Розстрочка від Альфа-банку

Вже не безкоштовна, але все ще варта уваги

З 9 листопада 2018 року змінилися умови за розстрочкою Альфа-Банку. Замість річної ставки 0,01% була введена щомісячна комісія 1,8%. Стало, звичайно, дорожче, але це все ще один з найдешевших кредитів на ринку.

В розстрочку від «Альфи» можна купити що завгодно. Банк пропонує оформити розстрочку на обід в австрійському кафе, купівлю продуктів в угорському Tesco, заправку і перекус на WOG і багато чого ще. Принципових вимог дві: сума покупки більша ніж 1000 гривень, на картці немає ні копійки власних грошей.

Ось який це має вигляд. Ви купуєте щось дорожче за тисячу гривень. Незабаром банк надсилає смс з пропозицією перевести покупку в розстрочку. Наскільки швидко прийде смс, передбачити неможливо. Все залежить від того, як швидко банк проведе платіж. На це може піти один-три дні, а може і до тижня.

І ось ви дочекалися смс з пропозицією перевести платіж в розстрочку. У ньому банк вказує суму покупки, строк кредиту і розмір щомісячного платежу. Щоб оформити розстрочку, потрібно відповісти на смс, вказавши в повідомленні запропонований банком тризначний код. На оформлення розстрочки може піти більш ніж два тижні. 14 днів банк дає вам на те, щоб попросити розстрочку. Ще три дні може піти на затвердження. Але на практиці все можна зробити за пару днів.

Перше правило клієнта Альфа-банку – відмовтеся від страховок. З кредитною карткою ви отримуєте відразу дві страховки: життя і фінансових ризиків. Одна прив'язана до розміру кредитного ліміту, друга – до боргу. Якщо від них не відмовитися, то щомісяця буде набігати кілька десятків гривень.

 • Як відмовитися від страховок

  Зателефонуйте до кол-центру і скажіть оператору, що хочете відмовитися від страховок. Ви послухаєте кілька хвилин нотацій. Оператор скаже, що для беззаставних кредитів страховки обов'язкові, додасть, що якщо ви раптом не зможете погашати кредит, то допоможе страхова компанія. Просто скажіть, що все розумієте і берете ризики на себе.

Друге правило клієнта Альфа-Банку – стежте за розрахунковою датою. Це день підписання договору з банком. Якщо на цю дату у вас є борг, банк спише 60 гривень комісії. Розстрочка – виняток, банк розрахує черговий платіж за нею вже після того, як спише 60 гривень з клієнтів, у яких є борг за кредитним лімітом.

 • Навіщо стежити за розрахунковою датою

  Заявлений пільговий період за карткою «Максимум» – до 55 днів. Це правда, але неправда. Безкоштовно ви можете користуватися грошима банку не більше ніж 30 днів. Щомісяця в день підписання договору банк «підбиває» ваші операції. Якщо до цього моменту ви не погасили борг, «Альфа» спише 60 гривень за обслуговування. Це не так мало, як здається. Якщо ви використали 1 000 гривень із кредитного ліміту, то 60 гривень – це 72% річних.

Стежити за розрахунковою датою потрібно і для того, щоб взагалі оформити розстрочку. Банк відмовить, якщо у вас є прострочений борг.

Третє правило клієнта Альфа-банку – не поповнюйте кредитну картку в касі або банкоматі. У банку – єзуїтські умови погашення боргу готівкою. За поповнення на суму менше ніж 10 000 гривень банк візьме 50 гривень комісії. У банкоматі, що приймає гроші, погашення боргу обійдеться в 15 гривень.

 • Як поповнювати картку Альфа-банку

  Найпростіший і найдоступніший спосіб – інтернет-банкінг. Ви можете без комісії поповнити кредитну картку в інтернет-банкінгу My Alfa Bank. Потрібно трохи помучитися при оформленні. При оформленні картки попросіть менеджера підключити так званий «розширений функціонал». Після цього ви можете поповнювати без комісії кредитку «Альфи» або картку з пакета.

