«Картка киянина»: як оформити та де може допомогти

Перевірено особисто

Про необхідність впровадження «Картки киянина» заговорили ще 2004 року. Реанімували проєкт 2011-го. Тоді представили концепцію «Картки киянина» як соціальний проєкт. Завдяки йому столична влада хотіла вести облік пільговиків Києва та контролювати якість і порядок надання пільгових послуг.
Зміст

У свідомості киян «Картка киянина» й досі сприймається, як соціальний проєкт. Утім, оформити та користуватися її перевагами сьогодні може доволі широке коло громадян. Навіть ті, хто не має київської реєстрації.

Інтерес до «Картки киянина» запалав з новою силою після повідомлення столичної влади про підвищення тарифів на проїзд у громадському транспорті.

Уже з наступного року разова поїздка коштуватиме 20 грн, а гуртова закупівля 50 поїздок обійдеться в 750 грн, тобто по 15 грн кожна. З «Карткою киянина» такий гурт коштуватиме 12 грн за поїздку. 150 грн економії – непоганий стимул завітати до «Ощадбанку».

Ділимося досвідом використання банківських продуктів в нашому телеграм-каналі. Підпишіться, щоб не пропустити нічого цікавого.

Хто може оформити «Картку киянина»

Окрім пільговиків «Картку киянина» можуть оформити:

  • усі, хто має київську реєстрацію;
  • студенти й учні навчальних закладів Києва, батьки/опікуни таких учнів;
  • усі, хто офіційно працює в Києві;
  • вимушені переселенці із зони АТО/ООС і Криму.

Є лише один нюанс. Для пільгових категорій громадян «Картка киянина» безкоштовна. А от для всіх інших вона обійдеться в 120 грн на рік.

Як оформити «Картку киянина»

Найпростіше – залишити відповідну заявку на сайті Ощадбанку. Для цього потрібно вказати свій номер телефону та ім’я. З вами протягом робочого часу зв’яжеться оператор і призначить зустріч зі спеціалістами банку в найзручнішому для вас відділенні.

Утім, ви можете самостійно зателефонувати в контакт-центр Ощадбанку за номером 0 800 210 800 і попросити, щоб вас записали на потрібний час в одне з київських відділень.

Майте на увазі, просто прийти до відділення та оформити картку у вас не вийде, хоча оператор Ощадбанку стверджував, що жодних проблем не має виникнути.

Через ажіотаж, який склався навколо «Картки киянина», потрібно обов’язково записатися заздалегідь. Без попереднього запису вас просто не приймуть.

Ми з дружиною прийшли в одне з відділень на вулиці Ентузіастів о 16:20, але менеджерка сказала, що не встигне обслужити нас, адже відділення закривається о шостій, а перед нами ще кілька людей.

«Звісно ви можете почекати, але не факт, що дочекаєтеся», – сказала вона.

В іншому відділенні на цій же вулиці нам одразу заявили, що без запису нікого не приймають, бо «зустрічі розписані до кінця дня».

Щоб записати себе й дружину, довелося пробути на телефоні близько 10-15 хвилин. Більшість із цього часу минула в очікуванні, поки у них завантажиться система.

Які документи потрібні для «Картки киянина»

Насамперед – паспорт та ідентифікаційний код.

Якщо у вас погана фотографія в паспорті або ID-картка, на якій світлина чорно-біла, візьміть із собою стандартне кольорове фото 3x4. Річ у тім, що «Картка киянина» – іменна, а на її звороті друкується ваша фотографія.

У разі оформлення картки не за фактом київської реєстрації, вам знадобляться документи, що підтверджують право її отримати. Це:

  • учнівський/студентський квиток;
  • довідка з місця роботи;
  • довідка переселенця.

Хоч ми й активно рухаємося до paperless «Дія» в цьому разі не допоможе. Потрібні паперові оригінали документів – їх скануватимуть і вноситимуть у базу.

Я оформлював картку на підставі київської реєстрації. До того клієнтом Ощадбанку я не був. Уся процедура в моєму випадку зайняла 30 хвилин. А от дружина з довідкою переселенця впоралася всього за шість – у неї вже була картка Ощадбанку, тому сканувати документи не довелося, їх просто знайшли в базі.

Під час підписання договору у мене зокрема запитали, чи не є я родичем публічних осіб або ж депутатів, чи не є я громадянином США, чи не є засновником юридичних осіб.

