Як взяти безкоштовний кредит в Альфа-банку

Розстрочка в «Альфі» працює. Але вимагає багато уваги

Кредит під 0,01% річних. Ще кілька тижнів тому такі білборди Альфа-банку стояли по всьому Києву. Я перевірив щедру пропозицію на собі. І оформив в «Альфі» на 9 місяців розстрочку на суму 7640 гривень. За користування кредитом я додам до цієї суми менше ніж 50 копійок. Відсотки за депозитом на суму розстрочки принесуть мені за цей час понад 300 гривень. Це - близько 5% знижки на покупку в магазині, де у мене немає дисконтної картки. Підступи є, але обійти їх легко.

В розстрочку від «Альфи» можна купити що завгодно. Я користуюся кредитною карткою «Максимум» неповні півроку. За цей час банк пропонував оформити розстрочку на обід в австрійському кафе, купівлю продуктів в угорському Tesco, заправку і перекус на WOG. Принципових вимог дві: сума покупки більше ніж 1000 гривень, на картці немає жодної копійки власних грошей.

Ось як це виглядає. Ви купуєте щось дорожче ніж тисяча гривень. Невдовзі банк надсилає смс з пропозицією перевести покупку в розстрочку. Наскільки швидко прийде смс, передбачити неможливо. Все залежить від того, як швидко банк проведе платіж. На це може піти один-три дні, а може і до тижня.

І ось ви дочекалися смс з пропозицією перевести платіж у розстрочку. У ньому банк вказує суму покупки, термін кредиту і розмір щомісячного платежу. Щоб оформити розстрочку, потрібно відповісти на смс, вказавши в повідомленні запропонований банком тризначний код. На оформлення розстрочки може піти більше ніж два тижні. 14 днів банк дає вам на те, щоб попросити розстрочку. Ще три дні може піти на затвердження. Я вклався в три дні. 31 липня банк запропонував розстрочку, 2 серпня надіслав підтверджувальне смс.

Платити за розстрочкою «Альфи» ви починаєте через місяць-півтора після купівлі. Я витратив гроші у липні, оформив розстрочку в серпні, перший платіж за розстрочкою – у вересні. До дати першого платежу я отримаю 50 гривень відсотків за вкладом на 7640 гривень. Гроші я відклав на наступний день після оформлення розстрочки. Мій дохід буде скорочуватися щомісяця, адже з виплатою розстрочки депозит буде зменшуватися. Всього за 9 місяців вийде більш ніж 300 гривень. Якщо б я витратив гроші в супермаркеті або на заправці, розмір моєї знижки був би більшим за рахунок кешбеку. І жодних переплат, адже я знаю про неявні платежі, які хоче брати банк. Ось що потрібно знати, щоб розстрочка була безкоштовною.

Перше правило клієнта Альфа-банку – відмовтеся від страховок. З кредитною карткою ви отримуєте відразу дві страховки: життя і фінансових ризиків. Одна прив'язана до розміру кредитного ліміту, друга – до боргу. Якщо від них відмовитися, то щомісяця буде набігати кілька десятків гривень.

 • Як відмовитися від страховок

  Зателефонуйте до кол-центру і скажіть оператору, що хочете відмовитися від страховок. Ви послухаєте кілька хвилин нотацій. Оператор скаже, що для беззаставних кредитів страховки обов'язкові, додасть, що якщо ви раптом не зможете погашати кредит, то допоможе страхова компанія. Просто скажіть, що все розумієте і берете ризики на себе.

Друге правило клієнта Альфа-банку – слідкуйте за розрахунковою датою. Це день підписання договору з банком. Якщо на ту дату у вас є борг, банк спише 60 гривень комісії. Розстрочка – виняток, банк розрахує черговий платіж за нею вже після того, як спише 60 гривень з клієнтів, у яких є борг за кредитним лімітом.

 • Навіщо стежити за розрахунковою датою

  Заявлений пільговий період за карткою «Максимум» – до 55 днів. Це правда, але неправда. Безкоштовно ви можете користуватися грошима банку не більше ніж 30 днів. Щомісяця в день підписання договору банк «підбиває» ваші операції. Якщо до цього моменту ви не погасили борг, «Альфа» спише 60 гривень за обслуговування. Це не так мало, як здається. Якщо ви використали 1 000 гривень із кредитного ліміту, то 60 гривень – це 72% річних.

Стежити за розрахунковою датою потрібно і для того, щоб взагалі оформити розстрочку. Банк відмовить, якщо у вас є прострочений борг.

Третє правило клієнта Альфа-банку – не поповнюйте кредитну картку в касі або банкоматі. У банку – єзуїтські умови погашення боргу готівкою. За поповнення на суму менше ніж 5000 гривень банк візьме 50 гривень комісії. У банкоматі, який приймає гроші, погашення боргу обійдеться в 15 гривень.

