Як підвищити дохід за депозитом

Три безпрограшні стратегії для досвідченого вкладника

Депозит - гранично проста послуга. Банк обіцяє винагороду за те, що ви даєте йому в борг свої гроші. Ставка винагороди, яку банк запропонував, зберігається на весь термін дії договору. Хочете заробити більше? Ось три способи збільшити ставку за вкладом.
Стратегії

«Стовпчики»

«У мене в банку ... стоять «стовпчики» до кінця року», – нерідко пишуть користувачі форуму «Фінанси.ua». Що за стовпчики і навіщо їх ставити в банках? Так на форумному жаргоні називають депозити з можливістю поповнення. Досвідчені вкладники шукають депозити з високою процентною ставкою, «стовплять» їх невеликою сумою вкладу і поповнюють, коли з'являються вільні гроші. Тобто замість того, щоб відкривати один великий, вони відкривають кілька невеликих депозитів на різні терміни. Коли один закінчується, гроші додають до наступного «стовпчика». Навіщо так складно? Щоб зафіксувати високу ставку, яка останнім часом постійно знижується. «Стовпчики» можна відкривати в одному банку, можна в кількох.

Стратегія цікава, але останнім часом працює зі скрипом. Якщо раніше банки були готові на все, тільки б залучити більше депозитів, то зараз знайти зручний «стовпчик» – важке завдання. Ставки за депозитами з поповненням нижчі, ніж за «недоторканними». Навіть якщо банк дозволяє поповнювати вклад з високою ставкою, то він обмежує суму поповнення. Приватбанк дозволяє поповнювати найдохідніші строкові вклади не більше, ніж на 50 000 гривень на місяць. Найвигідніші вклади українських банків поповнювати не можна зовсім.

Плюс. Мало клопоту.

Мінус. Стратегія «стовпчиків» ще приносить прибуток, але після закінчення старих депозитів з високими ставками клієнти банків шукають інші варіанти.

«Лояльність»

Банки цінують довіру клієнтів. Від строку і суми вкладу залежать привілеї, які ви отримаєте від банку. Що вища сума вкладу, то привабливішою стає пропозиція банку. Підвищена процентна ставка, преміальна платіжна картка, персональне обслуговування. Що більший термін вкладу, то вища процентна ставка. А при продовженні договору більшість банків підвищить ставку ще. Ненабагато, але навіть 0,1-0,5% на сьогоднішньому ринку – непогано.

Ще один плюс стратегії «лояльність» – у постійного вкладника є непоганий грунт для переговорів про пільгові умови банківських послуг. Постійний клієнт банку отримає більш привабливі умови обслуговування картки, йому дадуть кредит. Новому клієнту доведеться платити більше або доводити свою платоспроможність. Про які привілеї йдеться? «Альфа» не бере плату за обслуговування «платинового» пакету Black з тих, хто тримає в банку більше ніж 250 000 гривень. Приватбанк і «Аваль» безкоштовно випустять картку Platinum тим, хто тримає на строковому депозиті понад 1 млн гривень.

Плюс. Немає клопоту.

Мінус. Складати всі заощадження в одному банку ризиковано. Фонд гарантування в разі чого виплатить тільки 200 000 гривень. Це дуже мало, за нинішнім курсом не вистачить навіть на $7 000.

Бонуси від «Фінанси.ua»

У користувачів «Фінанси.uа» є ще один хороший спосіб підвищити прибутковість вкладів. В межах програми «Бонус до депозиту» ви можете отримати підвищену процентну ставку. Або виграти гроші.

Зараз у програмі беруть участь вісім банків. В семи банках ви отримаєте підвищену ставку, в одному – станете учасником розіграшу 20 000 гривень. Чому в програмі беруть участь не всі банки? У цьому і криється секрет.

«Бонус до депозитів» вигідний всім учасникам. «Фінанси.uа» і банки домовилися про залучення нових вкладів. «Фінанси.uа» береться залучити клієнтів, банк – заплатити за кожен новий вклад. Частину грошей, отриманих від банку, «Фінанси.uа» ділить з користувачем, за вклад якого заплатив банк. Банк платить за клієнта, лише переконавшись, що клієнт прийшов з сайту «Фінанси.uа». Саме тому «Фінанси.uа» виплатить бонус, тільки якщо ви заповните заявку перед тим, як відкрити депозит. У іншому випадку банк не погодиться з тим, що клієнт прийшов через «Фінанси.uа».

Важливо

Відсотки за більшістю вкладів ви отримаєте після закінчення депозитного договору. Бонус – протягом місяця після того, як відкриєте депозит.

Ось, що вам потрібно зробити для отримання підвищеної ставки:

  1. Оберіть вклад
  2. Заповніть заявку
  3. Відкрийте депозит
  4. Підтвердіть, що ви відкрили депозит, на який подали заявку
  5. Отримаєте бонус

Розгляньмо на прикладі. Українська «дочка» найбільшої банківської групи Угорщини OTP працює консервативно. І пропонує не найвищі ставки за вкладами. Але ви можете отримати 14,5% за вкладом на рік. Це більше, ніж у державних Приватбанку і Ощадбанку. Якщо хочете відкрити вклад в OTP, заповніть заявку перед тим, як йти до банку. «Фінанси.uа» виплатить бонус.

Плюс. Додатковий дохід.

Мінуси. Потрібно докласти зусиль.

Отримайте бонус до депозиту