відсотки. Рахунок також чудово підійде тим, хто збирає на якусь покупку, адже суми поповнення не обмежені.

Для охочих отримати більшу відсоткову ставку, в ПроКредит Банку є строковий депозит на 1 місяць, відсоткова ставка складе вже 9%. Варто звернути увагу, що при оформленні депозиту є мінімальна сума – 50 тис. грн. Загалом ставка підвищуватиметься зі збільшенням терміну депозиту. Максимальна – 17% річних. Виплата відсотків відбувається щомісячно на поточний рахунок клієнта.

Збереження в ПроКредит Банку, це не тільки про дохід, це про підтримку украінського бізнесу. Кожен депозит в ПроКредит Банку – це частина кредитування малого та середнього бізнесу в Україні. Тому ви маєте можливість не тільки зберегти свої гроші та заробити, а ще й підтримати українську економіку.

Картка Mastercard Debit від Айбокс Банк

Головною перевагою цієї картки є 12% річних на залишок власних коштів.

Згідно з тарифним пакетом iBox Card, клієнт може завести на картку кошти без комісії, а потім або зняти готівку у відділенні банку, або відправити в будь-який інший банк за допомогою переказу з картки на картку (т.зв. P2P-переказ).

Таким чином, гроші будуть не тільки під рукою, але і принесуть додатковий дохід.

Перший і головний мінус: відділення Айбокс Банку є далеко не в кожному обласному центрі. Тому це зручність перш за все для жителів столиці і тих небагатьох міст, де банк присутній.

Адреси відділень та графік роботи – за посиланням.

Зверніть увагу, що цей огляд був опублікований 28 лютого. 7 березня Національний банк ухвалив рішення відкликати ліцензію та ліквідувати Айбокс Банк. Редакція Finance.ua запевняє, що ми не знали про це наперед.

Ощадний рахунок «Рюкзак» від sportbank

Практика використання окремих поточних рахунків (їх зазвичай називають або ощадними, або накопичувальними. – Ред.) для зберігання тимчасово вільних коштів – не нова і використовується клієнтами банків досить давно.

Прообразом всіх їх є приватбанківська «Скарбничка». Відрізняються тільки назви подібних рахунків і умови зберігання коштів.

Дуже цікавий варіант пропонує своїм клієнтам sportbank. Вільне поповнення і зняття будь-якої суми коштів в будь-який час доби – вже саме собою непогано. А нарахування 10% річних, та ще й щотижнева капіталізація відсотків – це вже фірмова «фішка» банку.

Гроші виводяться на картку sportbank, звідки можуть бути відправлені в будь-який інший банк України.

Щоправда, безкоштовно можна буде зробити тільки 10 переказів з картки на картку за місяць (на загальну суму не більше ніж 30 тис. грн), тому для дуже великих сум не підійде. Але потримати гроші «на поточні витрати» в безпечному місці, та ще й з відсотками – цілком.

Ощадний рахунок Zanachka від izibank

Оскільки і sportbank, і izibank – два проєкти під «одним дахом» Таскомбанку, не дивно, що і умови у них схожі.

В межах мобільного банку izibank пропонується відкриття накопичувального/ощадного рахунку Zanachka (назва в мобільному банку – латинськими літерами. – Ред.).

На залишок нараховуються теж 10% річних, але, на відміну від sportbank, нарахування йде не щотижня з подальшою капіталізацією, а раз на місяць, першого числа.

Як і в попередньому варіанті, поповнення і зняття будь-якої суми – без комісії. Потім зняту на картку суму можна відправити на картку іншого банку.

Але і тут існують обмеження: на місяць можна буде зробити 10 таких переказів на загальну суму 75 тис. грн. 11-й переказ або перевищення цієї суми вже буде з комісією.

Як і в попередньому випадку, для великих сум не підійде. Але потримати якийсь час суму «на витрати» і отримати при цьому додатковий дохід за рахунок відсотків – цілком.

Вклад «Ощадний» від Сенс Банку

Ще одним прикладом ощадного рахунку є вклад, який пропонує до відкриття Сенс Банк (колишній Альфа-Банк Україна. – Ред.). Він так і називається – «Ощадний».

Клієнт може будь-якої миті переказати власні кошти з картки на «ощадний» і так само повернути з «ощадного» на картку за потреби.

Але є умова: кошти, покладені на «ощадний», повинні пролежати на ньому мінімум 14 днів. В іншому разі при знятті з «ощадного» доведеться сплатити комісію в розмірі 1% від суми, яка не «відлежалася» 14 днів.

На залишок коштів на «ощадному» нараховується 8% річних. Нарахування відбувається в останній робочий день кожного місяця, після чого відсотки капіталізуються (додаються до залишку на рахунку. – Ред.).

Також у «Ощадного» є незнижуваний залишок: 100 грн при відкритті через Інтернет-банк My sense і 1 тис. грн – при відкритті у відділенні.

Вклад «Спокійний» від ПУМБ

Дуже цікаву комбінацію ощадного рахунку та звичайного депозиту пропонує також банк ПУМБ. Це вклад «Спокійний», який відкривається на 1 місяць. Відсоткова ставка становить 11% річних.

Для його відкриття достатньо внести лише 100 гривень.

Депозит має вільне поповнення та можливість зняття всіх коштів разом із нарахованими відсотками без втрат у будь-який момент до закінчення терміну дії.

Єдиний недолік – немає часткового зняття: все ж таки це саме вклад, а не ощадний рахунок. Але ніхто не забороняє на решту невикористаних коштів відкрити новий вклад «Спокійний».