Якщо треба зняти готівку: прості поради

Кілька простих підказок, які можуть стати в нагоді в цей непростий час

Навіть в еру банківських карток та фінтех операцій багато українців все ще вважають за краще знімати готівку зі своїх карток. У цьому матеріалі ми надамо нашим читачам кілька варіантів — де і як ви можете знімати готівку зі своєї банківської картки (або банківських карток).
Зміст

Ще більше корисних порад – в нашому телеграм-каналі. Підпишіться, щоб нічого не пропустити.

Банкомат не обов'язково має бути «рідним»

Одна з найпоширеніших помилок полягає в тому, що якщо картка, наприклад, випущена ПриватБанком, то і зняти з неї готівку можна тільки в банкоматі ПриватБанку.

Насправді це не так: ПриватБанк домовився з іншими банками, що він компенсує комісію за зняття грошей у їхніх банкоматах. І для клієнтів таке зняття буде безкоштовним.

Інша річ, що зняти в «чужих» банкоматах звичні «20 тис. гривень кожні три години» не вдасться: банки не дуже люблять картки «чужинців» і встановлюють жорсткі обмеження: від 200 до 1 тис. гривень за одне зняття.

Тому для зняття великої суми доведеться шукати або свій банкомат, або відділення банку. Якщо ж потреба не перевищує 1 тис. гривень, то можна обійтися і «чужим» банкоматом.

Тому, оформляючи картку в тому чи іншому банку, поцікавтеся: чи буде комісія при знятті в банкоматі іншого банку. Якщо комісії немає, то це додатковий плюс картці.

Зняти готівку можна на касі магазину або в Новій пошті

Ще одним зручним нововведенням стала можливість отримати деяку суму в готівці, здійснюючи оплату на касі в супермаркеті. Таку послугу пропонують відразу кілька торгових мереж: «АТБ», «Сільпо», «Маркетопт», Eva та інші.

Для того щоб зняти готівку, необхідно здійснити якусь покупку в магазині й на касі попередити касира про те, що хочете зняти готівку.

Велику суму, звісно, ​​зняти не вдасться: на касах видають не більше 6 тис. гривень. Але в умовах, коли поряд немає банкомату, це може бути дуже доречним.

Насправді така операція вигідна не лише клієнтам, а й самим торговим мережам. Видаючи таким чином готівку, вони заощаджують на послугах служби інкасації, одразу отримуючи ці кошти на свій розрахунковий рахунок.

Редакція Finance.ua поцікавилася у ПриватБанку та monobank, на яких умовах проводяться подібні видачі готівки на касах торгових точок.

Як нам пояснили, такі операції для клієнта нічим не відрізняються від звичайного зняття у банкоматах. Жодних додаткових комісій платити не доведеться.

Також зняти готівку можна у відділеннях Нової пошти. Попросіть у оператора про таку послугу та пред'явіть документ (у тому числі у додатку «Дія»), що засвідчує особу.

Проте послуга не безкоштовна. Вартість становить 2% від суми 20 гривень. Але таких обмежень на зняття немає, головне, щоб необхідна сума була в наявності в касі відділення.

Якщо часто знімаєте готівку, оформіть картки Visa

Як ми вже сказали, знімати готівку з багатьох банківських карток без комісії можна не лише у своїх, а й у чужих банкоматах.

При цьому велику роль відіграє те, якої міжнародної платіжної системи (МПС) буде ваша картка – Visa чи MasterCard.

Якщо знімати готівку в «рідному» банкоматі, то жодної різниці, якої МПС буде ваша картка.

Але в чужих банкоматах це одразу позначається. Банки вкрай неохоче видають готівку за чужими картками MasterCard (це пов'язано з нижчою комісією інтерчейндж): найчастіше зняти з картки MasterCard у чужому банкоматі більше 200-500 гривень не вдасться.

До чужих карток Visa банки більш лояльні. З ними вдасться зняти від 1 тис. до 3 тис. залежно від «щедрості» банкомата.