Це начебто потрібно для фінмоніторингу, але конкретної відповіді, навіщо такі відомості, мені так і не озвучили. У моєї сестри, яка оформлювала картку в іншому відділені, нічого такого не запитували.

Як отримати «Картку киянина»

Сама картка виготовляється до трьох тижнів (мені зробили за два). Коли вона буде готова, вам прийде відповідне повідомлення на номер, який ви вказали контактним.

Отримати її можна в касі відділення, де картка оформлювалася. Перед тим вам треба буде підписати розписку, що ви отримали картку. Розписку видає касир.

Якщо ви не пільговик, на її рахунку буде -120 грн – це річна плата за обслуговування картки. Покрити мінус потрібно буде протягом 20 днів. У відділені мені сказали, що відлік починається з моменту отримання картки, але повідомлення про необхідність сплати прийшло за тиждень до того 🙂

Зверніть увагу, що «Картка киянина» прив’язана до вас особисто. Якщо нею розраховуватиметься хтось інший, її можуть вилучити й анулювати.

Це правило не розповсюджується на недієздатних або людей з інвалідністю. Опікуну/представнику потрібно оформити довіреність, щоб користуватися карткою, утім, права на безоплатний проїзд вона в такому разі не дає.

Що дає «Картка киянина»

Проїзд

Пільговикам – безкоштовний. Усі інші можуть використовувати картку, як проїзний, поповнивши від 1 до 50 поїздок. Поповнити її можна в терміналах, касах метро, на сайті ГІОЦ чи EasyPay.

Працівниця Ощадбанку сказала, що в майбутньому таку можливість хочуть додати в «Київ цифровий», але коли саме це відбудеться, спрогнозувати важко. Майте на увазі, що гроші при поповненні проїзного списуватимуться саме з «Картки киянина».

Знижки

  • Власники «Картки киянина» можуть відвідувати за спеціальними цінами або навіть безкоштовно (у визначені дні) муніципальні заклади культури – театри, музеї, Київський зоопарк тощо.

  • В мережі комунальних аптек «Фармація» власникам карток відпускають ліки за спеціальними цінами з фіксованою мінімальною націнкою. В КМДА стверджують, що знижка на лікарські засоби доходить до 70%. Перелік таких аптек можна знайти тут.
  • Також «Картка киянина» дає знижку на харчі (треба нею розраховуватися в магазинах-партнерах) й хліб:

Відсутність комісій

За допомогою «Картки киянина» можна сплатити комунальні послуги без комісії. Для цього потрібно проводити оплату через особистий кабінет на сайті ГІОЦ чи Центру комунального сервісу.

Електронна черга в садок

Громадяни без київської реєстрації, але з «Карткою киянина» можуть зареєструватися в електронній черзі до дитсадка через Систему електронного запису до закладів дошкільної освіти.

Утримання дитини в садочку – 2,5 тис. грн на місяць – буде оплачуватися коштом бюджету міста.

Повноцінна банківська картка

Оформивши «Картку киянина» ви стаєте клієнтом Ощадбанку й можете використовувати їхній пластик, як будь-яку іншу банківську картку.

Через онлайн-банкінг «Ощад» ви зможете переказувати кошти, сплачувати «комуналку», отримувати перекази із-за кордону, відкривати депозити, створювати регулярні платежі, обмінювати іноземну валюту та користуватися іншими банківськими сервісами.

Ви також можете прив’язати «Картку киянина» до Apple / Google / Garmin / Mi Pay та розраховуватися будь-яким зручним ґаджетом, який підтримує функцію безконтактної оплати.

Картка обслуговується за тарифним пакетом «Мій комфорт». Відповідно до нього, видача готівки в банкоматах Ощадбанку обійдеться у 0,7% від суми + 5 грн; у банкоматах інших українських банків – 1,5% від суми + 5 грн. Переказ з картки на картку коштує 1% + 5 грн.

Детальніше з тарифами можна ознайомитися, скачавши на сайті Ощадбанку відповідний файл (.xlsx).

Коли припиняється дія «Картки киянина»

Картка випускається на 5 років. Передчасне припинення дії «Картки киянина» може бути через:

  • втрату картки її утримувачем;
  • механічне пошкодження картки;
  • зміни персональних даних утримувача картки;
  • скасування пільги;
  • смерть утримувача картки;
  • за бажанням утримувача картки.

***

Отже, «Картка киянина» має доволі широкий спектр корисних функцій. Є сенс оформити її не тільки через економію на проїзді в громадському транспорті столиці.