Четверте правило клієнта Альфа-банку – не вір своїм очам. Банк вміє продавати чи не краще за всіх на ринку, але технологічно він застряг десь у глибоких 90-х. Якщо ви звикли до «Приват24» і до monobank, то спочатку будете сильно здивовані.

 • На що дивитися в інтернет-банкінгу «Альфи»

  Якщо ви отримали смс про успішну операцію, це говорить тільки про те, що ви отримали смс. Насправді банк заблокував потрібну суму, а проведе операцію пізніше. Автор попався на смс на другий день користування картками «Альфи». Отримавши смс про успішне поповнення картки, переказав гроші на рахунок «прибутковий сейф». Це потрібно, щоб отримувати відсоток на залишок. На наступний день гроші повернулися на картку. На запитання «Що це було?» оператор кол-центру пояснив, що гроші «не були розподілені за рахунком». Мій багаторічний досвід обслуговування в ПриватБанку спочатку нашіптував, що це безглуздий набір слів. Згодом звик, тепер дізнаюся статус операції в інтернет-банкінгу або кол-центрі.

  В інтернет-банкінгу проведені операції можна розпізнати так. Якщо в стовпці «Дата проводки» написано «блокування", то операція не проведена. У завершених операціях в цьому стовпці – дата. Доти, поки в стовпці «Дата проводки» написано «блокування", ви винні банку. Не звертайте уваги на нульовий або позитивний залишок.

П'яте правило клієнта Альфа-банку – пам'ятай про регламент. Ви можете поповнювати картки «Альфи» кількома способами. У кожного з них – свій термін обробки.

 • Як сплачувати борг вчасно

  Найпростіше тим, у кого є не тільки кредитка, але і дебетова картка «Альфи». Ось чому.

  Якщо ви гасите борг за кредиткою через інтернет-банкінг з картки іншого банку, то «Альфа» моментально надішле смс про зарахування грошей, покаже нульовий або позитивний залишок. Але ви все ще будете винні банку. На обробку такого платежу піде три робочі дні.

  Якщо ви погасите борг за кредиткою з дебетової картки «Альфи», то строк обробки платежу залежить від того, як ви його проведете. Якщо ви перекажете з картки на картку, то банк проведе платіж наступного дня. Щоб встигнути день-у-день, потрібно переказати гроші на свою картку платежем за реквізитами.

Крім щомісячної комісії, можна ще влетіти на 60 гривень, якщо розрахункова дата припала між вашою заявкою на розстрочку і її затвердженням банком. В цьому випадку формально розстрочка ще не оформлена, а борг є. І банк на законній підставі спише 60 гривень. В інших випадках все, що від вас вимагається – дисципліновано гасити борг за розстрочкою. Тоді вона обійдеться в заявлені 1,8% на місяць.

Як розстрочка відображається в інтернет-банкінгу? В закладці «Кредитна картка «Максимум» (це можуть бути картки: «Максимум», «Еко-Максимум», «Максимум готівка») є кнопка «Розстрочка». При натисканні на неї бачимо «всі розстрочки» за цією карткою. Нижче, в рядку «Мої кредити з відсотками», загальна сума всіх розстрочок і нараховані відсотки з розрахунку 0,01% річних. Ще нижче – перераховуються всі розстрочки окремо.

Чим хороша розстрочка від «Альфи»?

 1. Її можна оформити на будь-яку покупку більш ніж 1000 гривень. Схожа пропозиція ПриватБанку – «Оплата частинами» – діє в обмеженому списку магазинів.
 2. Вона може бути безкоштовною. Якщо погасити розстрочку до того, як потрібно буде вносити перший платіж, вам не доведеться платити відсотки.
 3. Кредит дуже просто і швидко оформити.
 4. Безкоштовно гасити борг можна, не виходячи з дому.

Чим погана розстрочка від «Альфи»?

 1. Банк не дає розслабитися. Потрібно стежити за календарем і регламентом обробки платежів.