Тому якщо ви розраховуєте часто знімати зі своєї картки готівку, просіть у відділенні банку оформити саме картку Visa. Як правило, банки пропонують клієнтам на вибір – Visa або MasterCard.

Треба мати більше однієї картки для зняття готівки

Не з кожної картки можна зняти готівку без додаткових комісій. Наприклад, при знятті з кредитної картки позикових грошей доведеться заплатити комісію у розмірі 4% (іноді навіть більше). А єдина картка, з якої знімається готівка, може вийти з ладу, загубитися або просто закінчиться термін дії.

Якщо часто доводиться знімати готівку, бажано мати під рукою карту, яку можна поповнювати без комісії. І з якої можна знімати готівку без комісії у будь-якому банкоматі.

Як зняти кредитні кошти без комісії

Відразу розчаруємо: напряму — ніяк. Декілька років тому це було можливо, але банки швидко прикрили всі лазівки.

Однак ніхто не забороняє вам розрахуватися вашою кредитною карткою в торговій мережі за знайомого, який віддасть вам готівку. По-іншому перевести в готівку кредитні кошти не вдасться.

Умови зняття готівки у найпопулярніших банках

ПриватБанк

Дозволяє знімати зі своїх карток по 20 тис. гривень кожні 3 години. При знятті з Картки для виплат комісії не буде. Під час зняття з картки «Універсальна» комісія зараз становить 0,5% (до війни – 1%).

Таким чином, за кілька разів реально зняти максимальний денний ліміт, встановлений Національним банком – 100 тис. гривень.

monobank

За зняття своїх коштів із «Білої» або «Чорної» карток банк візьме комісію 0,5%. Знімати готівку в рахунок кредитних коштів зараз заборонено розпорядженням банку.

Оскільки банк практично не має своїх банкоматів, максимальна сума зняття визначається виключно налаштуваннями конкретного банкомата.

Альфа Банк

  • По картці White можна зняти без комісії до 30 тис. грн. на місяць.

  • По картці Black – до 100 тис. грн. на місяць.
  • По картці Graphite – до 150 тис. грн. на місяць.

При цьому за добу банк дозволяє зняти з будь-якої з цих карток не більше 20 тис. грн. Якщо потрібна більша сума, доведеться йти у відділення банку.

ПУМБ

Максимальна сума, яку можна отримати із «ВсеКарти» за одне зняття у банкоматі – 10 тис. гривень. Кількість операцій на добу – до 10, але може бути легко збільшено.

Таким чином за кілька разів реально зняти максимальний денний ліміт, встановлений Національним банком – 100 тис. гривень.

Райффайзен Банк

Банк обмежив максимальну суму, яку можна зняти у його або чужих банкоматах із дебетової картки протягом доби – 30 тис. гривень. При цьому кількість операцій зняття не обмежена.

Комісія за зняття готівки з карток Райффайзен зараз не стягується.

Якщо потрібно зняти більше, доведеться звертатися до відділення банку. Тобто встановлений Національним банком ліміт 100 тис. гривень із картки банку можна буде зняти лише в касі відділення.

Ощадбанк

Картки банку не підходять для зняття великих сум готівки. Банк встановив місячний ліміт зняття без комісії з популярної картки пакету «Моя картка» в розмірі 20 тис. гривень. У разі, якщо потрібно буде зняти більшу суму, доведеться сплатити комісію в розмірі 1%.

Що в підсумку

Після двох місяців повномасштабної війни гострої необхідності перевести в готівку всі свої гроші немає, особливо в районах, де не ведуться активні бойові дії.

Банківська система вистояла та продовжує справно працювати.

Національний банк України ще на самому початку закликав українців максимально використовувати безготівкові розрахунки, адже через комендантську годину, блокпости та інші заходи безпеки було складно організувати своєчасне підвезення готівки в ті ж банкомати.

Втім, це не означає, що від готівки варто відмовитися. Певний запас повинен завжди лежати в гаманці.