Як не переплатити за онлайн-кредит

Як дешево брати дорогі позики

Онлайн-кредити на картку - відмінний спосіб швидко вирішити раптові фінансові труднощі. Але, як і за будь-який товар або послугу, за них можна переплатити. Finance.ua зібрав правила, дотримуючись яких можна уникнути зайвих витрат при онлайн-кредитуванні.

Перший кредит – безкоштовно

Онлайн-кредити на картку видають мікрофінансові організації (МФО) – компанії з відповідними ліцензіями. Багато з них, в надії отримати лояльного клієнта, перший кредит видають безкоштовно або під 0,01% на день. Ми вже писали про те, як і де взяти перший кредит безкоштовно, і навіть зняли про це відео.

Не допускайте прострочень

 

Гасіть кредит своєчасно – прострочення у МФО коштують дорого. Наприклад, у найбільшій в Україні мікрофінансовій компанії – Moneyveo – «штрафна» процентна ставка становить 3% на день. Це більше 1000% річних! Щоб уникнути прострочень:

  • Гасіть борг через особистий кабінет на сайті мікрофінансової компанії. Так гроші впадуть на ваш рахунок майже миттєво.
  • Краще робіть це не в останній день, а завчасно – за 2-3 дні до розрахункової дати.
  • Використовуйте для погашення картку, за якою немає комісії за P2P-перекази. Якщо у вас такої немає – оформіть.​

Сплативши все, переконайтеся в тому, що кредит закритий

Після погашення кредиту краще переконатися в тому, що гроші компанією отримано, а кредит – закритий. Це можна зробити, зателефонувавши на гарячу лінію або подивившись баланс в особистому кабінеті на сайті МФО. Якщо з якоїсь причини гроші до кредитора не дійшли, вас можуть вважати неплатником і застосувати штрафні санкції.

Головне правило – не користуйтеся послугами платних посередників

Є МФО, які видають кредити онлайн. А є посередники, які самі не кредитують, але зводять кредиторів з позичальниками. Послуга корисна. Тільки одні компанії надають її безкоштовно, а інші беруть за це з позичальника плату. Звернувшись до останніх, можна заплатити зайві 100-150 гривень.

  • Як працюють платні сайти-посередники

    Сайти платних посередників зовні схожі на сайти МФО. І недосвідченому позичальнику буде непросто зрозуміти, що він звернувся саме до них. Судіть самі.

    Ось як виглядає головна сторінка найбільшої онлайн-МФО – компанії Moneyveo:

    А нижче – сайт посередника Checkmoney (https://checkmoney.com.ua), який приймає заявки на мікрокредит і перенаправляє їх мікрофінансовим компаніям.

    І на першому, і на другому сайтах клієнта попросять вказати суму і термін кредиту, дані паспорта, ІПН і номер банківської картки. Про те, що другий – сайт посередника, можна дізнатися, лише перегорнувши головну сторінку вниз. Там дрібним шрифтом написано, що «проект здійснює тільки підбір мікропозик для клієнтів, а саме, між клієнтом який бажає взяти позику, і кредитною установою, а також некредитними фінансовими організаціями». Ще нижче йдеться про те, що ця послуга є платною:

    При цьому не важливо, чи отримає потенційний позичальник кредит чи ні. Посередник все одно спише гроші за свої послуги. Ось як виглядає банківська виписка про таке списання:

    Якщо на зазначеній картці не було грошей, може прийти ось така sms-ка:

    Ось ще один сайт цієї ж компанії (Checkmoney) – https://www.coolkredit.com.ua/

    Тут в розділі FAQ (запитання, які часто ставлять) йдеться, що гроші беруться «за обробку анкети»:

     

    Ще один приклад компанії-посередника – ТОВ «Роксор». Її сайти: https://visame.com.ua і https://credilo.com.ua. Ось так виглядає перший:

     


     

    Вартість її послуг – 99 грн. І плата береться не після отримання вами кредиту, а відразу після того, як ви введете дані своєї банківської картки.

     

Найдешевше оформляти онлайн-кредити безпосередньо на сайтах самих МФО. Можна також скористатися безкоштовним сервісом підбору онлайн-кредитів на картку від Finance.ua. Ви просто вказуєте суму і термін кредитування. Далі сервіс підбере список МФО і банків, куди ви зможете відправити свої заявки.

Як відрізнити платний сервіс підбору від безкоштовного? Безкоштовний ніколи не попросить у вас номер кредитної картки. Він йому просто не потрібен. Його запитують або МФО, які видають позики, або посередники, які зводять з ними клієнтів і списують з них за це гроші.

Це ключове правило, яке позбавить вас від непотрібних витрат при оформленні онлайн-позик.

Використовуйте віртуальні картки

Вказуючи дані банківської картки, найкраще використовувати віртуальну або інтернет-картку з нульовим залишком. Так, якщо раптом ви підхопите посередника, він просто не зможе списати з неї гроші. Встановлення нульового ліміту на оплати в інтернеті в подібній ситуації може не врятувати. Деякі сайти використовують так звані «MO/TO-транзакції» (офлайн-списання), які не потребують підтвердження з боку власника картки.