Битва кредитних карток з кешбеком

Ми порівняли двох лідерів рейтингу кредиток з кешбеком

Нещодавно Finance.ua підготував рейтинг кредитних карток з кешбеком. Він зацікавив як банків, так і їхніх клієнтів. Перше місце посіла картка «Максимум» від Альфа-Банку, друге – «Велика п'ятірка» від Таскомбанку. Ми вирішили детальніше порівняти двох лідерів, оцінити їх за додатковими критеріями, яких не було в рейтингу: простота оформлення, способи поповнення, можливість оформлення розстрочки й інші. Ось що вийшло.

 

Простота оформлення

Кредитку «Максимум» від «Альфи» можна оформити у відділенні банку, замовити її отримання поштою або, що простіше за все, оформити на сайті finance.ua

Кредитну картку «Велика п'ятірка» від Таскомбанку можна оформити тільки у відділенні.
При оформленні обох карток знадобляться:

  • паспорт;
  • ідентифікаційний код;
  • довідка про доходи з останнього місця роботи.

Для оформлення «Максимуму» бажано мати трудовий стаж на останньому місці не менше ніж 3 місяці. Якщо працюєте неофіційно – не проблема. В «Альфі» можна вказати контактні телефони неофіційної роботи. Можливо, банк потім перетелефонує і уточнить, чи справді клієнт там працює, і дасть добро на оформлення кредитки.

У Таскомбанку в цьому плані суворіше. Для отримання «Великої п'ятірки» потрібен безперервний трудовий стаж не менше ніж 6 місяців. Причому робота повинна бути офіційною.

Резюме

Кредитку «Максимум» від Альфа-Банку отримати набагато простіше, ніж «Велику п'ятірку» від Таскомбанк.

Вартість обслуговування

«Велика п'ятірка» повністю безкоштовна в обслуговуванні. Також не береться плата за СМС-банкінг.

Картка «Максимум» теж може бути безкоштовною, але тут є нюанс. Якщо на момент настання розрахункової дати за карткою буде борг, то банк спише з вас фіксовану плату – 60 гривень. Якщо боргу немає, картою можна буде користуватися безкоштовно. Тобто картку бажано поповнювати за кілька днів до її настання.

Є також щомісячна плата за СМС-банкінг – 15 гривень на місяць (послуга «Альфа-чек»). Але від неї можна відмовитися, а інформацію про рух по рахунку отримувати з через push-повідомлення. Для цього потрібно зробити відповідні налаштування в мобільному клієнті інтернет-банку.

Резюме

Тут виграє «Велика п'ятірка». Обидві картки можуть бути безкоштовними в обслуговуванні, але в Таскомбанку для цього не потрібно виконувати жодних умов.

Пільговий період

Пільговий період за карткою Таскомбанку становить до 55 днів. Тобто весь кредит, який був використаний в попередньому місяці, потрібно погасити до 25-го числа поточного місяця.

У картки «Максимум» від Альфа-Банку реальний пільговий період становить 30 днів, хоча заявляється період удвічі більший – 62 дні. Причина в тих самих 60 гривнях, які будуть списані в разі наявності боргу до розрахункової дати.

Резюме

За тривалістю реального пільгового періоду явний фаворит – «Велика п'ятірка».

Способи поповнення

З картки іншого банку

Обидві картки однаково легко і без комісії поповнюються з карток інших банків інструментами інтернет-банкінгу. «Велику п'ятірку» також можна поповнити і в мобільному додатку TAS2U, попередньо додавши туди картку банку, з якої будуть списуватися гроші.

Готівкою через платіжні термінали

Обидві картки можна поповнювати через різні мережі платіжних терміналів. Зарахування – миттєве. Розмір комісії залежить від мережі терміналів.

Зовнішнім платежем за реквізитами

Обидві картки можна поповнити з рахунку в іншому банку, відправивши платіж за реквізитами. В цьому плані в жодної з карток немає явних переваг або недоліків. Вартість поповнення визначається вартістю такого платежу в банку-відправника. Зарахування на обидві картки – без комісії.

Резюме

Обидва банки передбачили кілька варіантів поповнення. Тут явного фаворита немає.

Відсоток на залишок власних коштів

За карткою «Максимум» відсоток на залишок власних коштів не виплачується. За «Великою п'ятіркою» він становить 10% річних, але тільки, якщо залишок більший як 100 гривень.

