0 800 307 555
0 800 307 555

Скільки коштує вивчити англійську мову в Україні?

І які є варіанти

Сучасна англійська мова поширюється по всьому світу з XVII століття. Вона стала мовою міжнародного спілкування і нині є найпоширенішою другою мовою, яка або офіційна, робоча мова, або одна з офіційних мов майже в 60 суверенних державах. Англійська мова – це офіційна мова ООН, Європейського Союзу та багатьох інших світових і регіональних міжнародних організацій.
Зміст

Окрім того, що англійська відкриває будь-які двері під час подорожей, вона на сьогодні – мова науки, бізнесу, що дозволяє не лише наздоганяти світ, а й формувати тренди.

Людей, які вивчили англійську як другу мову, більше, ніж її носіїв. За різними оцінками близько 2 млрд людей у світі розмовляють англійською.

Розбираємося, скільки коштує вивчити англійську мову в Україні та чи можна це зробити безкоштовно.

Ще більше актуально інформації – в нашому телеграм-каналі. Також у нас є сторінка в Instagram.

Які способи вивчити англійську?

Серед найпопулярніших варіантів можна виокремити такі:

  • заняття з репетитором;
  • курси;
  • спілкування з носіями мови у соцмережах;
  • застосунки для розваг та навчання;
  • прослуховування плей-листів;
  • перегляд серіалів і фільмів;
  • читання книг.

Звісно ж, найкращий варіант, щоб заощадити гроші та здобути потрібні навички – це вивчити англійську самостійно.

В мережі можна знайти силу-силенну матеріалів на будь-який смак – від мобільних застосунків та серіалів до безкоштовних курсів, після проходження яких навіть можна отримати сертифікати.

Утім не кожен здатен правильно мотивувати себе та не закинути навчання в якийсь момент. До того ж у разі здачі іспиту необхідно правильно підготуватися. Зробити це найкраще з репетитором або хоча б на групових тематичних курсах. Та ціни на них можуть бути досить різними.

Скільки коштує вивчити англійську в Україні?

Насамперед потрібно розуміти, що вартість таких занять залежить відразу від кількох критеріїв:

  • навчальний центр;
  • формат навчання;
  • кількість занять на місяць;
  • режим занять;
  • тривалість.

Також на ціну впливає і те, хто проводить навчання. Здебільшого, з носієм мови такі заняття щонайменше вдвічі дорожчі, ніж з українським викладачем.

В нинішніх умовах більшість шкіл пропонують вивчати англійську онлайн.

Finance.ua вивчив актуальні пропозиції, станом на початок серпня 2023 року. Одразу скажемо, що ціни стартують від 4 750 гривень за вивчення одного рівня англійської мови.

Розглянемо детальніше пропозиції на прикладі декількох популярних онлайн-шкіл.

Project12

Дистанційні курси англійської, які позиціонують себе як школа з найзручнішим графіком. Учням можна переносити заняття хоч за 5 хвилин до початку.

Заняття відбуваються у групі з викладачем у Zoom, а також у формі онлайн-уроків на інтерактивній платформі 12 Tracks. Всього за тиждень чотири заняття, а один рівень пропонують вивчити за три місяці.

Виняток – рівень Basic. На нього пропонують виокремити лише один місяць. Відповідно і вартість такого навчання буде дешевшою – 1600 грн за курс.

Всі наступні рівні – 4750 грн за три місяці навчання або ж 65 грн за 1 годину англійської. Школа позиціонує себе як таку, в якій учні зможуть вивчити всі рівні англійської – від Basic до Upper-Intermediate – лише за 12 місяців.

Oxford School

Навчання коштує 4 900 грн за повний курс. За ці гроші можна отримати розмовні заняття у групі та 50 онлайн-занять у групі тривалістю по 90 хвилин. Також випускникам обіцяють міжнародний сертифікат.

Green Forest

Курс дистанційного навчання тривалістю 4 місяці коштуватиме 7 500 грн. Щотижня буде по три заняття по півтори години. За таку суму і цей час учень зможе підвищити свої знання на один рівень.

Speak Now

Інша популярна школа у Києві, пропонує стандартний загальний курс за цінами від 8 050 грн за вивчення одного рівня англійської. У вартість входить 46 занять, які триватимуть до 5,5 місяців.

Скільки коштують індивідуальні заняття?

Деякі школи пропонують не тільки групові заняття, а й індивідуальні з викладачем. Ціна залежить від того, чи є викладач носієм мови.

Так, наприклад, в Oxford School за такі заняття доведеться заплатити 400 грн за 60 хвилин. В Speak Now пропонують заняття з українським викладачем (вартість – 350 грн за 60 хвилин або 500 грн за 90 хвилин) або ж з носієм мови (500 грн за 60 хвилин або 700 грн за 90 хвилин).

