Пластикова банківська картка – відмінний платіжний інструмент, який набагато зручніший і, головне, вигідніший від готівки. Картки з кешбеком дозволяють економити, оскільки повертають % від суми кожного чека. Картки з розстрочкою здатні пом'якшити навантаження на сімейний бюджет при великих покупках, оскільки дозволяють виплачувати гроші частинами. Картки для подорожей дають масу цікавих «фішок» для тих, хто часто літає, селиться в готелях, орендує авто і т.п.
Але у пластикових карток є і недоліки. По-перше, це шматок пластмаси, який можна пошкодити або втратити (його можуть вкрасти). Катастрофи при цьому не станеться адже картку завжди можна перевипустити або заблокувати, але це зайвий клопіт. По-друге, потрібно бути обережним, розраховуючись нею на касах або знімаючи готівку в банкоматах. Шахраї при цьому можуть спробувати зчитати її реквізити: номер, термін дії, CVV-код, ім'я власника, пін-код.
Пластику є альтернатива – віртуальні картки, які позбавлені цих недоліків. Це банківські картки, у яких є всі ті ж реквізити, що і у звичайних. Додавши таку картку в смартфон (технології ApplePay і GooglePay), можна оплачувати покупки в місцях традиційної торгівлі: супермаркетах, кафе/ресторанах, готелях, аеропортах... При цьому її не потрібно носити з собою і тому неможливо втратити. У магазині ніхто не зможе підглянути її реквізити, адже в процесі оплати ви підносите до терміналу не картку, а смартфон.
Але головне призначення віртуальних карток – платежі в інтернеті. Оплачуючи покупки в мережі, доводиться вводити карткові дані на різних сайтах, що не завжди безпечно. І для цих цілей найкраще використовувати саме віртуальну картку. Відкрити її можна в будь-який момент, в більшості банків зробити це можна безкоштовно, і переказати на неї саме ту суму, яку плануєте витратити онлайн. В результаті шахраї якщо і заволодіють реквізитами вашої картки, то все одно не отримають ваші гроші.
Віртуальні картки можна оформити в трьох валютах – гривнях, доларах США і євро. Ось банки, які надають таку послугу.
Інтернет-картка від «Привату» була першою віртуальною карткою на ринку. Вона легко оформляється в Приват24. ПриватБанк дозволяє відкрити до 10 таких карток (максимум 3 активні в одній валюті).
Друга віртуальна картка від «Привата» називається digital card. Це повний аналог пластикової картки, з неї навіть можна знімати готівку в банкоматі. Для цього знадобиться смартфон з фінансовим номером і можливістю сканувати QR-код. Банк зробив ролик про те, як оформити картку і користуватися нею:
Інтернет-картки випускаються з терміном на 10 років, digital card – 4 роки. Поповнювати їх можна готівкою в касі або з будь-якої іншої своєї картки (в т.ч. і іншого банку). Обидві картки оформляються і обслуговуються безкоштовно.
Оформити віртуальну картку в гривні – вона ж біла картка monobank – можна в додатку monobank. Поповнюється вона як з основної кредитної картки monobank (чорної), так і з картки будь-якого іншого банку. І чорна кредитка, і віртуальна дебетова біла картка заробляють підвищений кешбек при покупках в двох обраних категоріях при витраті власних коштів. При використанні кредитних він буде 1%, незалежно від категорії. При цьому обидві картки хитро пов'язані. Якщо чорна картка в кредитному ліміті, то не буде підвищеного кешбеку і по білій картці – він буде дорівнювати 1%.
monobank також дозволяє відкривати віртуальні картки в доларах США, євро та польських злотих. Зняти готівку з таких карток можна у відділеннях Універсал Банку і А-банку.
За відкриття віртуальних карток monobank грошей не бере.
Спільно з Visa банк запустив новий сервіс ON Money на платформі Viber, який дозволяє випускати віртуальні платіжні картки. Поповнити таку картку можна тільки з картки «Авалю». Карткою можна платити в торгових точках через ApplePay і GooglePay і, звичайно ж, в інтернеті. Зняти готівку з неї не вдасться. Оформлення та обслуговування безкоштовні, але тільки за запрошенням з боку банку. Будь-який бажаючий оформити її не зможе.
MasterCard Standard Virtual – так називається віртуальна картка від Таскомбанку. Випускається вона в двох тарифних планах – «Платівка» і «Велика п'ятірка». Може бути як самостійна (в цьому випадку за відкриття банк візьме 10 гривень), так і додатковою до вже оформленої картки (це обійдеться в 25 гривень). Крім платежів в інтернеті, віртуальну картку від Таскомбанку можна використовувати для зарахувань коштів ззовні, виплати відсотків за депозитами, валютообміну, зняття готівки в касі. Відкрити картку можна тільки в відділенні банку.
Відкрити віртуальну картку «Ощаду» можна в інтернет-банку Ощад24/7. Їхати в відділення не доведеться. Картка призначена виключно для платежів в інтернеті: зняти готівку з неї не вдасться, як і додати в ApplePay або GooglePay. Вартість щорічного обслуговування – 20 гривень.
ОТП банк пропонує оформити віртуальну картку VISA Virtuon за 6 гривень або 0,5 долара/євро (в залежності від обраної валюти). Стільки ж коштує її щомісячне обслуговування. З Visa Virtuon можна зняти готівку в касі банку. Правда, доведеться за це заплатити 1% від суми.
За відкриття віртуальної картки в банку Глобус доведеться заплатити 15 гривень, плюс ще щомісяця 7 гривень за СМС-банкінг. Відкрити картку можна тільки в відділенні і тільки в гривні. Випускається вона як додаткова до будь-якої іншої пластикової картки банку. Її можна поповнювати як готівкою через касу або термінали поповнення, так і безготівковим шляхом. З неї також можна знімати готівку в касі.
Для безпечних покупок в інтернеті призначена картка VISA Virtual, яку відкривають у Піреус банку. Картка випускається в трьох валютах – гривня, долари США та євро, строком на 3 роки. Поповнити її ззовні не вийде – тільки з іншої діючої картки Піреус банку. Зняття готівки теж неможливе. Оформлення безкоштовне.
Індустріалбанк випускає віртуальну MasterCard Virtual в трьох валютах строком на 2 роки. Банк за замовчуванням ставить ліміт на інтернет-платежі в розмірі $3000. Поповнити картку можна як готівкою в касах відділень, з будь-якої іншої банківської картки, а також на сайті Індустріалбанку з картки будь-якого банку, скориставшись сервісом «Переказ з картки на картку».