Як допомогти українській армії

Разом до перемоги

24 лютого без оголошення війни російські окупаційні війська випустили з території Білорусі по Україні кілька ракет. Після цього РФ розпочала широкоформатний наступ одразу в кількох напрямках. Утім, бліцкригу не вийшло. Він захлинувся в героїчному спротиві Збройних сил України й усього українського народу.
Зміст

Сьогодні ми всі опинилися на фронті. Навіть ті, хто не тримає в руках зброю, або був змушений виїхати за кордон у статусі біженця. Кожен може зробити свій посильний внесок у боротьбу з окупантом. Один із методів – фінансова підтримка української армії. Розповідаємо, як це зробити.

Мультивалютний спецрахунок НБУ

Вдень 24 лютого Національний банк України повідомив про відкриття спеціального рахунку для збору коштів на підтримку Збройних сил України.

Цей рахунок – мультивалютний. Він створений і відкритий як для переказу коштів від міжнародних партнерів та донорів – в іноземній валюті:

  • доларах США;
  • євро;
  • британських фунтах;
  • швейцарських франках;
  • австралійських, канадських доларах;
  • юанях;
  • єнах.

Український бізнес і громадяни можуть перераховувати на нього кошти в національній валюті.

Реквізити офіційного спеціального рахунку:

UA843000010000000047330992708

А з 27 лютого з’явилася можливість відправляти кошти в польських злотих на спеціальний рахунок для підтримки Збройних сил України.

Реквізити для зарахування коштів у PLN:

BENEFICIARY: National Bank of Ukraine
BENEFICIARY BIC: NBUA UA UX
BENEFICIARY ADDRESS: 9 Instytutska St, Kyiv, 01601, Ukraine
ACCOUNT NUMBER: PL91113000070080239435200002
BENEFICIARY BANK NAME: Bank Gospodarstwa Krajowego
BENEFICIARY BANK BIC: GOSKPLPW
BENEFICIARY BANK ADDRESS: Al. Jerozolimskie 7, 00-955 Warszawa, Polska (temporary address: Chmielna 73, 00-801 Warszawa, Polska)
PURPOSE OF PAYMENT: for crediting account 47330992708

Гроші «єПідтримки» можна передати на армію

25 лютого, тобто на другий день війни, міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров повідомив, що гроші з президентської програми «єПідтримка» («ковідна тисяча») можна переслати на потреби ЗСУ.

Зробити це можна за посиланням.

ПриватБанк і monobank реалізували таку можливість у своїх мобільних застосунках. Для цього потрібно зайти у відповідний розділ («Благодійність» – у monobank, «Добро» – у Приват24), вибрати підтримку армії, вказати необхідну суму й картку «єПідтримки».

За перші п’ять годин українці переказали на армію 77 млн «ковідних» гривень. Зараз загальна сума перевалила за 1,5 млрд грн.

Криптовалюта на потреби ЗСУ

 

Допомогти нашим бійцям можна й у криптовалюті. Михайло Федоров зазначив спеціальні гаманці, на які потрібно перераховувати цифрові гроші:

BTC – 357a3So9CbsNfBBgFYACGvxxS6tMaDoa1P

ETH – 0x165CD37b4C644C2921454429E7F9358d18A45e14

USDT (trc20) – TEFccmfQ38cZS1DTZVhsxKVDckA8Y6VfCy

Бонус+ для армії

ПриватБанк запустив можливість переказу балів з рахунку «Бонус+» на потреби української армії. Алгоритм тотожній «єПідтримці»: у розділі «Добро» потрібно вибрати опцію допомоги армії, вказати необхідну суму й обрати картку «Бонус+».

Кешбек теж можна передати ЗСУ

Якоїсь спеціальної функції ми поки не знайшли, але, якщо у вас накопичилася достатня для виводу сума кешбеку, ви можете вивести його на свою картку й передати ці гроші на потреби армії через стандартний функціонал банківського застосунку.

Бали Fishka

Якщо у вас є картка постійного клієнта Fishka (була розповсюджена в мережі супермаркетів «Фуршет») і на ній залишилися якісь бали, ви можете передати їх для підтримки армії. Усі зібрані гроші перераховуються фонду «Повернись живим».

Зробити це можна або через сайт, або в мобільному застосунку Fishka.

Бофони мережі LOKAL

Бофон означає «бойовий фонд». Свого часу такі «гроші» використовували для розрахунків представники ОУН-УПА. І тепер бофони мережі LOKAL можна використати за призначенням – на допомогу армії.

Для цього в застосунку LOKAL після авторизації потрібно зайти в Каталог, обрати там «Фонд вільних і небайдужих», зазначити кількість бофонів, які ви хочете переказати, і натиснути «Пожертвувати».

***

Не забувайте про стару українську приказку: з миру по нитці, а голому – сорочка. У єдності наша сила.