В Englishdom ціна стартує від 340 грн за урок (з носієм мови – від 920 грн за урок). Ця онлайн-школа пропонує лише інтерактивні заняття з персональним викладачем за перевіреною методикою. Обрати можна від 5 до 50 занять. За 50 занять можна прокачати англійську до наступного рівня. Але в такому разі за місяць виходить кругленька сума – від 17 тис. грн до 46 тис. грн. Утім, вихованцям обіцяють запропонувати знижки, якщо занять буде багато.

Також на різноманітних онлайн-платформах є пропозиції з навчання з репетитором поза межами навчальних закладів. Наприклад, такі уроки можуть проводитися «вдома». Середня ціна за послуги репетиторів 400-600 грн за урок тривалістю в одну годину. Однак є пропозиції й від 250 грн за годину. За ці гроші пропонують підготовку до ЗНО, IELTS, TOEFL.

Іспити для дорослих: що таке IELTS та TOEFL?

Деякі роботодавці просять пред’явити сертифікат IELTS або TOEFL для підтвердження факту досконалого володіння англійською мовою.

IELTS (International English Language Testing System) – міжнародний іспит, який перевіряє знання академічної англійської мови за основними чотирьом навичкам – Writing, Reading, Speaking і Listening.

Сертифікат IELTS може знадобитися для наступних цілей:

  • навчання в закордонних ВНЗ;
  • еміграція або працевлаштування за кордоном;
  • підтвердження знання мови для роботи й бізнесу.

У 2023 році такий тест можна здати й онлайн. У такому разі іспит з говоріння проводять у форматі відеодзвінка. Вартість тестування IELTS Online становить 4 750 грн. Сертифікат після отримання дійсний протягом 2 років.

TOEFL (Test of English as Foreign Language) – міжнародний іспит, за допомогою якого перевіряють рівень володіння американською англійською в академічному контексті.

Під час воєнного стану в Україні цей іспит складається виключно в онлайн-форматі та має назву TOEFL IBT. Вартість становить 185 доларів або приблизно 6 700 грн, незалежно від формату та тест-центру.

Після отримання сертифікат дійсний протягом 2 років. З цим документом можна вступити у найпрестижніші навчальні заклади у країнах ЄС, США, Великій Британії та більшій частині Латинської Америки.

Де вивчити англійську безкоштовно?

Для тих, хто хоче вивчити англійську самостійно, щоб розуміти її на базовому рівні, спокійно дивитися фільми в кіно мовою оригіналу або ж впевнено спілкуватися цією мовою за кордоном, можна обрати один із доступних варіантів вивчення англійської за допомогою онлайн-курсів безкоштовно.

Таке навчання може бути якісним та систематичним. Головне – поставити перед собою мету та бути дисциплінованим. Для того, щоб подружитися з англійською, можна обрати один із безкоштовних онлайн-курсів:

BBC Learning English – безкоштовні навчальні курси від британської компанії суспільного телерадіомовлення. За допомогою матеріалів на сайті BBC можна пройти навчання для різних рівнів. Частина курсів поділяється за тематикою – наприклад, англійська в університеті, на роботі або в новинах.

British Council LearnEnglish – сайт від Британських рад, департаменту уряду Великої Британії, який займається поширенням британської культури. На сайті можна вивчати граматику, лексику, покращувати навички з письма та вимови.

Duolingo – безкоштовна платформа для вивчення іноземних мов. Навчання можна пройти як на сайті, так і в мобільному застосунку. До слова, сам застосунок досить зручний для початківців. Там пропонують вивчити лексику та граматику. Водночас покращити знання можуть і ті, хто вже має базові навички, адже в програмі пропонують вправи для рівня Intermediate та Advanced.

Lingualeo – навчання проходить в ігровій формі, а весь процес супроводжує талісман сайту – левенятко Leo. На сайті є як безкоштовні, так і платні навчальні курси.

engVId – значно «серйозніший» сайт, ніж попередній, адже відеоуроки на цьому ресурсі присвячені тим, хто хоче скласти міжнародний екзамен IELTS чи TOEFL. Для цього у безкоштовному доступі є багато відеолекцій.

Loyal books – цей ресурс підійде тим, хто хоче безкоштовно вивчити англійську за допомогою електронних та аудіокниг. Також він стане у пригоді тим, хто працює над збільшенням словникового запасу.

Prometheus – онлайн-курс бізнес-англійської спрямований на тих українців, кому англійська необхідна в роботі. Навчання складається з трьох частин: необхідної лексики, розвитку практичних навичок та порад для подальшого вивчення мови.

***

Отже, перед тим, як почати вивчати англійську, потрібно вирішити для себе, яка саме ціль для вас важлива – знати мову на базовому рівні або ж на рівні достатньому для роботи чи складання іспитів. Уже наступним кроком стане вибір способу навчання.

Так чи інакше, очевидно, що в найближчі роки попит на вивчення англійської мови помітно підвищиться. А тому зрости може і вартість послуг онлайн-шкіл та репетиторів.