Резюме

Для зберігання власних коштів більше підходить «Велика п'ятірка».

Плата за користування кредитом поза пільговим періодом

У разі виходу з пільгового періоду за користування кредитом за карткою «Максимум» доведеться платити 36% річних. За «Великою п'ятіркою» – 39,6%.

Резюме

Якщо плануєте часто виходити з пільгового періоду, краще оформити картку «Максимум» від «Альфи».

Кешбек

При розрахунках карткою «Максимум» кешбек нараховується за наступною схемою:

  • для покупок в обраних категоріях (їх може бути від 2 до 5, залежно від статусу клієнта – Bronze, Silver, Gold і Platinum) – до 20% від суми покупки;
  • для всіх інших покупок – 0,5% від суми покупки.

З нарахованого кешбек утримуються 18% прибуткового податку і 1,5% військового збору. Вивести кешбек безпосередньо на рахунок не можна, можна лише погасити одну з покупок за картками Альфа-банку.
При оплаті «Великою п'ятіркою» кешбек розраховується так:

  • для покупок в мережі продовольчих магазинів, супермаркетів і АЗС – 2%;
  • для всіх інших покупок – 1%.

При цьому в Таскомбанку винагорода виплачується «чистими». Тобто прибутковий податок і військовий збір за вас платить банк.

Резюме

У кешбек-програм обох карток є свої плюси. Тут визначити фаворита важко. Все залежить від структури та обсягів ваших витрат.

Комісії при проведенні платежів

Платіж на рахунок юридичної особи

Такий платіж за рахунок власних коштів з картки «Велика п'ятірка» пройде з комісією 5 гривень, якщо його сума менша за 10000 гривень, або 0,5% – якщо сума більша. Якщо платити кредитними, то буде дорожче: 4,9% від суми +15 гривень.

Аналогічний платіж з картки «Максимум» обійдеться у 4% від суми (мінімум 20 гривень), незалежно від того, чиїми грошима ви платите: своїми чи кредитними.

Переказ на картку або рахунок фізособи в іншому банку

З картки «Максимум» такий платіж пройде з комісією 4% (мінімум 20 гривень) як за рахунок власних, так і за рахунок кредитних коштів.

За «Великою п'ятіркою» цифри такі: 1,5% від суми + 5 гривень, якщо платити своїми, і 4,9% + 15 гривень – якщо кредитними.

Резюме

Робити перекази власних коштів вигідніше з «Великої п'ятірки», кредитних – за допомогою картки «Максимум».

Зняття готівки в банкоматі

Зняття грошей з картки «Максимум» коштує ті самі 4% (мінімум 20 гривень). Причому неважливо, ваші вони чи кредитні.

З «Великої п'ятірки» власні кошти можна зняти без комісії, кредитні – з комісією 4,9% + 15 гривень.

Резюме

Знімати власні кошти краще з картки Таскомбанку, кредитні – з картки Альфа-Банку.

Оформлення розстрочки

Оплачуючи будь-яку покупку, дорожчу за 1000 гривень, карткою «Максимум», на неї можна буде потім оформити розстрочку. Банк надішле смс з відповідною пропозицією, на яку потрібно буде відповісти згодою. Термін розстрочки може бути 3,6,9,12,18 або 24 місяців. Щомісячна комісія становитиме 1,8% від суми покупки.

За «Великою п'ятіркою» розстрочки немає.

Резюме

Тут явна перевага за карткою Альфа-Банку.

Використання передових технологій

В Альфа-Банку випуск чіпованої картки «Максимум» з можливістю безконтактних платежів – безкоштовний.

Чіповану «Велику п'ятірку» з можливістю безконтактних платежів можна випустити за 150 гривень.

Резюме

Тут виграє картка «Альфи».

Клієнтська підтримка

Служба підтримки Альфа-Банку використовує всі популярні месенджери: Viber, Telegram, месенджер Facebook. Можна також традиційно зателефонувати.

Служба підтримки Таскомбанку працює або «по-старому» – за телефоном «гарячої лінії», або можна скористатися чатом, вбудованим в інтернет-банк.

Резюме

Різноманітність каналів зв'язку з підтримкою користувачів грає на користь картки від Альфа-Банку.