0 800 307 555

Sportbank: як усе починалося, чому його закривають і що робити клієнтам

17 квітня 2024 року «Таскомбанк» повідомив, що припиняє розвиток та подальшу роботу проєкту sportbank.

11 вересня 2019 року в Україні з'явився ще один віртуальний (деякі використовують слово «мобільний». – Авт.), створений за кшталт вже досить популярного в нашій країні monobank, банк – sportbank.
Зміст

Але вже 17 квітня 2024 року, через 5 неповних років після його створення, стало відомо, що sportbank протягом найближчого місяця припинить своє існування.

Чим запам'ятається коротка, але досить яскрава історія одного з «банків у смартфоні»?

Як все починалося

Ідея створення sportbank, як стверджують його засновники, народилася ще 2014 року. Знадобилося 5 років, щоб втілити її у життя.

Засновники sportbank – компанії №1 Management Company та Dyvotech. А торгова марка належить двом ТОВ: «ДТ Нетворк» та «Дивотек».

Фактично творцями мобільного банку стали дві людини – Микита Ізмайлов та Денис Саприкін.


Ліворуч – Микита Ізмайлов. Праворуч – Денис Саприкін. Фото: https://new.finance.ua/ 

Детальніше про sportbank як про нішевий мобільний банк, та про його унікальний досвід роботи Finance.ua писав ще 2021 року. Детальніше можна почитати за посиланням.

Чим «брав» банк?

sportbank позиціонував себе як кредитну картку зі збільшеним пільговим періодом, яку клієнт отримує після авторизації у мобільному додатку.

Відразу після реєстрації була доступна віртуальна картка.

Нею можна було платити у магазинах через гаманці Apple Pay, Google Pay, Swatch Pay чи Garmin Pay.

Банк доставляв і пластикову картку кур'єром, або в найближче для клієнта відділення «Нової Пошти».

Перші клієнти sportbank добре запам'ятали досить агресивну рекламу нового проєкту та різні «плюшки», які пропонував новий банк. Серед яких:

  • 15% на залишок власних коштів на картковому рахунку;
  • 10% кешбеку при оплаті в магазинах спорттоварів, спортклубах, спортивних секціях, студіях танців тощо, а також за боулінг та більярд.

 Фото: https://www.facebook.com/sportbank.ua

Пізніше, коли кількість клієнтів досягла вагомої величини, 15% залишок трансформувалися в 2%. Через деякий час прибрали і 10% кешбеку на спорт.

Спочатку проект sportbank був запущений на базі невеликого Оксі Банку, але вже в листопаді 2020 року стало відомо про співпрацю sportbank з Таскомбанком.

Якийсь час sportbank просто випускав нові картки на базі Таскомбанку. А у травні 2021 року оголосив про переведення всіх своїх клієнтів у Таскомбанк.

У результаті Таскомбанк, який на той час уже просував власний аналогічний проєкт мобільного банку під назвою izibank, став платформою одразу для двох мобільних банків.

sportbank та Бюро розслідувань

У березні 2024 року як грім серед ясного неба пройшла інформація, що спортбанком зацікавилося Державне бюро розслідувань.

В офісі банку було проведено обшук та вилучення документів. Деякі ЗМІ писали, що менеджмент sportbank підозрюють у державній зраді та ухиленні від сплати податків.

Пізніше sportbank опублікував прес-реліз, у якому все заперечував.

До цього, в 2023 році, в різних ЗМІ вже з'являлася інформація про нібито причетність Микити Ізмайлова (одного з отців-засновників sportbank) до відмивання грошей російських ОЗУ через мережу онлайн-казино в Україні.

Досудовим розслідуванням ДБР було встановлено, що четверо громадян України з числа працівників банку та інші особи «з метою особистого збагачення та сприяння окупаційним органам влади Автономної республіки Крим у період збройного конфлікту перейшли на бік ворога».

Фатальне число 17

Сьогодні, 17 квітня 2024 року, клієнти Таскомбанку отримали таке повідомлення:

«Шановні клієнти АТ «Таскомбанк»!
Повідомляємо Вас про рішення АТ «Таскомбанк» припинити розвиток та подальшу роботу проєкту sportbank. Інформуємо Вас, що:

  • з 17 квітня залучення нових клієнтів та оформлення нових продуктів через додаток sportbank припинено;
  • з 12 травня 2024 року додаток sportbank буде недоступним для подальшого використання».

Чи пов'язано це з історією вище, чи за таким рішенням стоять інші причини... З точністю на всі 100% на момент публікації нам дізнатися не вдалося. Але тільки-но у нас буде на руках перевірена інформація, ми обов'язково поділимося з вами.

Офіційно Таскомбанк на своєму сайті зазначив, що «основною причиною стали значні зміни у зовнішньому середовищі, що вимагають коригування бізнес-моделі sportbank та його стратегії в цілому. Наразі Таскомбанк зосередиться на розвитку власних проєктів».

А що робити клієнтам sportbank?

Наразі гаряча лінія sportbank перевантажена запитами клієнтів. І якщо ви не змогли туди додзвонитися, ось кілька рекомендацій.

Тим клієнтам sportbank, які також є клієнтами самого Таскомбанку, нічого особливо робити не треба: при вході в мобільний банківський додаток TAS2U вам запропонують підписати документи (натиснути кнопку «Підписати». – Ред.) про перенесення карток та рахунків у Таскомбанк.

 Фото: https://dev.ua/

Після нехитрих маніпуляцій у додатку TAS2U з'являться картки sportbank під новою назвою.

Так, кредитка тепер називається Success credit card, а дебетова картка – Success debit card.

У Таскомбанку стверджують, що тарифи за цими картками – ідентичні тим, що були у sportbank.

Тим клієнтам sportbank, які не були до цього клієнтами Таскомбанку, радять виконати такі маніпуляції:

  1. Завантажити на смартфоні додаток TAS2U.
  2. Зареєструватися в додатку, використовуючи свій фінансовий номер та номер картки sportbank.
  3. Прийняти умови оферти для подальшого обслуговування в Таскомбанку.
  4. Автоматично буде здійснено перевипуск всіх карток sportbank на віртуальні картки success card. У додатку будуть відображатися всі банківські продукти, які були оформлені у sportbank, з перенесенням залишків коштів на картках.
  5. Для подальшого використання Google Pay та Apple Pay – повторно прив'язати новостворені віртуальні картки.