0 800 307 555
0 800 307 555

Як заробити на депозитах

Безпрограшні стратегії для досвідченого вкладника

Заробіток на депозиті - величина передбачувана. Це доволі проста послуга. Банк обіцяє винагороду за те, що ви даєте йому в борг свої гроші. Ставка винагороди, яку банк запропонував, зберігається на весь термін дії договору. Чи можна заробити більше? Можна! Finance.ua пропонує до вашої уваги п'ять способів збільшити ставку за вкладом.
Стратегії

Як заробляти на депозитах

«Стовпчики»

«У мене в банку ... стоять «стовпчики» до кінця року», – нерідко пишуть користувачі форуму «Фінанси.ua». Що за стовпчики і навіщо їх ставити в банках? Так на форумному жаргоні називають депозити з можливістю поповнення. Досвідчені вкладники шукають депозити з високою процентною ставкою, «стовплять» їх невеликою сумою вкладу і поповнюють, коли з'являються вільні гроші. Тобто замість того, щоб відкривати один великий, вони відкривають кілька невеликих депозитів на різні терміни. Коли один закінчується, гроші додають до наступного «стовпчика». Навіщо так складно? Щоб зафіксувати високу ставку, яка останнім часом постійно знижується. «Стовпчики» можна відкривати в одному банку, можна в декількох.

Стратегія цікава, але останнім часом працює зі скрипом. Якщо раніше банки були готові на все, тільки б залучити більше депозитів, то зараз знайти зручний «стовпчик» – важке завдання. Ставки за депозитами з поповненням нижчі, ніж за «недоторканними». Навіть якщо банк дозволяє поповнювати вклад з високою ставкою, то він обмежує суму поповнення. Приватбанк дозволяє поповнювати найдохідніші строкові вклади не більше, ніж на 50 000 гривень на місяць. Найвигідніші вклади українських банків поповнювати не можна зовсім.

Плюс. Мало клопоту.

Мінус. Стратегія «стовпчиків» ще приносить прибуток, але з закінченням старих депозитів з високими ставками клієнти банків шукають інші варіанти.

«Лояльність»

Банки цінують довіру клієнтів. Від терміну і суми вкладу залежать привілеї, які ви отримаєте від банку. Чим вищою є сума вкладу, тим привабливішою стає пропозиція банку. Підвищена процентна ставка, преміальна платіжна картка, персональне обслуговування. Чим більший термін вкладу, тим вища процентна ставка. А при продовженні договору більшість банків підвищить ставку ще. Ненабагато, але навіть 0,1-0,5% на сьогоднішньому ринку – непогано.

Ще один плюс стратегії «лояльність» – у постійного вкладника є непоганий ґрунт для переговорів про пільгові умови банківських послуг. Постійний клієнт банку, привабливіші умови обслуговування картки, йому дадуть кредит. Новому клієнту доведеться або платити більше, або доводити свою платоспроможність. Про які привілеї йдеться? «Альфа» не бере плату за обслуговування «платинового» пакета Black з тих, хто тримає в банку понад 250 000 гривень. Приватбанк і «Аваль» безкоштовно випустить картку Platinum тим, хто тримає на терміновому депозиті понад 1 млн гривень.

Плюс. Нема клопоту.

Мінус. Складати всі заощадження в одному банку ризиковано. Фонд гарантування в разі чого виплатить лише 200 000 гривень. Це дуже мало, за нинішнім курсом не вистачить навіть на $7000.

Бонуси від «Фінанси.ua»

Користувачі «Фінанси.ua» мають свою відповідь на питання «як заробляти на депозитах?». В рамках програми «Бонус до депозиту» ви можете отримати підвищену процентну ставку. Або виграти гроші.

Зараз в програмі беруть участь десять банків. У дев'яти банках ви отримаєте підвищену ставку (додатково до 2,5% річних), в одному – станете учасником розіграшу 12 000 гривень.

«Бонус до депозитів» вигідний всім учасникам. «Фінанси.ua» і банки домовилися про залучення нових вкладів. «Фінанси.ua» береться залучити клієнтів, банк – заплатити за кожен новий вклад. Частина грошей, отриманих від банку, «Фінанси.ua» ділить з користувачем, за вклад якого заплатив банк. Банк платить за клієнта, лише переконавшись, що клієнт прийшов із сайту «Фінанси.ua». Саме тому «Фінанси.ua» виплатить бонус, тільки якщо ви заповните заявку перед тим, як відкриєте депозит. В іншому випадку банк не погодиться з тим, що клієнт прийшов через «Фінанси.ua».

Важливо

Відсотки за більшістю вкладів ви отримаєте після закінчення депозитного договору. Бонус – протягом місяця після того, як відкриєте депозит.

Ось, що вам потрібно зробити для отримання підвищеної ставки:

  1. Виберіть вклад
  2. Заповніть заявку
  3. Відкрийте депозит
  4. Підтвердіть, що ви відкрили депозит, на який подали заявку
  5. Отримайте бонус.

Плюс. Додатковий дохід.

Мінуси. Потрібно докласти зусиль.

👉Отримайте бонус до депозиту 👍

«Онлайн депозит»

Якщо ви оформляєте депозит в інтернет-банку, ви все робите самі. Вам не потрібен менеджер, який розповідає про принади того чи іншого вкладу. Не потрібен касир, який приймає готівку і зараховує її на рахунок. Банку це вигідно. Чим більше самостійних клієнтів – тим менші його витрати на співробітників. І банки готові заохочувати таких клієнтів додатковим заробітком на депозиті.

Наприклад, банк Південний пропонує додаткові 0,5% річних до гривневих і 0,25% – до валютних депозитів тим, хто відкриє їх через систему MyBank. Додати до звичайної ставки 0,25% за відкриття депозиту через інтернет-банк «Ощад 24/7» готовий і Ощадбанк.

Плюс: Додатковий дохід.

Мінуси: Бонус доступний тільки для наявних клієнтів. Також потрібно розібратися в інтернет-банку.

«Сезонні депозити»

Заробити на депозиті може і той, хто стежить за курсом валют. Не секрет, що восени долар зростає, досягаючи своїх піків взимку. А навесні починає падати, опускаючись до літа до річного мінімуму. Заповзятливі люди навчилися на цьому заробляти. Взимку вони продають валюту і кладуть на гривневий депозит терміном на 6 місяців. Влітку – знімають гривню з відсотками, обмінюють на долари і знову кладуть на півроку в банк. Так можна заробляти і на депозитах, і на курсових коливаннях.

Приклад

У січні Андрій продав $5000 за курсом 28,60 і поклав отримані 143000 гривень на шестимісячний депозит у ПриватБанку під 15% річних. У липні він зняв 151 562,66 гривень, купив на них $5719 за курсом 26,5 гривень за долар. В результаті його дохід у валюті склав 29% річних. Якби Андрій просто поклав долари на 6-місячний депозит у Приваті, то його дохід склав би всього $69,86 – 3,5% річних.

Плюс: Додатковий дохід.

Мінус: Можна не вгадати з моментом конвертації.