0 800 307 555
0 800 307 555

Litecoin: старт, наші дні, перспективи

Як працює LTC, і чи є сенс його купувати

Проект Litecoin було задумано і створено колишнім співробітником Google Чарльзом Лі як альтернативу Bitcoin. Запущено ще з 12 жовтня 2011 року – майже через 3 роки після появи Bitcoin.
Зміст

Litecoin (LTC) – однорангова (P2P) інтернет-валюта, що дозволяє здійснювати миттєві платежі по всьому світу.

Однорангова, вона ж децентралізована або пірингова мережа ґрунтується на рівноправності учасників. У такій мережі зазвичай відсутні виділені сервери, а кожен вузол (peer) є клієнтом і виконує функції сервера. Організація однорангової мережі дозволяє зберегти її працездатність за будь-якої кількості та будь-якого поєднання доступних вузлів. Яскравим прикладом є сервіс Torrent.

Litecoin – повністю децентралізована глобальна платіжна мережа з відкритим кодом.

Підтримується завдяки одночасній роботі великої кількості копій програми клієнта, відкритий вихідний код якої було вперше опубліковано на сервісі Github 7 жовтня 2011 року.

При цьому блокчейн Litecoin здатний обробляти більший обсяг транзакцій, ніж криптовалюта №1 – Bitcoin. Через частішу генерацію блоків (кожні 2,5 хвилини замість 10 хвилин на Bitcoin) мережа підтримує більше транзакцій без необхідності модифікації програмного забезпечення в майбутньому.

Що цікаво, загальна емісія Litecoin обмежена 84 мільйонами монет. Наразі в обігу перебуває понад 66 млн (79%). А ось максимальна стеля Bitcoin – 21 млн.

Про цю цікаву криптовалюту Finance.ua розповідає разом із партнером матеріалу та за сумісництвом експертом у світі криптовалют – біржею Binance.com. Найбільшою у світі біржею за обсягом торгів біткойнами та альткойнами.

🚀 Історія зльоту

У квітні 2013 року про Litecoin в новинах почали говорити як про альтернативу або заміну мережі Bitcoin. Вже в листопаді того ж року капіталізація Litecoin різко зросла, збільшившись на 100% буквально за добу.

Популярності цій крипті додало приєднання Чарльза Лі до Coinbase – найбільшої криптовалютної біржі в США, де він почав працювати директором з розробки.

Станом на 18 жовтня 2015 року Litecoin коштував близько 3 доларів на біржі BTC-E і був другим після Bitcoin за величиною капіталізації криптовалютою у світі.

Сам Bitcoin цього ж дня коштував 275 доларів, тобто у 90 разів більше.

У вересні 2017 року було проведено перші атомарні транзакції, між Litecoin та мережею Bitcoin. Завдяки цій технології користувачі отримали можливість здійснювати прямий обмін криптовалютами з двох незалежних блокчейнів, без допомоги посередників в особі бірж або обмінних платформ. У рамках першої операції було здійснено обмін 10 LTC на 0,1137 BTC.

Перший зліт ціни Litecoin відбувся у грудні 2017 року. 19 грудня 2017 року його ціна на популярній криптовалютній біржі Bitfinex досягла 370,78 доларів. Тобто за два роки зросла у 100 разів.

Bitcoin цього ж дня коштував трохи менше 19 900 доларів – у 53,6 рази більше.

Коли на криптовалютному ринку почалася «зима» і всі монети почали стрімко дешевшати, Litecoin впав до 22,84 доларів. Таку ціну на біржі Bitfinex було зафіксовано рівно через рік – 14 грудня 2018 року.

Потім був тривалий період, що складався з невдалих спроб зрости і падінь, що йшли за ними.

Знову злетіти «лайту» (як люблять називати Litecoin у колах криптотрейдерів) вдалося лише через 2,5 роки.

Однак це не завадило Litecoin стати пісочницею для інших криптовалют, особливо Bitcoin. Щоразу, коли криптоспільнота замислювало велике оновлення, яке буде реалізовано в Bitcoin, перші випробування проводилися саме на Litecoin. Наприклад, протокол Segregated Witness був спочатку доданий до Litecoin, а потім – до Bitcoin.

10 травня 2021 року було досягнуто чергового історичного максимуму – 413,46 доларів за одну монету. Bitcoin цього ж дня досяг 69 тис. доларів, ставши дорожчим за Litecoin у 167 разів.

🪁 «Лайт» – означає «легкий»?