 • Як поповнювати картку Альфа-банку

  Найпростіший і найдоступніший спосіб – інтернет-банкінг. Ви можете без комісії поповнити кредитну картку в інтернет-банкінгу My Alfa Bank. Потрібно трохи помучитися при оформленні. При оформленні картки попросіть менеджера підключити так званий «розширений функціонал». Після цього ви можете поповнювати без комісії кредитку «Альфи» або картку з пакета.

Четверте правило клієнта Альфа-банку – не вір своїм очам. Банк вміє продавати чи не найкраще за всіх на ринку, але технологічно він застряг десь у глибоких 90-х. Якщо ви звикли до «Приват24», то спочатку будете сильно здивовані.

 • На що дивитися в інтернет-банкінгу «Альфи»

  Якщо ви отримали смс про успішну операцію, це свідчить тільки про те, що ви отримали смс. Насправді банк заблокував потрібну суму, а проведе операцію пізніше. Я попався на смс на другий день користування картками «Альфи». Отримавши смс про успішне поповнення картки, перевів гроші на рахунок «Доходний сейф». Це потрібно, щоб отримувати відсоток на залишок. На наступний день гроші повернулися на картку. На запитання «Що це було?» оператор кол-центру пояснив, що гроші «не були розподілені по рахунку». Мій багаторічний досвід обслуговування в Приватбанку спочатку нашіптував, що це безглуздий набір слів. З часом звик, тепер дізнаюся статус операції в інтернет-банкінгу або кол-центрі.

  В інтернет-банкінгу проведені операції можна розпізнати так. Якщо в колонці «Дата проведення» написано «блокування», то операція не проведена. У завершених операцій в цій колонці – дата. Доти, доки у колонці «Дата проведення» написано «блокування», ви винні банку. Не звертайте уваги на нульовий або позитивний залишок.

  Ось дуже показовий коментар офіційного представника «Альфи» на форумі «Фінанси.uа» https://forum.finance.ua/viewtopic.php?p=4144512#p4144512 Банк не тільки хтозна навіщо показує купу непотрібних відомостей, він ще й змінює цифри протягом дня.

П'яте правило клієнта Альфа-банку – пам'ятай про регламент. Ви можете поповнювати картки «Альфи» кількома способами. У кожного з них – свій термін обробки.

 • Як сплачувати борг вчасно

  Найпростіше тим, у кого є не тільки кредитка, але і дебетова картка «Альфи». Ось чому.

  Якщо ви гасите борг за кредиткою через інтернет-банкінг з картки іншого банку, то «Альфа» моментально надішле смс про зарахування грошей, покаже нульовий або позитивний залишок. Але ви все ще будете винні банку. На обробку такого платежу піде три робочі дні.

  Якщо ви погасите борг за кредиткою з дебетової картки «Альфи», то строк обробки платежу залежить від того, як ви його проведете. Якщо ви перекажете з картки на картку, то банк проведе платіж наступного дня. Щоб встигнути день-у-день, потрібно переказати гроші на свою картку платежем за реквізитами.

Чи можна нарватися на комісії при розстрочці від «Альфи»? Якщо ви гасите борг вчасно і відмовилися від страховок, то додаткових платежів не буде. Єдиний випадок, коли можна влетіти на 60 гривень, пов'язаний з розрахунковою датою. Ось як у безкоштовної розстрочки може з'явитися комісія. Розрахункова дата припала між вашою заявкою на розстрочку і її затвердженням банку. Виходить, що формально розстрочки ще немає, а борг є. І банк з повним правом спише 60 гривень. В інших випадках все, що від вас вимагається – дисципліновано гасити борг за розстрочкою. Тоді вона обійдеться в 0,01% річних.

Як розстрочка відображається в інтернет-банкінгу? Ніяк. Інформація про розстрочку є тільки у виписці. В інтернет-банкінгу ви побачите якісь ознаки кредиту тільки в розрахунковий день, коли банк підіб’є підсумки ваших операцій. Тоді він розрахує мінімальний платіж. Коли побачите червоні цифри в інтернет-банкінгу, налаштуйте календар. У вас є час для того, щоб погасити борг. Суму платежу найпростіше уточнити в кол-центрі.

Чим хороша розстрочка від «Альфи»?

 
 1. Її можна оформити на будь-яку покупку понад 1000 гривень. Схожа пропозиція Приватбанку – «Оплата частинами» – діє в обмеженому списку магазинів.
 2. Вона практично безкоштовна. 0,01% річних – сущі копійки. В будь-якому магазині працює і розстрочка від ПУМБу. Але там кредит небезкоштовний, адже 0,01% банк бере за перші три місяці, після цього доведеться платити по повній.
 3. Кредит дуже просто і швидко оформити.
 4. Безкоштовно гасити борг можна, не виходячи з дом

Чим погана розстрочка від «Альфи»?

 1. Банк не дає розслабитися. Потрібно стежити за календарем і регламентом обробки платежів. У «Приваті» «Оплата частинами» працює цілодобово. Потрібно просто поповнити картку, банк моментально зарахує платіж.
 2. Розстрочка не відображається в інтернет-банкінгу. В «Приват24» доступні всі ключові відомості: сума кредиту, залишок боргу, розмір чергового платежу.