Леся 4 покоління: що сьогодні можна придбати за 200 грн
Про єдину в Україні банкноту з жіночим обличчям
Редакція Finance.ua зібрала для вас усі відомості про купюру: елементи захисту, цікаві факти, статистичні цифри. А також ми вирахували, що сьогодні можна придбати на 200 гривень.
І хоч нам здається, що «двохсотка» в наших гаманцях була завжди, вона на п’ять років молодша за перші гривні. Її ввели в обіг лише наприкінці серпня 2001 року, тобто вже після грошової реформи 1996 року.
Перші 200-гривневі банкноти виготовила британська фірма «Томас де ла Рю». Головна особливість цих купюр – на них не зазначений рік випуску.
Сьогодні їх продають вище номінальної вартості. На спеціальних боністичних сайтах ми знайшли кілька пропозицій у межах 300-700 гривень за банкноту.
До речі, 200 гривень – це єдина в Україні банкнота з жіночим обличчям. На всіх інших зображені чоловіки.
Сьогодні банкнота має 12 елементів захисту та магнітні властивості. Окрім тих, що визначаються візуально, купюра захищена в ультрафіолетовому й інфрачервоному спектрах.
Безпековою «родзинкою» беззаперечно є елемент SPARK – стилізоване зображення водяної лілії з кінетичним ефектом. Якщо розглядати його під різними кутами, можна помітити зміну кольору – від пурпурного до золотисто-зеленого.
Водяні знаки, технології спеціального друку, наскрізні та рельєфні елементи, мікротексти – це не повний перелік того, що захищає 200 гривень від підробок.
Утім, не обходиться й без фальшивок. У 2020 році НБУ вилучив кілька десятків підроблених «двохсоток», щоправда, старого зразка – 2007 року. Це були доволі високоякісні підробки. Фальшувальникам навіть вдалося зімітувати ультрафіолетове сяйво.
Про підробку 200 гривень 4 покоління ще не повідомлялося.
Загалом показник фальшивих гривень залишається стабільно мізерним. На 1 млн штук справжніх банкнот близько трьох підробок. Якщо порівнювати з Європейським Союзом, підробок на мільйон євробанкнот – у межах 30.
У цьому відео спеціаліст Нацбанку наочно демонструє, як відрізнити підроблені 200 гривень від справжніх.
Спеціально до 150-річчя з дня народження Лесі Українки Національний банк України випустив срібну банкноту номіналом 200 гривень.
124 грами срібла найвищої проби повністю відтворюють дизайн купюри 4 покоління. Усього їх виготовили 300 штук.
Зображення: НБУ
Коштує такий сувенір у середньому 8358 грн. Щоб його купити доведеться викласти майже 42 паперові «двохсотки».
Так, 200 гривень – не така й велика сума, але буває, що саме їх бракує в найпотрібніший момент.
Раптом що, на Finance.ua завжди можна швидко й без проблем оформити кредит онлайн й не переживати, що гроші раптом скінчилися.