Починаючи з цього дня і «биток», і «лайт» почали втрачати ціну. Але якщо Bitcoin опустившись до 29 тис. доларів, подешевшав лише у 2,4 рази, то ціна Litecoin знизилася до 63 доларів, тобто у 6,6 раза.

Таким чином, «лайт» вкотре підтвердив своє прізвисько (у перекладі з англійської lite означає «легкий». – Ред.).

В останні роки поява на криптовалютному небосхилі нових «зірок», серед яких найяскравіше горіла зірка Ethereum, призвело до падіння інтересу до проекту Litecoin.

Чому так сталося, що проект, якому пророкували велике майбутнє, почав стрімко втрачати популярність?

Однією з версій є розпродаж Litecoin у 2017 році його творцем Чарльзом Лі.

Повідомлення, що він продав усі свої запаси Litecoin за середньою ціною 205 доларів, погано подіяло на крипторинок, оскільки це виглядало як ситуація, коли капітан втікає зі свого корабля.

Проте Чарльз Лі пояснював своє рішення конфліктом інтересів. На його адресу неодноразово лунала критика, що він використовує повідомлення в Twitter для маніпулювання ринком та особистого збагачення.

Також він додав: «Litecoin дозволив мені непогано заробити, і тепер мій фінансовий стан не залежить від успіху криптовалюти, тому я можу вийти з неї».

Незабаром «лайт» почав падати і подешевшав майже в 10 разів. Щоправда після цього він зміг на хвилі загальної ейфорії, за зростанням Bitcoin, встановити новий історичний максимум. Однак і довіри до нього поменшало.

📅 Що зараз відбувається з Litecoin

12 жовтня 2021 року минуло рівно десять років з моменту створення Litecoin. Монета зберегла колишню популярність, але втратила позиції – опустилася на 16-те місце за рівнем капіталізації, її почали обганяти «молодші» й амбітніші проекти, наприклад Dogecoin, розпіарений Ілоном Маском.

Багато аналітиків вважають Litecoin недооціненою криптовалютою. Новини про цей проект не такі популярні, як про Bitcoin або Ethereum. Цілком можливо, що саме через це LTC ніби йде в тінь. Проте ставити хрест на цій криптовалюті поки що зарано.

Звісно, є фахівці, які переконані, що в старих монетах більше немає сенсу. На їхню думку, оновлення BTC націлені на усунення наявних недоліків, і криптовалюти, які створювалися колись для цих цілей, втратили свою актуальність.

Але Litecoin, як і раніше, входить у шорт-лист великих гравців крипторинку. Позитивна динаміка Bitcoin так чи інакше впливає на LTC. Також на його курсі позитивно позначається додавання PayPal та інших платіжних сервісів.

У червні 2022 року, за даними сайту coinmarketcap.com, Litecoin розмістився на 20-му місці за рівнем капіталізації, що становить 4,37 млрд доларів. Одна монета зараз коштує близько 62 доларів і, за наявними прогнозами, мінімальне значення ціни Litecoin до кінця поточного року має становити 80,43 долара. Максимальний прогнозований рівень – 94,71 долара.

Курс Litecoin зростає разом із Bitcoin. 30 травня BTC подорожчав на 6%, потягнувши за собою вартість альткойнів. Ясна річ, стрибки Bitcoin вплинуть і на LTC.

І хоч Litecoin виглядає зараз, як ветеран, що відвоював своє, ця криптовалюта зберігає свої незаперечні переваги в порівнянні з іншими. Великі й термінові перекази, як і раніше, вигідніше робити саме в LTC.

👛 Як купити Litecoin

Одним із способів отримання Litecoin залишається майнінг. І якщо на початку криптовалюту можна було видобувати за допомогою процесорів домашніх комп'ютерів (у цьому й полягала одна з головних «фішок» Litecoin), то зараз без спеціалізованого обладнання не обійтись. Інвестиції в таке обладнання окуплять себе, якщо ви погоджуєтесь чекати кілька десятків років.

Найпростіший і найнадійніший спосіб придбати Litecoin – купити його на біржі.

Сьогодні кілька великих бірж торгують LTC, наприклад, той же Binance.com.

За цим посиланням ви знайдете детальну інструкцію про купівлю Litecoin, а також актуальний курс і динаміку цієї криптовалюти. Щось нам підказує, що вона своє ще «повоює» 😉

І, можливо, саме зараз непоганий час придбати у свій криптогаманець кілька «лайтів» на майбутнє.