0 800 307 555
0 800 307 555

Чому варто вести домашню бухгалтерію і скільки коштів це заощаджує

Спойлер: багато. Особливо, якщо ви — клієнт monobank

Дехто вважає, що облік особистих фінансів — нудна та марна справа. Це, дійсно, іноді може набридати, якщо власноруч доведеться фіксувати всі свої витрати і розподіляти їх за категоріями.
Зміст

Але це точно варто робити, якщо ви хочете мати наочну картину того, куди діваються гроші, і розуміти, як їх заощадити. Будьте певні: це того варте і окупиться з лишком. А от клієнтам monobank у цьому плані набагато простіше, бо в нього є зручні інструменти, які без зайвих зусиль і ручного обліку дозволяють і фіксувати витрати, і заощаджувати.

Навіщо вести облік особистих фінансів

Одна з головних речей, яку усвідомлюєш, почавши облік власних фінансів, – до великих витрат призводять дрібні покупки. У повсякденності ми їх не помічаємо, але вони – головний ворог накопичень. Причому, прихований, і для того, щоб його виявити, потрібен облік.

Давайте на прикладі. Серед українців багато кавоманів. Підтвердження цьому — точки з продажу кавових напоїв, які у великих містах можна зустріти мало не біля кожного будинку. Середня ціна однієї філіжанки — 30 гривень. Здавалося б, небагато. Але людина, яка полюбляє цей напій, легко випиває 3-4 чашки на день. Якщо почати фіксувати ці витрати, то можна побачити, що ця пристрасть обійдеться приблизно у 3000 гривень щомісяця. Погодьтесь, така сума вже змусить звернути на себе увагу.

Які варіанти заощадити? Можна, звичайно, позбавити себе улюбленого напою, але зовсім не обов‘язково. Цілком реально продовжувати й далі смакувати каву, тільки робити це у інший спосіб. Наприклад, клієнти monobank можуть придбати через «Покупку частинами» (безвідсоткова розстрочка від mono) кавоварку, готувати собі каву вдома і брати її з собою в термосі.

Тоді калькуляція витрат буде наступною. Доволі пристойну модель кавоварки сьогодні можна взяти орієнтовно за 4000 гривень. Це мінус 400 гривень за розстрочкою щомісяця. Додаємо до цього приблизно ще 500 гривень витрат на саму каву і отримаємо 900 гривень витрат. Тобто, обравши такий варіант, можна заощаджувати 3000 – 900 = 2100 гривень. Це протягом перших 10 місяців, доки клієнт розраховуватиметься за кавоварку. Після цього сума заощаджень становитиме 2500 гривень щомісяця або 30 000 на рік. І ця цифра вже набагато цікавіша, бо її цілком вистачить на відпустку або якесь велике придбання.

Як вести цей облік

Тут кожен обирає зручний для себе варіант. Хтось завантажує спеціальні мобільні застосунки. Вони бувають платними та безоплатними. Комусь зручніше робити це в Excel-таблиці. Комусь взагалі звичніше вести облік витрат на папері. Недолік цих способів у тому, що здебільшого вони не позбавляють найнуднішої частини — сумлінного і дисциплінованого обліку з ручною фіксацією всіх витрат.

Клієнтам monobank у цьому плані набагато простіше. У них є можливість аналізувати свою фінансову активність за допомогою вбудованих у додаток mono-інструментів, не додаючи до цього зайвих зусиль.

Це новий функціонал додатку mono, який допоможе користувачам контролювати персональний бюджет у межах чотирьох категорій:

  • витрати;
  • накопичення;
  • перекази на свої картки;
  • надходження.

Категорії представлені у вигляді карток, які складають основу аналітичного розділу «Статистика». Кожна така картка містить загальну суму, перелік підкатегорій і тегів, які брали участь у її наповненні.

Контроль над фінансами та не потребує жодних додаткових дій зі сторони клієнта. Він просто сплачує покупки карткою monobank, а додаток все порахує сам.

Користувач, у разі потреби, може самостійно змінювати категорії своїх витрат або додавати до них нові теги для групування витрат і надходжень.

Поруч зі «Статистикою» є розділ «Капітал», який наочно показує, з чого на поточний момент складається власний капітал клієнта: його сума, валюта та місце збереження (картка, вклад, Банка). Завдяки йому, людина за пару секунд зможе оцінити своє матеріальне становище.

Розуміння того, на що саме витрачаються ваші кошти, дозволить планувати
наступні витрати та заощаджувати на них, завдяки кешбеку від monobank, якщо обирати потрібні категорії. Все це дозволяє максимально контролювати свої фінанси в межах одного банківського застосунку. Без необхідності тримати на смартфоні додаткові програми та вносити в них розрахунки за кожну філіжанку кави. Аналітика доступна як за однією, так і за декількома картках у трьох доступних валютах — гривня, долар і євро, з точністю до одного дня.

monobank постійно вдосконалює функціонал свого додатку. Аналітичний розділ, який дає змогу контролювати витрати, — річ, яка без перебільшення може змусити вас переосмислити свій підхід до витрачання грошей. Ви здивуєтесь, скільки можна заощадити, якщо розумно використовувати інформацію, яку він надає. Часто для цього достатньо просто правильно планувати свій бюджет, і, можливо, трохи змінити свої звички.