«Готівка на касі»
Цей сервіс дозволяє покупцю зняти готівку з карток Visa та Mastercard на касі торгової точки (за допомогою POS-терміналу). Зняти можна до 6000 гривень, попередньо щось придбавши в магазині. Вартість покупки неважлива. Сервіс працює у магазинах більшості великих українських рітейлерів, таких як «Сільпо», «Фора», Fozzy, «АТБ» Аврора, Varus, Novus, Сім23, Thrash! та інших.
Він вигідний як для покупців, так і продавців. Перші у разі потреби отримують зручну можливість зняти готівку прямо на касі магазину, де вони щоденно купують продукти. Не потрібно шукати банкомат і стояти в черзі до нього.
Щодо продавців, то перелік їх переваг більший. Вони:
-
мінімізують витрати на інкасацію через зменшення обсягів готівки на касах;
- збільшують продажі, адже сервісом можуть скористатися лише клієнти, які здійснюють покупки;
- отримують лояльних клієнтів, адже тим буде запропоновано сервіс, який добре зарекомендував себе в країнах ЄС, таких, як Польща, Чехія, Німеччина тощо.
Протягом 2022 року завдяки «Готівці на касі» покупці отримали на руки більше 18 мільярдів гривень. До сервісу було підключено більше 90 компаній, а доля сервісу у порівнянні з видачею готівки в банкоматах зросла до 3,4%. На початку повномасштабного російського військового вторгнення він відіграв суттєву роль у забезпеченні населення готівкою.
«Оплата частинами»
Добре знайомий сервіс і покупцям, і продавцям. «Оплата частинами» працює як безвідсоткова розстрочка. За допомогою неї можна розбити ціну товару на кілька платежів рівними сумами. Максимально на 24 місяці (або 25 платежів з урахуванням першого). Про кількість платежів банк домовляється з кожним магазином окремо.
Перевага від використання сервісу для покупця зрозуміла — він може придбати річ, значно полегшивши навантаження на свій гаманець. Це особливо відчутно, коли мова йде про дорогі покупки. А з 1 липня 2023 року до кінця року комісія у випадку списання регулярного платежу за рахунок кредитних коштів становитиме 0%. Вигода для продавця в тому, що навіть недешеві речі стають для покупців доступними. Відповідно це відповідно збільшує об’єм продажів, середній чек та прибуток.
Аби зробити розстрочку більш зручною і доступною, ПриватБанк створив ще один сервіс — «Інвойс». Завдяки йому рахунок на купівлю товару через «Оплату частинами» або «Миттєву розстрочку» (платна розстрочка від ПриватБанку) можна виставити клієнту прямо в Приват24. Тобто навіть невеличкі торгові точки, у яких немає POS-терміналів, можуть пропонувати своїм клієнтам зручні розстрочки від ПриватБанку.
Чайові cashless
Цікавий сервіс для кафе, ресторанів та інших компаній зі сфери обслуговування. Він дозволяє отримувати чайові від клієнтів безготівково через POS-термінал. Працює дуже просто. Під час розрахунку працівник закладу після введення сум замовлення та чайових спочатку проводить через термінал свою картку, на яку планує отримати чайові, а потім картку клієнта. Після цього останньому до оплати буде запропонована загальна сума разом із чайовими, яка і буде списана з картки після авторизації.
Підключається послуга просто. Після її замовлення банк оновлює програмне забезпечення POS-термінала, після чого в ньому з’являється функція «Оплата з чайовими».
Українці, які масово відмовляються від готівкових коштів, отримують можливість зручним способом віддячити працівників улюбленого закладу за якісне обслуговування. А ті в свою чергу отримують додаткову мотивацію для того, щоб ще більше вдосконалювати сервіс і, відповідно, отримувати ще більше чайових. Cashless-чайовими вже користуються майже 24 000 ресторанів і кафе.