Відкриття рахунку та грошові перекази за кордоном

Що пропонують українцям платіжні системи, компанії та закордонні банки

Війна, розв'язана росією в Україні, змусила мільйони українців залишити батьківщину та втекти за кордон. Сусідні країни привітно прийняли українських біженців. Закордонні банки та платіжні системи запропонували спеціальні умови для українців, щоб полегшити можливість переказу грошей від родичів з України, а також розрахунки за кордоном.
Зміст

Finance.ua зібрав інформацію про те, які пропозиції діють для українців.

Актуальна інформація про війну росії проти України – в нашому телеграм-каналі. Підпишіться, щоби бути в курсі.

PayPal

Найбільша електронна платіжна система PayPal (420 мільйонів клієнтів із більш ніж 200 країн) у цей нелегкий для нашої країни час зробила кілька кроків назустріч українцям. Компанія дозволила виведення зі своїх рахунків на українські банківські картки, при цьому до 30 червня скасувала всі комісії з переказів на ці картки.

Відкриття рахунку PayPal займе всього кілька хвилин. До наявного облікового запису PayPal можна прив'язати банківські картки у гривні для заведення коштів, а також банківські картки в доларах та євро – для виведення.

Рахунки PayPal можна використовувати для отримання переказів із будь-якої країни світу, переказів та виведення.

Wise

Лондонська компанія Wise (колишня TransferWise), що займається фінансовими технологіями та спеціалізується на переказах коштів у понад 200 країнах світу, додала можливість переказів у гривні.

Українцям пропонують зареєструватися, відкрити картку та робити перекази.

Платежі можна надсилати та отримувати без використання банківських реквізитів: усередині Wise можна робити перекази за адресою електронної пошти або номером мобільного телефону.

Revolut

Відомий англійський необанк Revolut спростив реєстрацію для українців, які опинилися за кордоном: достатньо вказати будь-яку європейську адресу та прикріпити скрін закордонного паспорта.

Revolut дозволяє відкрити мультивалютний рахунок. У переліку – 30 валют, включаючи долар США, євро, польський злотий, англійський фунт та багато іншого.

Поповнити рахунок можна з картки українського банку за допомогою функції Apple/Google Pay.

Кошти з рахунку можна використовувати для оплати за кордоном (банк відкриває віртуальну картку, яку можна також підв'язати до Apple/Google Pay) або ж відправити їх в Україну, використовуючи SWIFT-переказ.

При цьому сам Revolut не бере комісію за такий переказ, але може взяти банк-посередник.

Втім, судячи з відгуків клієнтів Revolut, у банку далеко не все безхмарно. Багато клієнтів з різних країн (зокрема й ті, що нещодавно почали працювати з ним в Україні) скаржаться на блокування коштів, зависання переказів та інші незручності.

Банки Польщі

Донедавна відкриття рахунку в польських банках було пов'язане з труднощами, оскільки далеко не всі українські біженці мали закордонні паспорти.

І ось PKO Bank Polski суттєво полегшив процедуру відкриття банківського рахунку. Тепер достатньо пред'явити українську ID-картку та оформлений польський реєстраційний номер PESEL (аналог українського ІПН).

Банк відкриває для українців рахунок «PKO Рахунок без Кордонів», при цьому комісія за обслуговування рахунку та картки, що видається до нього, не береться.

Крім того, у банку організовано обмін гривень на злоті для тих, хто втік з України з гривневою готівкою і не мав можливості обміняти її на валюту. Кожен бажаючий (дорослий чи дитина) зможе обміняти 10 тис. гривень за офіційним курсом без додаткових комісій.

Банки Чехії

У Чехії банки пропонують українським біженцям безкоштовне відкриття та обслуговування банківських рахунків. На ці рахунки також надходить допомога від держави.

Наприклад, у банку CSOB на рахунок приходить 2500 крон.

У банку Česká Spořitelna біженцям виплачують по 500 чеських крон на місяць протягом півроку, всього 3000 крон.

У банку Komerční banka виплачують гуманітарну допомогу в розмірі 2000 крон.

Банки Австрії

В Австрії можна відкрити рахунок (він називається Beihilfenkonto – «резервний рахунок») і отримати картку в банку BAVAG P.S.K. Для цього знадобиться закордонний паспорт та знання німецької мови.

За кілька днів банк видає картку до рахунку, за користування яким доведеться заплатити близько 3 євро на місяць. На виході – рахунок у солідному західному банку плюс картка, яку можна використати для розрахунків у будь-якій країні Європи. Комісії за внесення готівки на рахунок немає.

Також можна скористатись послугами Bank Austria. Рахунок відкривається безкоштовно, плати за обслуговування теж немає, проте банк встановлює ліміти на поповнення та зняття коштів із картки.

Якщо ви приїхали з доларами, а не з євро — не біда: обміняти долари на євро можна в будь-якому банку, треба лише вибрати найкращий курс обміну.

Як нам пояснили, зараз спеціально для українських біженців значно спростили процедуру відкриття рахунку. Раніше це зробити без прописки було просто неможливо. Відмовити могли навіть через те, що клієнт погано говорить німецькою.

Банки Іспанії

Іспанські банки поки що не дуже поспішають допомагати українським біженцям. Ті з українців, хто вже встиг отримати місцевий NIE (numero de identitat de extrang) – «ідентифікаційний код іноземця», можуть відкрити рахунок в іспанському банку. Але покласти на нього зможуть трохи більше 4 тис. євро.

Причина проста: іспанці дуже ревно ставляться до «чистоти» іноземних грошей у своїх банках, а далеко не кожен українець, який опинився на сонячних берегах Піренейського півострова, може похвалитися довідкою з українського банку про зняття грошей, та ще й англійською мовою.

Втім, вихід є: банківський рахунок можна відкрити в будь-якій іншій, більш лояльній країні. А в Іспанії – користуватися цими грошима, маючи до них доступ через картку або інтернет-банк.

Серед банків, які лояльно ставляться до біженців з України, варто відзначити іспанський банк Santander.

Тут, за свідченням очевидців, для відкриття рахунку достатньо українського паспорта та ідентифікаційного коду (не NIE, як в інших місцях). Потрібно вказати адресу, тому що через 4-5 днів після відкриття рахунку на неї надходить пластикова картка.

Visa та MasterCard

Компанія Bolt, яка розробила застосунок для виклику таксі, підтримує українців, які виїхали до Європи, та пропонує безкоштовні поїздки або поїздки зі знижкою в Європі для власників карток Visa, емітованих українськими банками.

Щоб скористатися пропозицією, потрібно:

  • зайти до чату-боту VisaUkraine;
  • вибрати розділ «Таксі Bolt у Європі»;
  • вибрати країну;
  • отримати промокод на 2 поїздки на знижку у розмірі 3 євро на кожну із двох поїздок.

Подробиці можна дізнатись на сайті Visa.

Компанія MasterCard жодних акцій, спрямованих на підтримку українських біженців, не оголошувала.